پیش بازی لیگ دسته اول ؛ گروه ب / حساس ترین بازی در پیکانشهر - ایرانجوان میزبان مس

پیش بازی لیگ دسته اول ؛ گروه ب / حساس ترین بازی در پیکانشهر – ایرانجوان میزبان مس

پیش بازی لیگ دسته اول ؛ گروه ب / حساس ترین بازی در پیکانشهر - ایرانجوان میزبان مسبازی ها در گروه ب لیگ یک، کم کم به روزهای حساس و پایانی نیم فصل اول نزدیک می شود و مدعیان اصلی لیگ برتر در حال مشخص شدن هستند.
بر خلاف گروه الف که جدول بازی های گروه بیشتر شبیه چمن ورزشگاه حافظیه است در گروه ب جدول حداقل در نیمه بالای از نظم خوبی برخوردار است. در این گروه ایران جوان بوشهر در صدر قرار گرفته اما حریفان آنها سایه به سایه در تعقیب آنها هستند و با یک برد یا باخت حتی تیم رده پنجم نیز می تواند طعم صدرنشینی را بچشد.
پیکان – نفت و گاز گچساران
بازی در مقابل تیم های میانه جدول همیشه سختی های خاص خودش را دارد و نفتی و گازی ها باید در مقابل تیم میانه جدولی پیکان قرار بگیرند. نفتی ها به راحتی به حریفان امتیازات زیادی را به حریفان دادند تا در رده دوم قرار بگیرند و چشم به یک لعزش از ایرانجوان بدوزند. آنها پس از دو هفته ناکامی بالاخره در هفته گذشته توانستند یزد لوله را ببرند و به اوضاعشان سر و سامان بدهند. پیکانی ها میانه جدولی نیز این پس از سه هفته باخت در برابر حریفان هفته گذشته توانستند یک برد را کسب کنند این برد در برابر البدر روی داد که یکی از تیم های بالانشین است و آنها نشان داده اند که در بردن صدر نشین ها تبحر خاصی دارند. هر دو تیم پس از چند هفته ناکامی با یک برد به ثبات رسیده اند و باید دید این آرامش برایشان تا پایان این بازی به جا خواهد ماند.
یزد لوله – سایپا شمال
هر دو تیم در انتهای جدول جا خوش کرده اند و سایپا که در آخر جدول قرار دارد در همسایگی اش یزد لوله را می بیند. این بازی را باید جدال انتهای جدول نامید که تیم هایی که شاید زورشان به بالانشین ها نرسد بتوانند حداقل در این بازی از هم امتیاز بگیرند. سایپا ۵ هفته متوالی است که هیچگونه بردی را کسب نکرده و از ۵ بازی اخیرش ۱ امتیاز کسب کرده و در آرزوی رسیدن به یک برد روزشماری می کند. در سوی دیگر یزد لوله وضعیتش چندان بهترنیست  و آنها  ۴ هفته متوالی بردی را کسب نکرده اند و از این چند هفته فقط ۲ امتیاز کسب کرده اند تا بدین ترتیب هر دو تیم با این نتایج طعم انتهای جدول بودن را بچشند. با برد در این بازی هر کدام از تیم ها می توانند تا چندین رده بالا بیایند و این ارزش برد در این بازی افزایش می دهد.
پاس –   پارسه تهران
یک بازی میانه جدولی برای دو تیم لیگ ۱ که اگرچه سابقه خوبی در لیگ دارند اما به قرار گرفتن در میانه جدول عادت کرده اند و یک آرزوی همیشگی به عنوان صعود به لیگ را دارند اما با این روندی که دو تیم پیش گرفته اند کمی این آرزو محال به نظر می رسد. پارسه که در چندین هفته آغازی روند رو به رشدی را داشت کم کم روی نوار ناکامی قرار گرفته تا در یمانه جدول جا خوش کند و در انتظار روزهای خوش یشیند آنها هفته گذشته بازیشان را به آلومینیوم باختند تا فاصله شان با صدر زیاد شود و به رده ۷ سقوط کنند. همدانی ها نیز که تیمشان چندین فصل است که در لیگ ۱ گیر کرده و در مقابل تیم هایی که جزء مدعیان اصلی صعود به لیگ هستند نتایج مناسبی را کسب نمی کند  و یک حریف دست و پا بسته است. پاسی ها هفته گذشته در مقابل سایپا شمال تن به یک تساوی دادند تا امتیاز با ارزشی را در مقابل این تیم انتهای جدول از دست بدهد و نشان دهد برای رسیدن به لیگ برتر راه زیادی را در پیش دارند.
راهیان کرمانشاه – البدر بندر کنگ
هر روز یک خبر از البدر به گوش می رسد و یک روز خبر از کنار گذاشتنشان از لیگ به میان می آید و روز دیگر امیدهای برای بقاء آنها در لیگ زنده می ماند. همین ماندن و نماندن ها بر روی نتیجه گیری آنها تاثیر گذار بوده و شاید باید یکی از دلایل ناکامی آنها را در همین ماندن یا نماندن ها جستجو کرد. روند نتیجه گیری ها البدر بیشتر شبیه به یک نمودار سینوسی است و بعد از چندین برد پیاپی چندین شکست پیاپی را تجربه می کنند و این عدم ثبات باعث شده نتوانند به راحتی صدر نشین شوند. آنها پس از سه برد پیاپی هفته گذشته به پیکان باختند تا بدین ترتیب نوار بردهایشان پاره شود. راهیان میانه جدولی نیز چند هفته ای است که حال روز خوشی را ندارند و نتایجان چنگی به دل نمی زند و آن روند مناسب ابتدایی را ندارند و در ۵ بازی اخیرشان ۳ باخت را تجربه کرده اند تا در رده ۱۰ جدول جا خوش کنند و به آینده امیدوار بمانند.
آلومینیوم – ابومسلم
ابومسلم که چندین هفته بازی هایش به تعویق افتاده بود با چندین بازی عقب افتاده در رده ۱۱ جدول جا خوش کرده و همانند آلومینیوم که سابقه حضور در لیگ برتر را دارد برای رسیدن به لیگ به نتایج بازی های عقب افتاده اش امیدوار باشد و گرنه در ۷ بازی که به میدان رفته نتوانسته در حد یک مدعی ظاهر شود. ابومسلمی ها هفته گذشته در برابر نفت گاز یک تساوی با ارزش را به دست آوردند اما باخت هفته قبلترشان به پارسه بدجوری آنها را از آرزوی رسیدن به لیگ جدا کرد. آنها همانند البدری ها اگر نتوانند به لیگ صعود کنند چوب روزهای معلق بودند در هوا برای حضورشان در لیگ را می خورند. در سوی دیگر آلومینیوم پس از چندین هفته ناکامی توانسته دو برد پیاپی را کسب کند و نتایج بد هفته های قبل را جبران کرده اند و تا میانه جدول بالا آمده اند اگر کمی سعی شان را بیشتر کنند می توانند دوباره طعم لیگ برتر را بچشند.
ایرانجوان بوشهر – مس رفسنجان
صدر نشین جنوبی گروه که تا کنون هیچ باختی را در کارنامه خود ندارد باید به دیدار مسی ها بروند. مسی ها پس از کنار رفتن از جام حذفی روند رو به رشدی را در پیش گرفته اند و دو هفته متوالی است که حریفان را به راحتی از پیش بر می دارند و با دو برد توانسته اند از انتهایی جدول فرار کنند. ایرانجوانی ها که میراث دار شاهین بوشهر هستند می خواهند با راهیابی به لیگ خاطرات شاهین را در لیگ برتر زنده کنند. در این گروه یکی از نکات جالب قرار گرفتن طارمی بازیکن ایرانجوان به عنوان آقای گل این گروه تا کنون و همچنین زدن ۵ گل توسط غلامرضایی به عنوان یکی دیگر از  مدعیان آقای گلی در این گروه است تا بدین ترتیب ۱۱ گل از ۱۵ گل این تیم را این دو بازیکن به ثمر رسانده باشند. آنها هفته گذشته در برابر راهیان تن به تساوی دادند تا در این بازی عطش برد را داشته باشند تا بتوانند همچنان صدر نشین باقی بمانند.

لیگ دسته اول گروه ب

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.