چرا خوردن صبحانه زندگی ما را نجات می دهد؟

images حتما این چندمین بار است که درباره فواید خوردن صبحانه می شنوید. حتی یک وعده کوچک در هنگام صبح می تواند جلوی افزایش وزن ، کلسترول ،بالا رفتن فش
ار خون و خطرات دیابت را بگیرد. گرچه دلیلی محکم تر از اینها که گفته شد برای خوردن صبحانه دیده نمی شود اما یک دلیل بسیار محکم دیگر هم پیدا شده و آنهم جلوگیری از حملات قلبی می باشد.
صبحانه زندگی شما را نجات می دهد

صبحانه هدیه بزرگی را به قلب شما می دهد. یک مقاله در مجله گردش خون این هفته نشان داده است که خوردن غذا در صبح ها میزان خطرات حمله قلبی را تا ۲۷٪ کاهش می دهد. این خبر خوبی برای شمایی است که همیشه به خوردن غذا در صبح ها اهمیت می دهید و این می تواند یک فراخوان خوشمزه صبحگاهی برای کسانی باشد که از این وعده غذایی مهم غفلت می کنند.


نخوردن صبحانه تقریبا درحال همه گیر شدن است چون زندگی پرمشغله ما به نحوی این دقایق کوتاه مان را از ما می دزدد. با توجه به بررسی های صورت گرفته از هر چهار یا پنج نفر ، یک نفر از وعده صبحانه طفره می رود و هر ساله این آمار بیشتر هم می شود. خوردن صبحانه از چندین سال قبل اهمیت خود را از دست داد ،در گذشته حدود ۸۰ ٪ مردم صبحانه می خوردند. از آن موقع ما روند روبه نزول را درپیش گرفتیم و دیگر قلب و دورکمر ما هم نمی تواند بیش از این تحمل کند.

بعد از یک شب خوابیدن ، بدن شما تمایل شدیدی به کالری خواهد داشت. بدون کالری بدن شما مطمئن نیست که چه زمانی وعده بعدی انرژی را دریافت می کند. برای اطمینان از دریافت آن متابولیسم بدن فرد را به حالت تعلیق وارد می کند تا بتواند به کالریهای مورد نیاز برسد. به علاوه ، صبحانه نخوردن و گرسنگی کشیدن در صبح باعث می شود که در طول روز سریعتر گرسنه شوید و مقاومت شما در برابر یک بسته چیپس و یا شکلات روی میزتان کمتر شود.

این علتهایی که گفته شد شاید به ما ثابت کند که چرا نخوردن صبحانه باعث افزایش خطر حمله قلبی و افزایش وزن شده و میزان ابتلا به دیابت را به اندازه ۲۱٪ در شما بالا ببرد. صبحانه اولین اتفاقی است که پس از پایان شب برای بدن شما می افتد و شارژ متابولیسم بدن را به سرعت برای کل روز افزایش می دهد؛ بنابراین هر چه زودتر صبحانه بخورید برای شما بهتر است.

بهانه های زیادی را از بیماران ، دوستان و اطرافیان خود درباره صبحانه نخوردن می شنویم – یا نمی توانند یا دوست ندارند بخورند . صبح ها گرسنه تان نمی شود؟ پس سعی کنید شبها کمتر غذا بخورید و یا فقط بروید آشپزخانه و کمی آشپزی کنید آنوقت ببینید چه احساسی خواهید داشت؛ بوی تخم مرغ هم زده سرو صدای معده شما را درمی آورد. از غذاهایی که به عنوان صبحانه خورده می شوند خوشتان نمی آید؟ حتما نباید غذای خاصی باشد ؛هرچه دوست دارید بخورید. شیر و تخم مرغ لزوما پای ثابت صبحانه که نباید باشند . می توانید کمی میوه و آبمیوه را برای صبحانه در نظر بگیرید.

آبمیوها بهترین گزینه برای آنتی اکسیدان ها و ویتامین های مبارز بیماریهاست. آب سبزیجات سرشار از پروتئین و ویتامین است و برای صبحانه بسیار مفید است ،کسانی که به رنگ غذا اهمیت می دهند ، میتواننداز میوه های رنگارنگ استفاده کنند تا بتوانند یک روز پرتحرک را آغاز کنند. صبحانه ای که فیبر دارد، شما را قوی می کند تا در طول روز بر میل خود در خوردن شیرینی جات غلبه نمایید. یکی از غذاهای جالب بلغورجو دوسر همراه با گردو و میوه است. می توانید از برخی دستورالعملهای صبحانه را اینجا ببینید و صبح ها میل کنید. قول می دهیم زبان شما موقع خوردن تنها عضوبدنتان نیست که از شما تشکر می کند. قلب شما با هر ضربانی که می زند به شما آنرا خواهد گفت.

نوشته دکتر Mehmet Oz

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.