بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
چربی های ترانس

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

چربی های ترانس

969

 چربی های ترانس

همه جا گفته می شود که چربی های ترانس برای بدنسازی و به طور کلی سلامتی انسان مضر است . ولی واقعاً آنها چه نوع چربی هایی را شامل می شوند ؟ و چطور می توان متوجه شد که آنها در غذاهایی که مصرف می کنیم وجود دارند یا خیر ؟ اسیدهای چرب ترانس یا چربی های ترانس ، محصول بدست آمده از پروسه ای بنام هیدروژنیزه کردن هستند که طی آن روغن ها و چربی های مایع با هیدروژن اشباع می شوند برای اینکه به شکل جامد درآیند و طول عمر آنها افزایش یابد .

در صنایع غذایی بطور وسیعی از این چربی ها استفاده می شود ؛ برای بهبود شکل ظاهری محصولات و ماندگاری بیشتر آنها ، از جمله انواع کیک ها و شیرینی ها ، بستنی و انواع محصولاتی که در روی برچسب مواد تشکیل دهنده نام روغن جامد یا روغن نباتی ذکر شده ، که اگر دقت کنید متوجه می شوید محصولات بسیاری را شامل می شوند ،  همینطور مارگارین هم جزو همین دسته از چربی هاست .

در بدن ، آثار مضر چربی های ترانس بیش از چربی های اشباع شده است ، آنها کلسترول خون را افزایش می دهند ، و در نتیجه افزایش بیماری های قلبی و عروقی را در پی دارند . مطالعات متعددی نشان داده که نه تنها  اسیدهای چرب ترانس می توانند سطح کلسترول بد خون را افزایش دهند ، بلکه در مقابل هم سطح کلسترول خوب را هم کاهش می دهند . بنابراین مثل یک شمشیر دولبه سلامتی شما را مورد تهدید قرار می دهند .

در واقع به نفع شماست که از هر نوع محصول غذایی که حاوی چربی های ترانس اسست اجتناب کنید و در پخت و پز خانگی خود هم به هیچ وجه از چربی های جامد و روغن نباتی استفاده نکنید. البته کمتر محصول غذایی وجود دارد که اتفاده از چربی ترانس روی آن ذکر شده باشد ، در عوض در بین مواد تشکیل دهنده آنها از روغن های هیدروژنیزه یا روغن های نباتی نام برده می شود که باید از این گونه محصولات اجتناب کنید .  در واقع این واژه ها تضمین کننده این هستند که مقداری چربی ترانس در آنها وجود دارد.

در موارد معدودی ، روی محصولات در کنار کل مقدار چربی موجود در محصول ، مقدار دقیق چربی های غیر اشباع و چربی های اشباع شده هم ذکر می شود که در این حالت می توانید با کمی جمع و تفریق مفدار چربی ترانس موجود در محصول را تعیین کنید .

در نهایت دوست نداریم اخبار ناخوشایندی در اختیارتان بگداریم ، ولی باید بدانید بخش قابل توجهی از چربی بکار رفته در فست فود ها هم از نوع چربی های ترانس هستند که سر انجام مشکلات قلبی عروقی را در پی خواهند داشت.

منبع : مجله Muscular Development

نظر خود را بگذارید


چهار − = 3

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز