IGF1 چیست ؟

IGF1 چیست ؟

IGF1 چیست ؟
IGF  یک هورمون پلی پپتیدی است که مثل انسولین از ۷۰ اسید امینه تشکیل شده. این ماده یک هورمون انابولیک  است که عمدتا در کبد(هم چنین در بافت های محیطی) با تحریک هورمون رشد ازاد می شود.این هورمون مسئولیت بیشتر فعالیت های هورمون رشد(GH) از قبیل احتباس نیتروژن و سنتز پروتئین وهم چنین هیپرپلازی سلول عضله (افزایش در تعداد سلول های عضلانی) و میتوژنژ(رشد فیبرهای عضلانی جدید) را بر عهده دارد ,همینطور می تواند سبب هیپرتروفی عضله اسکلتی شود.

IGF و هورمون رشد بهم وابسته اند. پیش از این مشخص شده بود که سطح IGF و GH بطور چشمگیری در تمرینات ورزشی بالا می رود که این یک فاکتور اصلی در تاثیرات انابولیک است.

در بسیاری از مواقع ممکن است که از IGF به جای هورمون رشد استفاده شود.از اینرو این ماده برای رشد عضله لازم و کافی به نظر می رسد و هم چنین یک ضد کاتابولیک قوی است.

اثرات انابولیک IGF رابطه مستقیمی با مقدار پروتئین دارد وبرای نتیجه بهتر باید به مقدار کافی پروتئین بخورید.

IGF ممکن است از منافع خاص به ورزشکاران وارد عمل می شود ، چون ممکن است توانایی ورزشکار را برای یادگیری مهارت های جدید و تکنیک های مربوط به ورزش خود را بهبود بخشد.

این ماده تشکیل کلاژن و کمک به ترمیم غضروف را بهبود می بخشد و همینطور موجب تراکم مناسب استخوان و تنظیم تراکم ان می شود.

IGF   درورزشکاران و بدنسازانی که صدمه مفاصل را تجربه کرده اند مفید می باشد و به طور قابل ملاحضه ای موجب کاهش زمان بهبود و هم چنین افزایش قدرت در ناحیه بهبود یافته می شود.

IGF موجب افزایش ۱۵% توده عضلانی و ۱۴% افزایش قدرت به طور میانگین میشود.

یک وابستگی خیلی زیاد و عمل مشترک بین IGF و هورمون رشد و انسولین وجود دارد و کسانی که IGF و هورمون رشد را با هم استفاده کرده اند توده عضلانی بیشتری کسب کرده اند تا استفاده هر یک به تنهایی. علاوه بر این, یک احتمال هست که تستوسترون با همکاری هورمون رشد سبب افزایش سطح IGF در عضلات می شود و بهترین عملکرد هورمون رشد زمانی که در رابطه با هورمون تستوسترون استفاده می شود. هورمون رشد حساسیت به انسولین را افزایش می دهد.

محبوب ترین نوع IGF موجود در بازار سیاه هم اکنون LR3IGF-1 (Long R3 IGF-1) است که از ۸۳  اسید امینه تشکیل شده و۲ تا۳ برابر قوی تر از IGF-1 هست.

دوز مصرفی: ۶۰mcgs -120mcgs  در روز

منبع : fitnesstips

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.