کازئین (کندهضم ترین پروتئین رایج )

کازئین (کندهضم ترین پروتئین رایج )

 کازئین (کندهضم ترین پروتئین رایج )

در کنار وی ، کازئین دیگر پروتئین موجود در شیر به شمار می آید . ولی بر خلاف آن ، کازئین کند هضم ترین پروتئین رایج است . چنانچه ذکر شد مصرف پروتیئن زود هضم در حول و حوش زمان تمرین و ابتدای روز ، اهمیت بیشتری دارد ، ولی در دیگر زمان های روز مصرف پروتئین های کند هضم مزایای زیادی برایتان در پی خواهد داشت . کازئین از ۸۰% پروتئین شیر گاو تشکیل شده و توانایی داشتن حالت ژل در معده را دارد . بنابر این جریان آهسته ای از آمینو اسید ها را در جریان خون ایجاد می کند ( در حدود ۷ ساعت ) و با مصرف همزمان با پروتئین وی باعث جلوگیری از شکستن بافت ماهیچه ای می شود.

شاید مهمترین زمان برای دریافت پروتئین کند هضم دقیقاً پیش از خواب باشد ، که قرار است حدود ۸ ساعت را بدون غذا سر کنید . هر چه زمان طولانی تری بتوانید آمینو اسید هارا در جریان خون حفظ کنید ، مقدار کمتری از حجم عضلات شما برای تامین نیاز بدن به آمینو اسیدها ، از سوی آن مورد یورش قرار خواهد گرفت.

همچنین وقتی به وعده های غذایی کامل دسرسی ندارید ولی در تلاش هستید تا جریان یکنواختی از آمینواسیدها را در اختیار بدن قرار دهید ، می توانید از کازئین به عنوان جایگزین ( وعده های غذایی ) استفاده کنید.

شیوه و مقدار مناسب مصرف : ۳۰ تا ۵۰ گرم پروتئین کازئین به همراه کربو هیدراتی کند هضم یا بدون آن ( این بستگی به شرایط بدنی شما دارد ) قبل از خواب مصرف کنید .

کسانی که در تلاش برای سوزاندن ذخایر چربی هستند باید از مصرف کربوهیدرات در این وعده خود داری کنند و کسانی که در تلاش برای افزودن بر حجم و وزن خود هستند می توانند تا ۵۰ گرم کربو هیدرات هم در این وعده میل کنند.

منبع : Muscle  & Fit ness

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.