پورحیدری: امیدوارم به فینال آسیا برسیم

پورحیدری: امیدوارم به فینال آسیا برسیم

پورحیدری: امیدوارم به فینال آسیا برسیم مدیرفنی استقلال شانس صعود تیمش در لیگ قهرمانان آسیا را بالا می‌داند و اعتقاد دارد حضور تیم‌ها در لیگ قهرمانان آسیا بدون ملی‌پوشان‌شان به هیچ وجه منطقی نیست.
منصور پورحیدری در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره‌ی همگروهی استقلال با تیم‌های الشباب، الجزیره و الریان در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گفت: ما با این تیم‌ها در گذشته همگروه بوده‌ایم و از یکدیگر شناخت داریم. البته باید فیلم‌ بازی‌های این تیم‌ها را به دست آوریم و شرایط جدیدشان را بدانیم اما بطور کلی ما از ذهنیت کافی نسبت به این تیم‌ها برخورداریم. تیم‌هایی مثل الریان و الجزیره از بازیکنان خارجی خوبی برخوردارند و باید دید چقدر نسبت به سابق تغییر داشته‌اند. الشباب از تیم‌های همیشه خوب عربستان است و در مجموع فکر می‌کنم ما برای صعود از این گروه شانس بالایی داریم.
او افزود: شرایط استقلال در نیم فصل دوم کمی بهتر از نیم فصل نخست شده است. اکثر بازیکنان‌مان در تیم هستند و مصدومانمان هم کمتر شده‌اند. اگر این روند ادامه داشته باشد شانس صعودمان از این گروه بالاتر هم می‌رود. باید با برنامه‌ریزی دقیق وارد مسابقات شویم و امیدوارم در نهایت به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسیم. تیم ما شایستگی رسیدن به فینال در فصل گذشته لیگ قهرمانان را هم داشت که متاسفانه به آن نرسید.
مدیرفنی استقلال در پاسخ به سوالی درباره عملکرد نه چندان مناسب هفته‌های اخیر تیمش عنوان کرد: مشکل استقلال از ابتدای فصل بوده است. ما دیر جمع شدیم و ملی‌پوشانمان به موقع به سایر نفرات اضافه نشدند. آنها تا آمدند ریکاوری کنند، لیگ آغاز شد و در ادامه فشردگی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا گریبان‌گیر ما شد. ما با تیم کامل در مسابقات نبودیم تا به هماهنگی لازم برسیم. با این‌همه، شرایط ما بهتر شده و من مطمئنم روند استقلال بهتر می‌شود.
او درباره بازی این هفته تیمش برابر فجرسپاسی هم صحبت کرد: فجر همیشه به واسطه جوانی‌اش یک تیم دونده بوده که البته این روزها شرایط خوبی ندارد. آنها همیشه برابر تیم‌های بزرگ با انگیزه بوده‌اند و خوب کار کرده‌اند. سرمربی این تیم فرد با تجربه‌ای‌ است و به هیچ عنوان نمی‌توان این دیدار را ساده انگاشت. با این همه برای عقب نماندن از کورس قهرمانی سه امتیاز این بازی را می‌خواهیم. ما در بازی با فجر کار سختی داریم اما کادر فنی تدارک خوبی برای این دیدار دیده است و باید تلاش زیادی در این مسابقه انجام دهیم.
پورحیدری در پایان در پاسخ به این سوال که نظرش راجع به نامه تاج به کفاشیان مبنی بر تصمیم گیری نهایی برای این موضوع که ملی‌وپشان تیم‌های حاضر در لیگ قهرمانان آسیا در یک یا دو بازی آخر تیم‌هایشان به میدان نروند و به اردوی تیم ملی بپیوندند، چیست؟ اظهار کرد: من واقعا فکر نمی‌کنم اصلا حضور بازیکنان در اردوی تیم ملی و بازی نکردن در لیگ قهرمانان آسیا تصمیم کی‌روش باشد. او یک مربی حرفه‌ایست و این نظر یک حرف غیرحرفه‌ای است. واقعا پذیرفتن چنین حرفی سخت است. ما بیاییم و خودمان را با تیم‌های آسیایی چک کنیم. آیا کره و ژاپن و استرالیا از این کارها می‌کنند؟ واقعا این حرف منطقی است که ملی‌پوشان را از استقلال بگیریم و این تیم بدون ملی‌پوشان به لیگ قهرمانان آسیا برود؟ این درحالیست که ما با نام ایران در لیگ قهرمانان آسیا حاضر می‌شویم. به هرحال این قضیه به مدیریت باشگاه استقلال و آقای قلعه‌نویی ربط پیدا می‌کند و من مطمئنم که کفاشیان حتما در این رابطه با باشگاه‌ها صحبت می‌کند و تصمیم درستی می‌گیرد.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.