بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
ویتامین A و پیش ساز های ویتامین A

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
چهارشنبه ۹ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

ویتامین A و پیش ساز های ویتامین A

1223

ویتامین A و پیش ساز های ویتامین A

رتینوئیدها و کارتنوئیدها همانند ویتامین آ هستند. همچنین رتینوئیدها به عنوان پیش ویتامین آ شناخته شده اندحدود ۵۰ تا ۶۰۰ نوع  کارتنوئیدها  شناخته شده شامل بتا کاروتن به عنوان ترکیبات ویتامین پیش ساخته یا پیشساخت های ویتامین آ میباشد  که در صورت لزوم در بدن میتوانند به ویتامین آ تبدیل شوند.رتینوئیدها همراه با لیپید ها به وسیله ترشحات صفرا و لوزالمعده هضم و جذب میشوند  و رتینل یک رتینوئید اصلی است که توسط پروتیین متصل به رتینول هضم میشود.رتینال  در بینایی نقش دارد و اسی رتینویئک که شکل ترشحی از رتینوئیدهاست میتواند در رشد بافت ها موثر باشد.رتینوئیدها ابتداد درکبد همراه با لیپید ها  ذخیره میشوند.در تحقیقات انجام شده در بدن انسان توانسته اند یک مولکول بتا کاروتن را به یک مولکول رتینول تبدیل کنند.بتا کاروتن موثرترین شکل  پیش ساخته ویتامین آ است .

کارکرد ویتامین A

بهترین کارکرد ویتامین آ، نقش آن به عنوان کوآنزیم با پروتئین اپسین در سلول های استوانه ای و مخروطی شکل و سلول های گیرنده بیتایی در چشم است.پیگمانهای پروتئینی بینایی،رودوپسین مسئول بینایی در نور کم و یدوپسین مسئول بینایی در روشنایی زیاد و دیدن رنگ هاست که هر دو محتوای رتینول هستند .ردوپسین و یدوپسین پیگمانهای بینایی چشم هستند.نیاسین و ریبو فلاوین در چرخه بینایی ویتامین آ نقش دارند.

ویتامین آ برای رشد طبیعی اپی تلیال چشمها، مسیر تنفسی،گوارشی و ادراری تناسلی و بافت های اسکلتی ضروری است و سنتز پروتئین و تمایز سلول استخوانی وشکل گیری مینای دندان را تحت تاثیر قرار میدهد .همچنین ویتامین آ در سنتز موکوپلی ساکاریدها نقش دارد.ویتامین آ نقش مهمی در تکثیر و عملکرد ایمنی دارد .ویتامین آ یک آنتی اکسیدان محلول در چربی ضعیف است .

میزان ویتامین آ اغلب با مقدار سطح رتینوئید های پلاسما و فعالیت تغذیه ای کاروتینوئید ها ارزیابی میشود.سطوح بالای رتینوئید های پلاسما با کاهش وقوع بیماریهای قلبی به ویژه بیماری  و سرطان های اپی تلیالی همراه است.حتی شواهد مستند تری بین سطوح بالای کارتنوئید های تغذیه ای فعال و غیر فعال در خون  و کاهش وقوع بیماری قلبی وجود دارد.ممکن است کارتنوئید ها و رتینوئید ها تاثیر حفاظتی در کاهش اثرات اکسیداتیو داشته باشند  و از این طریق خطر بیماری قلبی را کاهش دهند.

ویتامینA و نقش آن در ورزش

نقش مهم در سنتز پروتئین دارد و در تولید گلیکوژن عضله به صورت ذخیره انرژی در بدن دخالت دارد.از آنجا که سطح فعالیت بالا میتواند ویتامین آ  ذخیره شده توسط بدن را کاهش دهد،مصرف آن ضروری است.
ویتامین A و پیش ساز های ویتامین A
بدون مقدار کافی ویتامین A

بدن شما در برابر تمام انواع موجودات عفونت زا که منشع انواع بیماری ها از سرخک گرفته تا ایدز هستند آسیب پذیر خواهد بود.افرادی که در گروه های دفاعی خود فاقد ویتامین A هستند با افزایش خطر سرطان و کوری نیز مواجه اند.علائم کمبود ویتامینA شامل شب کوری ،اشکال در بازیابی دید(مثلا پس از نگاه کردن به چراغ های جلوی یک ماشین در حال حرکت)،اشکال در دیدن رنگ ها ،خشکی چشم ها ،فقدان اشتها،ضعف حس چشایی و بویایی میباشد.

ویتامین Aیک ماده محلول در چربی است،یعنی برای به دست آوردن این ویتامین شما باید غذایی حاوی مقدار کمی چربی مصرف کنید.شما میتوانید ویتامین Aرا مستقیما از یک مکمل بدست آورید،یا اینکه آن را به طور غیر مستقیم از طریق خوردن میوه ها و سبزی هایی که از بتا کاروتن اشباع شده اند کسب کنید.بدن شما بتا کاروتن را به ویتامین A مورد نیاز تبدیل خواهد کرد.

نظر خود را بگذارید


9 − شش =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز