بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
پرسش و پاسخ زنانه

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

پرسش و پاسخ زنانه

1400

پرسش و پاسخ زنانه
در این پرسش و پاسخ مختصر و مفید یکی از کارشناسان برجسته بدنسازی به چند سوال رایج در زمینه علم تمرین و چربی سوزی پاسخ می دهد. برخی از این سوالات تقریبا بین المللی هستند و ذهن بسیازی از خانم های مشتاق تناسب اندام را در اقصی نقاط جهان به خود مشغول کرده اند! پس، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات تان را بگیرید.
سوال: اب وجودی که سه الی چهار جلسه در هفته وزنه می زنم، باسن و ران هایم هنوز جزء نقاط مشکل ساز و سرسخت بدنم محسوب می شوند. آیا استفاده از دستگاه های هوازی مثل دستگاه پله برا ی هدف قرار دادن چربی های مقاوم پایین تنه مفید است؟


جواب: این دستگاه ها جزء انتخاب های بسیار خوب برای تمرین هوازی محسوب می شوند، اما قبل از پاسخ گویی با این سوال اجازه بدهید تا بطور مختصر به مشکلی بپردازیم که شما و خیلی های دیگر احیانا با آن مواجه هستید، همه چربی های با آن مواجه هستید، همه چربی ها مثل هم هستند آن دسته از سلول های چربی که درست در زیر پوست قرار دارند(و به عنوان چربی پوستی شناخته می شوند)، از نظر پاسخ گویی به تمرین و رژیم بطور قابل توجهی با چربی های احشایی ناحیه شکم تفاوت دارند. حقیقت این است که سلول های چربی اطراف اندام های داخلی، چربی های خودشان را به راحتی در پاسخ به ورزش و محدودیت کالری آزاد می کنند، در حالی که چربی های زیر پوستی معمولا فقط با خوردن وعده های کوچک تر و پیاده روی ملایم صبحگاهی آب نمی شوندو به تلاش بیشتری نیاز دارند.

نکته مهم دیگری که باید در مورد چربی سوزی در نواحی ران و باسن بدانید این است که سلول های این قسمت ها از حساسیت بسیا بالایی نسبت به انسولین برخوردار هستند. حتما می دانید که ترشح این هورمون در زمانی که ما مقدار زیادی کربوهیدرات(بخصوص کربوهیدرات های ساده مثل شکر) می خوریم، افزایش پیدا می کند.

وجود انسلوین باعث می شود سلول های چربی حتی در برابر در خواست خود بدن برای آزادسازی چربی نیز مقاومت کرده و محتوای چربی خود را آزاد نکنند، تا زمانی که کربوهیدرات هایی مثل نشاسته تصفیه شده، شکر و شربت ذرت با فروکتوز بالا(که در بسیاری از محصولات غذایی بی ارزش و هله هوله استفاده می شود) در رژیم شما حاضر باشند، این چربی های سرسخت هم در بدن شما جا خوش می کنند و در برابر رژیم و تمرینات معمولی مصون می مانند.
توصیه من به شما این است: برنامه تمرینی فعلی تان را ادامه دهید و سپس، برای حذف قندهای ساده از رژیم غذایی روزانه تان تلاش کنید. برخی از موادی که باید حذف کنید در ادامه برایتان ذکر می شود: انواع نان سفید،انواع نان شیرینی،غلات صبحانه شیرین،نوشابه و آب میوه های مصنوعی،آب نبات و … سعی کنید به جای این موارد از میان وعده ها و تنقلات حاوی شکر اندک استفاده کنید، مثل شکلات های پروتئینی رژیمی یا ماست کم چرب به همراه کمی میوه. پس از برداشتن این گام ها، یعنی زمانی که رژیم عذایی تان به مرحله ثبات رسید و با آن احساس راحتی کردید، می توانید بک قدم دیگر به سمت موفقیت بردارید و استفاده از دستگاه پله را هم امتحان کنید.

سوال: زمانی که در مسیر پیشرفت به بن بست بر می خوریم، باید چه اقدامی انجام دهیم؟ تمرین هوازی را زیاد کنیم یا تمرین با وزنه را؟
جواب: هر دو، اما این مسله بیشتر از این که به نوع تمرین بستگی داشته باشد به کل مقدار کالری سوزانده شده مربوط می شود. یک قانون کلی خوب در این زمینه این است که اگر حداقل ۶۰۰ کالری در هرجلسه تمرین(هوازی،وزنه یا هردوی آن) نمی سوزانید، لازم است تا شدت را بالا ببرید و مرز ۶۰۰ را رد کنید. اما اگر قبلا در تمرینات تان به این مرز رسیده اید، پس احتمالا تا کنون آن بن بست ترسناک را هم تجربه کرده اید، و باید بدانید که شما تها نیستید! تمام افرادی که برای دستیابی به بدن بسیار کم چربی تلاش می کنند در نهایت در نقطه ای از مسیرشان به بن بست می رسند. بنابراین، برای اینکه باز هم پیشرفت کنید و به نتایج دلخواه تان برسید، شاید لازم باشد تا مقدار کالری دریافتی از غذا را به مقدار ۲۵۰ تا ۵۰۰ کالری دیگر کاهش دهید.

پرسش و پاسخ زنانه

یک نکته کلیدی دیگر در مورد تمرین این است که سطح آدرنالین بدن تان در موقع تمرین تا چه حد بالا می رود، این عامل مشخص می کند که آیا شما در حال سوزاندن چربی های زیر پوستی هستید یا خیر. زمانی که تمرین با شدت بالا آغاز می کنید، پیامی از مغز به غدد آدرنالین ارسال می شود تا ترشح آدرنالین از آنها صورت بگیرد.

این مساله به جاری شدن خون به سمت عضلات فعال کمک می کند و چربی های ذخیره شده را به حرکت در می آورد تا بعنوان سوخت در عضلات فعال مورد استفاده قرار بگیرند. سعی کنید در طی جلسات تمرین هوازی از تمرین اینتروال هم استفاده کنید. این سبک تمرین باعث افزایش سطوح آدرنالین می شود و آزادسازی چربی زیر پوستی را نیز افزایش می دهد.

سوال: من زیاد هوازی کار نمی کنم، آیا شنا کردن برای چربی سوزی خوب است؟
جواب: شنا هرچند یک فعالیت هوازی محسوب می شود، اما برای کاهش وزن ایده آل نیست. در مطالعه ای که در ژورنال پزشکی ورزشی آمریکا به چاپ رسید، محققان به بررسی تاثیر شنا کردن بر روند کاهش وزن پرداختند. زنان جوان سالم ولی چاق که قصد کاهش وزن را داشتند، بطور تصادفی در یکی از سه گروه زیر قرار گرفتند: پیاده روی تند، رکاب زنی روی دوچرخه ثابت و شنا کردن استخر. در جریان تحقیق، همه این زنان به مرور مدت ورزش روزانه شان را تا ۶۰ دقیقه افزایش دادند. بعد از گذت ۶ ماه، زنانی که در گروه پیاده روی قرار داشتند، ۱۰ درصد وزن اولیه شان را از دست داده بودند، زنانی که دوچرخه زده بودند، ۱۲ درصد از وزن شان را کم کرده بودند، و زنانی که شنا کرده بودند، اصلا کاهش وزن نداشتند!

بنابراین، بهتر است برا ی کاهش وزن از تمرینات منظم بر روی تردمیل، عضویت کلاس های رکاب زنی و اسپینینگ یا دیگر گزینه های در دسترس در باشگاه استفاده کنید. البته، لازم نیست که تمرین هوازی شما حتما در باشگاه و با استفاده از دستگاه های خاص انجام شود، پیاده روی،تپه نوردی و دویدن در فضای آزاد هم همگی برایتان مفید خواهند بود.

از آنجا که قبلا چندان هوازی کار نکرده اید، توصیه می کنم که برای شروع از تمرینات کم شدت در حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در هر جلسه استفاده کنید. پس از سه یا چهار هفته که آمادگی تان افزایش پیدا کرد، می توانید شدت یا مدت تمرین را به آهستگی افزایش دهید.
نوسینده : برایان هیکاک

منبع : ایرانی فیتنس

نظر خود را بگذارید


8 + هشت =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز