بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
چربی سوزی بیشتر با بی سی ای ای ها (BCAAs)

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

چربی سوزی بیشتر با بی سی ای ای ها (BCAAs)

14862

چربی سوزی بیشتر با بی سی ای ای ها (BCAAs)

تاثیر شگفت انگیز آمینو اسید های زنجیره ای بر روند چربی سوزی

آمینواسیدهای شاخه ای (لیوسین، ایزولیوسین و والین) در گروه آمینواسیدهای ضروری قرار دارند، یعنی بدن نمیتواند با سنتز دیگر آمینو اسیدها این سه آمینو اسید را بسازد.تنها راه تامین آمینو اسیدهای ضروری،مصرف آنها به صورت مستقیم از مواد غذایی و یا مکمل ها میباشد.
تحقیقات اخیر نشان داده که لیوسین برای سنتز پروتئین ضروری است چرا که آمینواسید چندین ماده دیگر را که در این پروسه دخالت دارند را فعال می سازد. در حالی که دیگر آمینواسیدها ابتدا داخل کبد تجزیه می شوند، اما آمینواسیدهای شاخه ای به طور مستقیم در عضلات متابولیسم می شوند. در شرایط کمبود کالری دریافتی به ویژه اوقاتی که پروتئین کافی در اختیار بدن قرار ندارند، هورمون کورتیزول باعث بیشتر شدن تخریب آمینواسیدها (آمینوهای شاخه ای) می شود.

براساس این یافته، برخی ها توصیه می کنند که مصرف آمینواسیدهای شاخه ای (BCAAs) به صورت یک مکمل غذائی برای ورزش کاران قدرتی دارای تأثیر آنتی کاتابولیک خواهد بود.

در این سناریو، مصرف اضافی آمینواسیدهای شاخه ای به صورت مکمل، از تخریب همین نوع آمینوها در عضلات جلوگیری می کند و در نتیجه عضلات حفظ می شوند. مضاف بر اینکه آمینواسیدهای شاخه ای تاحدودی روی ترشح تستسترون تأثیر می گذارند، به ویژه اگر پیش از جلسه تمرین مصرف شوند.

تستسترون یک هورمون آنابولیک است که درست تأثیری متضاد با هورمون کاتابولیک کورتیزول در بدن دارد.

یک تحقیق دیگر که در همایش کالج پزشکی ورزشی آمریکائی ارائه شد تأثیر مثبت دیگری از مکمل آمینواسیدهای شاخه ای را مهم ارزیابی کرد که آن مربوط می شد به تأثیر آنها در رژیم های غذائی کم کربوهیدرات.

یک مشکل اساسی که در رژیم های غذائی کم کربوهیدرات وجود دارد این است که منبع در دسترس انرژی بدن تهی می شود مثل گلیکوژن که سوخت اولیه بدن در فعالیت های غیرهوازی و قدرتی مثل تمرینات با وزنه می باشد. گلیکوژن تولید موادی که در سنتز ATP مهم هستند را بهبود می دهد (همان طور که می دانید ATP منبع انرژی اولیه برای انقباض عضلات می باشد).

بدون وجود گلیکوژن، چرخه ای که باعث تولید ATP می شود به خوبی عمل نخواهد کرد و در نتیجه منجر می شود به افت انرژی بدن و شدت تمرین.

فرضیه جدید این است که تأثیر انرژی زائی آمینواسیدهای شاخه ای بسیار قوی است و حتی می تواند بر تأثیر تهی شدن ذخائر کربوهیدرات بدن غالب گردد.

این تحقیق روی ۷ نفر مرد انجام شد که ابتدا ذخائر گلیکوژن بدن آنها به وسیله اجراء تمرین و قطع کربوهیدرات ها تهی شده بود. به یک گروه از آنها ۶۶۰ میلی گرم آمینواسیدهای شاخه ای به ازاء هر کیلو از وزن بدن و به گروه دیگر به همان میزان یک ماده شبه دارو بی تأثیر داده شد. پس از مصرف مکمل ها آنها روی دوچرخه رفتند و از آنها خواسته شد که تا ناتوانی به رکاب زدن ادامه دهند. افرادی که آمینوهای شاخه ای مصرف کرده بودند در چربی سوزی حین تمرین مستعدتر ظاهر شدند. افزایش در دسترس بودن چربی ها با بالابودن مقدار گلوکز یکی شد و در نتیجه باعث شد که تأثیر منفی عادی تهی بودن ذخایر کربوهیدرات بدن خنثی شود.
چربی سوزی بیشتر با بی سی ای ای ها (BCAAs)

مصرف بی سی ای ای ها در تمرینات با هدف چربی سوزی یکی از بهترین ایده ها میباشد.یکی از ایرادهایی که بر دوره های چربی سوزی گرفته میشود،از دست دادن بافت عضلات با ارزش به همراه چربی هاست.بی سی ای ای ها در کنار افزایش سوخت و ساز چربی ها،قویترین مکملهای محافظت کننده از عضلات در برابر تخریب آنها در تمرینات و رژیم های سخت کاهش وزن میباشند.

بهترین مکمل بی سی ای ای

بهترین مکمل بی سی ای ای موجود در بازار،مکمل اکستند ،محصول شرکت سایویشن میباشد.این محصول به غیر از این سه آمینو اسید در ترکیبات خود،دارای گلوتامین و سیترولین مالات نیز میباشد.

نظر خود را بگذارید


× 9 = سی شش

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز