ویتارگو، ماده ای دوست داشتنی برای بدنسازان

ویتارگو، ماده ای دوست داشتنی برای بدنسازان

 ویتارگو، ماده ای دوست داشتنی برای بدنسازان

روی برخی از مکمل های غذایی نام ماده ای به نام ویتارگو به چشم می خورد ، راستی این ماده چیست ؟ و آیا مصرف آن توصیه می شود ؟ ویتارگو نام تجاری ثبت شده برای نوعی کربو هیدرات مرکب است که توسط بسیاری از بدنسازان و ورزشکاران سایر رشته های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرد . این کربو هیدرات مرکب محصول تکنولوژی پیشرفته است و بر اساس تحقیقاتی که بر روی آن انجام شده ، ۸۰ % سریعتر از دکستروز مورد گوارش قرار می گیرد و با ۷۰% سرعت بیش از هر کربوهیدرات دیگری باعث بازسازی ذخایر گلیکوژنی می شود و همین مزیت برجسته ای برای آن به شمار می آید ، زیرا به ریکاوری سریعتر عضلات کمک می کند  و به همین جهت تبدیل شه به کربوهیدراتی برتر برای پس از تمرین .

اگر دست یابی به رشد عضلانی هدف اصلی شماست ، مصرف ویتارگو با کراتین عالی است زیرا کمک می کند به تقویت و جذب سریع کراتین و اثرگذاری آن . ما معمولاً مصرف کراتین را با یک کربو هیدرات ساده پس از تمرین توصیه می کنیم زیرا افزایش ترشح قابل توجه انسولین در پی مصرف کربوهیدراتها کمک می کند به هدایت کراتین بیشتر به سمت فیبر های عضلات . اما کربوهیدراتهای ساده ، از جمله قند ، دوست دارند سریعتر از کراتین جذب شوند . در نتیجه شاید افزایش سطح انسولین در زمان ایده آل رخ ندهد یعنی وقتی کراتین وارد جریان خون شده سطح انسولین در سطح بالایی نباشد.

ولی کراتین وقتی با ویتارگو مصرف می شود ، این اثر تقویت می شود زیرا ویتارگو مثل یک دستگاه پمپ عمل می کند و کراتین و آب را همراه خود به داخل جریان خون می کشد ، از این طریق افزایش سطوح کراتین و انسولین به صورت همزمان رخ می دهد که برای حداکثر انتقال کراتین به عضلات بکار گرفته می شود.

برای کسب بهترین نتایج در آخر تمرین ، تا ۸۰ گرم ویتارگو را به همراه حدود ۴۰ گرم پروتئین وی و ۵ گرم کراتین میل کنید . توصیه می کنیم در وعده پس از تمرین به نسبت ۲ به ۱ کربوهیدرات به پروتئین پایبند باشید و همین نسبت را در مورد ویتارگو هم رعایت کنید . بدنسازان بزرگتر می توانند کمی کربوهیدرات و پروتئین بیشتری دریافت کنند ولی باز هم با نسبت ۲ به ۱

منبع : jafarpoor.com

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.