پیش بازی لیگ دسته اول ؛ گروه الف/ بازی صدرنشینان و قعر نشینان

پیش بازی لیگ دسته اول ؛ گروه الف/ بازی صدرنشینان و قعر نشینانبرای رسیدن به صدر تیم ها در این روزها تمام سعی شان را می کنند تا از کورس عقب نمانند و حسرت روزهای گذشته را نخورند
در گروه الف لیگ دسته اول اگرچه گل گهر توانسته اختلاف امتیاز زیادی را بین خودش و دیگر تیم ها در صدر به وجود بیاورد اما حریفان منتظر یک لغزش از گل گهری ها هستند و با توجه به جدول نا منظم این گروه هر تیمی می تواند سودای لیگ برتری شدن را داشته باشد اما این آروز یک اگر دارد و آن این است که باید بازی ها عقب افتاده شان را با پیروزی به پایان برسانند. این هفته را باید تقابل صدر نشین ها و انتهای جدولی ها نامید هرچند بازی حساس این هفته را استقلال و گیتی پسند در مقابل هم برگزار می کنند.
گهر دورود  – پدیده مشهد
گهری ها که روند رو به رشدی را پس از هفته ها ناکامی در حال سپری کردن بودند گویا به یکباره ترمزشان کشیده شد و به ناگاه باز هم به دنبال نتایج عجیب و غریب رفته اند که البته از تیمی که احمدزاده مربی آن باشد چنین نتایجی بعید نیست. آنها ۴ باخت پشت هم را تجربه کردند وسپس دو پیروزی متوالی را کسب کرده اند و حال نوبت به تساوی های آنها رسیده است. گهری ها در ۳ بازی پیاپی با تساوی از زمین خارج شده اند که با توجه به بی پولی و نداری های این تیم باز هم همین نتایج کج دار و مریض جای شکرش را برای هواداران گهر دارد. پدیده که جز اولین بازی لیگ که یک باخت را تجربه کرد از آن باخت تجربه زیادی را گرفت تا پس از در ۷ بازی پیاپی هیچ باختی را تجربه نکنند و در تعداد باخت همانند تیم صدر نشین گل گهر باشند. بردن پدیده محال به نظر می رسد اما از گهر که بازی های متفاوت ارائه می کند باید انتظار هر بازی را از آنها داشت.
سیاه جامگان –  شهرداری‌بندرعباس
بازی های خوب سیاه جامگان در آغاز لیگ آنها را به عنوان یک مدعی به معرفی کرد اما پس از آن نتایج خوب به یکباره آنها روی نوار باخت افتادن اما آنها چند بازی است که از آن شرایط بیرون آمده اند و نتایج خوبی را کسب می کنند و همین نتایج باعث شد تا آنها تا رده ۵ جدول بالا بیایند و با توجه به بازی ها باقی مانده که بیشترشان در برابر تیم های پایین جدولی است می توانند خودشان را تا نیم فصل در مکان مناسبی از جدول بگنجانند. شهرداری نیز در چند هفته متوالی بردهای با ارزشی را در برابر نیروی زمینی و نساجی مازندران به دست آورد تا برای حریفان خط و نشان بکشد. با توجه به دو بازی عقب افتاده ای که آنها در پیش دارند می توانند با بد در این بازی ها خود را به جمع مدعیان لیگ برتر برسانند البته آنها همیشه تا یک قدمی لیگ برتر پیش می روند اما در لحظات آخر تمام آرزوهایشان بر باد می رود.
گل گهرسیرجان – شهرداری یاسوج
بازی تیم اول گروه با تیم آخر گروه می تواند بسیار جذاب و البته برای گل گهری ها آسان به نظر برسد. گل گهری ها پس از باخت در برابر گیتی پسند چند هفته ای است که آن صلابت آغاز فصل را ندارند و نتایجشان چنگی به دل نمی زند و بیشتر باید منتظر همین نتایج تا پایان نیم فصل از گل گهر بود. آنها هفته گذشته یک بازی آسان در برابر یزد لوله را برگزار کردند که نتیجه اش چیزی جز از دست دادن ۲ امتیاز و کسب تساوی در آن بازی با حریف انتهای جدولی شان نبود. حال آنها در برابر یک انتهای جدولی دیگر قرار می گیرند و توانشان را به ورطه آزمایش می گذارند که البته آقای گل این گروه که جمعه زاده بازیکن گل گهر است می تواند به آنها برای رسیدن به این مهم کمک شایانی بکند. شهرداری استاد گرفتن تساوی است و در ۸ بازی که انجام داده اند توانسته اند ۶ تساوی کسب کنند و با همین ۶ امتیاز در انتهای جدول جای بگیرند. آنها سه بازی اخیرشان را با تساوی پشت سر گذاشته اند و اگر بتوانند یک تساوی نیز از گل گهر بگیرند نباید تعجب کرد.
نیروی زمینی – الوند همدان
نبرد همسایه های میانه جدولی که حال روز خوشی ندارند بسیار می تواند جذاب باشد. نیروی زمینی که تا چندین هفته مدعی صدر نشینی بود به یکباره روزهای بدش آغاز شده و سه باخت متوالی را تجربه به دست آورده است. از همه این بدتر آن است که آنها در ۶ بازی اخیرشان فقط ۳ امتیاز را کسب کرده اند و این زنگ خطر را بدجوری برایشان به صدا در آورده است. رقیبشان نیز حال روز بهتری از نیروی زمینی ندارد و الوندی ها نیز در ۴ بازی اخیرشان ۲ امتیاز را کسب کرده اند که باعث شده آنها نیز از کورس جا بمانند. البته الوندی ها چشم امیدشان به آن دو بازی عقب افتاده ای است که باید برگزار کنند و اگر بتوانند با پیروزی آن بازی ها پشت سر بگذارند می توانند جزء مدعیان باقی بمانند.
نساجی مازندران – فولاد یزد
همانند گل گهری ها، تیم نساجی نیز بازی آسانی را بر روی کاغذ در برابر فولاد یزد که جزء تیم های انتهای جدولی محسوب می شود دارد. یزدی ها به جهت گل زده بهتری که نسب به شهرداری یاسوج دارند توانسته اند در رده یکی به آخر جای بگیرند و نسبت به شهرداری رتبه بهتری را داشته باشند. نساجی در برابر فولاد کار سختی را در پیش ندارد اما آنها استاد مساوی گرفتن و دفاعی بازی کردن در برابر حریفان هستند و به راحتی از حریفانشان امتیاز می گیرند. نساجی اگر بتواند در این بازی برنده شود بعد از دو هفته به یک برد در خانه دست می یابد و این برد برایشان به جهت تثبیتشان در بالای جدول و ایجاد اختلاف امتیاز با  دیگر رقیبان بسیار مهم است. فولادی ها اگرچه در انتهای جدول هستند اما تیم دست و پا بسته ای نیستند در بیشتر بازی هایی که برایشان با تساوی به پایان رسیده آنها ابتدا از حریف پیش بودند و سپس گل تساوی را دریافت کرده اند.
استقلال اهواز –   گیتی پسند
بازی بسیار حساس این دو تیم در بالای جدول بیشتر از آنکه برای خودشان مهم باشد برای رقیبانشان که از ارزش بالایی برخوردار است. هر کدام از این تیم ها که بتواند در مقابل یکدیگر به برتری دست یابد عملا توانسته رقیبش را تا حدود زیادی از گردونه خارج کند. بخصوص اگر این بازنده گیتی پسند باشد با توجه به یک بازی بیشتری که نسبت به دیگر تیم ها دارد اوضاع برایش به صورت نامطلوبی با توجه به بازی های عقب افتاده دیگر تیم ها رقم خواهد خورد. استقلالی ها چند هفته ای است که اوضاع نتیجه گیریشان سینوسی شده و زیاد نوسان دارد. آنها هفته گذشته با ۳ گل مغلوب سیاه جامگان شدند تا یکی از بهترین فرصت هایشان برای نزدیک شدن به گل گهر را از دست بدهند. گیتی پسند نیز پس از آن دو باخت متوالی که به دست آورده این روزها اوضاعش در حال بهتر شدن است و امتیازات خوبی را جمع کرده اند. این بازی با توجه به اینکه برای هر تمامی تیم ها از اهمیت زیادی برخوردار است گل سر سبد بازی های این هفته محسوب می شود.

لیگ دسته اول گروه الف

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.