کورومیوم پیکلونات

کورومیوم پیکلونات

 کورومیوم پیکلونات

سالها پیش ، نام کورومیوم پیکلونات برسر زبانها بود و بسیاری از خواص آن گفته می شد ، به خصوص در میان مکمل های چربی سوز . ولی دیگر چندان خبری از آن نیست . در واقع در پی مطرح شدن دوباره تحقیقات اولیه ای که نشان داده بود کورومیوم پیکلونات اثر مثبت کمی بر چربی سوزی دارد ، این مکمل تا حدی جایگاهش را از دست داد . ضمن اینکه تردید هایی در مورد بی خطربودن ذز های بالا از این مکمل هم به وجود آمد و با آمدن ترکیبات چربی سوز دیگری که جایگزین افدرین و افدرا شدند ، کورومیوم به یک ستاره افول کرده بدل شد .

البته با تحقیقات تازه تر ، مجدداً این ماده شانس دیگری برای مطرح شدن بدست آورده . بررسی ها نشان داده که کورومیوم پیکلونات می تواند میل به مصرف کربوهیدرات در افراد را کاهش دهد ف مطالعه تحقیقاتی که در انیستیتو ملی سلامت ارائه شد نشان داد مصرف کورومیوم پیکلونات به شکل مکمل به طور چشمگیری تقاضا برای کربوهیدرات را در بیماران مبتلا به افسردگی به طور قابل توجهی کاهش داد ، که به طور معمول اشتهای زیادی برای مصرف این درشت مغذی داشتند .

اگر این ماده برای چنین افرادی موثر است ، تصور کنید که به چه خوبی می تواند میل افراد عادی را هم به کربو هیدرات کاهش دهد . سرکوب میل به مصرف کربو هیدرات ها می تواند کمک کند به کاهش مجموع کالری دریافتی توسط افراد ، و مشخص شده رژیم های حاوی کربوهیدرات پایین اثر قدرتمندی بر چربی سوزی دارد.

کورومیوم یک مینرال ضروریست که برای عملکرد صحیح انسولین در بدن ، و سوخت و ساز مورد نیاز است . تعدادی از مطالعات بالینی  نشان داده که مکمل های حاوی کورومیوم به فرم کورومیوم پیکلونات ، کمک می کند به عملکرد بهتر انسولین و کنترل قند خون در بیمارانی که دچار مقاومت به انسولین هستند یا دچار دیابت نوع دوم.

محققان براین  تصورند که نقش اساسی کورومیوم می تواند با تمایل زیاد برای مصرف کربوهیدرات در ارتباط باشد . اثر انسولین بر فعالیت های متابولیک می تواند بر سطوح سرتونین در مغز هم اثر گذار باشد ( هورمونی که از مغز ترشح می شود و اثر آرامش بخش بر خلق و خوی افراد دارد )

در مورد تردید هایی در مورد بی خطر بودن کورومیوم هم ، مطالعات جدید تر تردید ها را خنثی کرده . از جمله محققان انیستیتو انویرون بیش از ۶۰ مطالعه را روی انسان ها ، حیوانات و در سطح سلولی در طی بیش از ۳۰ سال انجام شده بود بررسی کردند برای تایید اینکه آیا کورومیوم پیکلونات بی خطر هست یا نه . آنها چنین نتیجه گیری کردند که بخش عمده از تحقیفات نشان داده که این ماده معدنی بی خطر است و مبنا و مدرکی دال بر سمی بودن این ماده وجود ندارد

برای کمک به چربی سوزی   ۲۰۰ میکروگرم کورومیوم پیکلونات همراه با صبحانه خود میل کنید .

منبع : مجله فلکس

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.