بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
ویتامین سی C آنتی اکسیدان قدرتمند

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

ویتامین سی C آنتی اکسیدان قدرتمند

1843

ویتامین سی C آنتی اکسیدان قدرتمند

شما از ویتامین C زیاد شنیده اید و از تأثیر آن بر سرماخوردگی آگاهید ، دلیل این همه فوائد ویتامین C در بدن چیست؟ این ویتامین چه اعمال دیگری در بدن انجام می دهد؟

ویتامین C در واکنشهای شیمیایی بدن به عنوان یک حمل کننده الکترون عمل می کند ، این ویتامین مهمترین آنتی اکسیدان محلول در آب است . آنتی اکسیدان به موادی گفته می شود که با حرکت در خون ، مواد شیمیایی را که به بافتها لطمه می رسانند را خنثی می کنند.  به این دلیل است که ویتامینCدر جلوگیری از بروز یا بهبود بسیاری از بیماری های مزمن دوران کهنسالی مؤثر است .

این ویتامین نقش زیادی  در بدن ایفا می کند که دانستن آن برای شما بی فایده نیست :

ویتامین سی

 در سلامت پوست و لایه های محافظتی بدن مؤثر است. پوست انسان را با طراوت نگاه می دارد و موجب جوانی پوست می شود ؛  به همین دلیل است که به مخلوط  یک قاشق آب لیموی تازه و یک قاشق عسل در یک لیوان آب سرد که صبحگاه خورده شود، اکسیر جوانی گویند. ویتامینC موجب حفظ پوست در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید می شود از اینروکسانی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند بهتر است برای حفاظت از پوستشان ویتامین C بیشتری مصرف کنند .

جذب آهن و اکسیژن با ویتامین C

بدن برای جذ آهن مطلوب نیاز به ویتامین c دارد معمولا توصیه به مصرف مواد غذایی دارای ویتامین سی بالا،قبل مصرف غذاهای دارای آهن مانند جگرمیشود.از دیگر تاثیرات شگفت انگیز ویتامین سی،کمک به اتصال اکسیژن به آهن موجود در خون میباشد که با مصرف این ویتامین سطح اکسیژن گیری بافت ها بیشتر میشود.(آهن مسئول انتقال اکسیژن در خون میباشد)

مصرف ویتامین سی در ورزش

کوفتگی عضلانی تجربه ای ناخوشایند به ویژه برای افرادی است که به تازگی به ورزش روی آورده اند ، به گونه ای که ممکن است مانع از ادامه فعالیت جسمانی آنان گردد.

از سوی دیگر در مورد ورزشکاران حرفه ای نیز باید بپذیریم که پدیده  کوفتگی عضلانی ، نه تنها مانع شرکت آنان در برنامه های تمرینی می شود، بلکه به عنوان یک عامل بازدارنده در نمایش مهارت های ورزش محسوب می شود.

براساس تحقیقات انجام شده مشخص گردیده که در طول تمرین و در نتیجه افزایش مصرف اکسیژن میتوکندری و جریان انتقال الکترون ها، تولید رادیکال های اکسیژن افزایش می یابد که موجب پراکسیدن شدن چربی درغشای سلول عضلات اسکلتی می شود ؛ این حالت تحت عنوان فشار اکسیداتیو نیز معرفی شده است که با پراکسید کردن چربی، آثار مخربی بر ساخت بیولوژیکی عملکرد سلولی به جای می گذارد.

از سوی دیگر شروع تخریب عضلانی، درد و سفتی متعاقب آن ، به دنبال تمرینات غیر متعارف ممکن است نتیجه اثر رادیکال های آزاد باشد. در واقع انقباضات برونگرا ، یک نوع تمرین غیرمتعارف عضلانی است که به عضله آسیب می رساند.

کمک به درمان افسردگی با ویتامین c

پزشکان معتقدند که اگرکه اگر رژیم غذایی شما فاقد تمام ویتامین c مورد نیاز بدنتان باشد ،علاوه بر سالامتی جسمانی،سلامتی روان شما نیز به خطر خواهد افتاد.افسردگی یک علامت کاملا شناخته شده اسکوروی است.اسکوروی بیماری است که در نتیجه کمبود شدید ویتامینcایجاد میشود.در حالی که اسکوروی در کشورهای توسعه یافته نادر است،ولی دلایلی وجود دارد مبنی بر اینکه حتی کمبود جزئی ویتامین cمی تواند بر سلامتی روانی تاثیر داشته باشد.

ویتامین c برا تقویت دستگاه ایمنی،که در افراد افسرده در وضعیت مطلوبی قرار ندارند،مهم است.دکتر بلوم فیلد میگوید:((ما میدانیم که افراد افسرده در برابر بیماریها آسیب پذیر ترند،لذا هر عاملی که دستگاه ایمنی را تقویت کند،مفید است))او مکمل های ویتامین c را با دوز های بسیار زیاد ،تا چهار هزار میلی گرم در روز ،توصیه میکند.این مقدار چند برابر مقدار نیاز روزانه است،اما از آنجا که ویتامین c اضافی از طریق ادرار دفع میشود،به گفته دکتر بلوم فیلد این دوز زیاد،بی خطر است.

با این حال،برخی از افراد با مصرف این مقدار ویتامین سی  دچار اسهال مسشوند،لذا متخصصان میگویند که بهتر است قبل از مصرف مقادیر بیش از ۱۲۰۰ میلی پرم در روز با پزشکتان مشورت کنید.همچنین با توجه به اینکه ویتامین c میتواند جذب ضد افسردگی های سه حلقه ای را مختل کند،اگر در حال مصرف این نوع دارو هستید باید با پزشک خود در مورد مصرف مکمل های ویتامین c صحبت کنید.

توصیه میشود که مکمل های ویتامین C را باید زود مصرف کرد،موقع صبحانه یا هنگام ناهار،زیرا برخی افراد اگر این مکمل را در مواقع دیرتر از روز مصرف کنند،دچار بی خوابی خواهند شد.
ویتامین سی C آنتی اکسیدان قدرتمند
ویتامین سی از ریه محافظت میکند.

پزوهش ها  نشان میدهد ویتامین cبه حفظ سلامت ریه ها کمک میکند.وضعیت بیمارانی که حدود ۲۰۰ میلی گرم در روز ویتامین c مصرف میکردند در آزمایش هایی که ظرفیت ریه ها را برای اتساع و کسب اکسیژن ارزیابی میکند،بهتر از سایر بیماران بود.

مطالعات نشان میدهد که مصرف مقادیر زیادی غذاهای غنی از ویتامین سی در رژیم غذایی با افزایش ضرفیت ریه همراه است.مصرف کافی ویتامین سی ممکن است نقش مهمی را در کاهش خطر ابتلا به بیماری های مضمن ریه ،از جمله آسم،بازی کند.

در چندین بررسی دیگر،مصرف ویتامین c قبل از ظهور علائم ،تمایل به ایجاد حمله های آسم فعالیتی را کاهش داد.

ویتامین سی ممکن است از ریه ها به چندین طریق محافظت کند.

اول آنکه ویتامین سی از ریه ها در برابر آثار مخرب مواد شیمیایی موجود در دود سیگار یا مه-دود محافظت میکند.این وتامین ،مواد شیمیایی مذکور را خنثی میکند،بنا بر این نمیتوانند به سلول ها آسیب برسانند.این موضوع مهم استزیرا تماس با هوای آلوده اغلب آسم را تشدید میکند .ویتامین سی همچنین مواد شیمیایی مضری را که در نتیجه التهاب همراه با اسم ،توسط بدن تولید میوشد خنثی میکند و بنا بر این از چرخه لجام گسیخته حمله های شدید شونده آسم جلوگیری میکند.

به نظر میرسد ویتامین c به عنوان یک آنتی هیستامین  طبیعی نیز عمل میکند ،یعنیحساسیت ریه را نسبت به هیستامین کاهش میدهد.هیستامین ماده زیست شیمیایی است که توسط سلول در طی واکنش آلرژیک آزاد میشود.ویتامین سی حساست ریه را نسبت به متا کولین،ماده زیست شیمیایی که موجب تنگی راه های هوایی میشود،نیز کاهش میدهد.ویتامین سی تولید پروستو گلادین ها و لکوترین ها را در بدن مختل میکند،این دو ماده زیست شیمیایی بالقوه مضر میتوانند موجب التهاب و تنگی راههای هوایی شوند.

پزشکان به بیماران مبتلا به آسمی که ورزش میکنند،مصرف پانصد تا ۱۰۰۰ میلیگرم  در روز ویتامین c را توصیه میکنند.این مقدار ویتامین c کاملا بی خطر است،اما دوز های بیش از این در برخی افراد میتواند دچار اسهال شود.

منابه خوب غذایی ویتامسن سی c

آناناس،گل کلم،توت فرنگی،فلفل،طالبی،پرتقال،کی وی،و گریپ فروت توسرخ.

علائم کمبود ویتامین سی

·با کمبود مصرف ویتامین C پوست خشک می شود و در زیر آن ،خون مردگی هایی به صورت دانه دانه مشاهده می شود .لثه زخم شده و دهان خشک می شود ، در واقع یکی از بارزترین علائم کمبود ویتامین C این است که اگر بازو یا ران فرد را لمس کنیدپوست او دانه دانه و بر جسته احساس می شود .

نظر خود را بگذارید


8 − = دو

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز