معرفی مکمل های برتر | مقالات | مکمل

گلوتامین هایپرتروپی

On

گلوتامین هایپرتروپی
در واقع پس از ورزش هر چه بهتر و سریعتر به حالت اولیه خود برگردید بهتر و قوی تر میتوانید به ورزش ادامه دهید. گلوتامین را نباید همزمان با کراتین استفاده کرد، چون در این حالت آنها با هم در جذب شدن رقابت می کنند.گلوتامین را قبل از ورزش و کراتین را پس از ورزش مصرف کنید.

گلوتامین از دسته اسیدامینه های غیر ضروری است که در بدن به میزان بسیار ساخته می شود اما در تمرینات سنگین از این اسید آمینه به عنوان سوخت بدن استفاده می شود و پس از تمرین بدن از این اسید امینه تهی می گردد.جالب بدانید ۶۰تا۷۰ درصد اسید آمینه های بدن را گلوتامین تشکیل داده است.

به گلوتامین غذای مغز یا اسیدآمینه متفکران نیز می گویند.این مکمل تاثیر بسیار بروی تمرکز و تقویت حافظه دارد از این رو در ورزش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. ورزشکاران رزمی و کشتی گیران که احتیاج به تمرکز کافی و از بین بردن استرس در مقابله با حریفان قدر را دارند انتخاب گلوتامین بهترین انتخاب برای آنها است. در دوره های کات که شما خود را برای مسابقات آماده می کنید و رژیم غذایی خود را محدود می کنید بدن شما برای بدست آوردن سوخت بدن پروتئین های موجود در بافت های را تجزیه می کند برای مقابله با این روند و از دست ندادن حجم بدن، گلوتامین بهترین چاره کار است. از مهمترین فواید گلوتامین : سرعت بخشیدن به ریکاوری و بازسازی عضلات پس از تمرین مقابله با هورمون کورتیزول که این هورون باعث فرسایش و تحلیل عضلات می شود.

سیستم ایمنی بدن را که بر اثر تمرینات سنگین تضعیف می گردد را تقویت می کند. باعث سرعت بخشیدن به سوخت چربی های بدن می گردد. به بدن کمک می کند مواد غذایی را بهتر جذب کند. و در جابه جایی اسید آمینه های دیگر نقش اساسی ایفا می کند.

طریقه مصرف: توصیه شده که گلوتامین را در دو وعده بعد از تمرین و قبل از خواب به میزان هر بار ۵ گرم استفاده شود. ولی در دورهای کات و کم کربوهیدرات برای حمایت از عضلات بدن ورزشکاران ۲۰تا۲۵ گرم را در ۵وعده استفاده می کنند.

منبع : فیتنس تیپس

About احسان اخلاق منش

2 Comments

 1. با سلام و سپاس از زحمات شما
  در مورد مصرف گلوتامین بارها چندین پیشنهاد شنیده ام و از این رو باعث سردرگمی در زمان و مقدار مصرف شده ام ، طبق فرمایش شما در بالا اگر در همزمان از گلوتامین و کراتین در دوره حجم استفاده کنم ، بهترین زمان مصرف و دوز مصرف باید چه میزان باشه ؟ با تشکر

  1. با عرض سلام و تشکر
   برای دریافت برنامه و یا مشاوره می تونید با شماره ۰۹۱۲۲۰۹۶۰۰۸ آقای داوری (قهرمان جهان و اروپا) تماس بگیرید و ایشون راهنمایی های لازم را در اختیارتون قرار میدن .

   موفق و پیروز باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *