گلوتامین چیست؟

گلوتامین چیست؟

گلوتامین چیست؟

گلوتامین فراوان ترین آمینو اسید موجود در بافت عضله است. این ماده از کم کاری عضلات جلوگیری می کند و ترمیم آنها ره بهبود می بخشد. در واقع پس از ورزش هر چه بهتر و سریع تر به حالت اولیه خود برگردید بهتر و قویتر می توانید به ورزش ادامه دهید. گلوتامین از دسته اسیدامینه های غیر ضروری است که در بدن به میزان بسیار ساخته می شود اما در تمرینات سنگین از این اسید آمینه به عنوان سوخت بدن استفاده میشود و پس از تمرین بدن از اسید امینه تهی می گردد. جالب است بدانید که ۶۰تا۷۰ درصد آمینه های بدن را گلوتامین تشکیل داده است.

به گلوتامین غذای مغز یا اسید آمینه متفکران نیز می گویند.این مکمل تاثیر بسیاری بر روی تمرکز و تقویت حافظه دارد، از این رو در ورزش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. ورزشکاران رزمی و کشتی گیران که احتیاج به تمرکز کافی و از بین بردن استرس در مقابله با حریفان قدر را دارند، گلوتامین بهترین انتخاب برای آنها است.

در دوره های کات که شما خود را برای مسابقات آماده کنید و رژیم غذایی خود را محدود می کنید،بدن شما برای بدست آوردن سوخت،پروتئین های موجود در بافت ها تجزیه می کند که برای مقابله با این روند و از دست ندادن حجم بدن،گلوتامین بهترین چاره کار است.

از مهم ترین فواید گلوتامین: سرعت بخشیدن به ریکاوری و بازسازی عضلات پس از تمرین و مقابله با هورمون کورتیزول که این هورمون باعث فرسایش و تحلیل عضلات می شود. از سوی دیگر سیستم ایمنی بدن را که بر اثر تمرینات سنگین تضعیف می گردد، تقویت می کندو باعث سرعت بخشیدن به سوختن چربی های بدن می گردد. این ماده به بدن کمک می کند مواد غذایی بهتر جذب کندو در جابه جایی اسید آمینه های دیگر نقش اساسی دارد.

منبع : ایرانی فیتنس

۱ دیدگاه
  1. amiro la شهریور ۳۰, ۱۳۹۴ at ۱۱:۱۷ ب.ظ - تکرار

    سپاس

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.