ورزش بی خوابی را کاهش میدهد

ورزش بی خوابی را کاهش میدهد

ورزش بی خوابی را کاهش میدهد

بی‌خوابی از مشکلاتی است که افراد زیادی به آنها دچارند. این افراد مجبورند از داروهای خواب‌آور برای کنترل میزان خواب خود استفاده کنند و از عوارض این مشکل از جمله خستگی رنج می‌برند.

به نقل از پایگاه اینترنتی Science daily در این باره نوشته است: ورزش‌های هوازی متعادل یا ورزش‌های استقامتی متعادل می‌توانند از میزان اضطراب کم کنند و کیفیت خواب را بالا ببرند، این نوع ورزش‌ها برای مقابله با بی‌خوابی مناسب‌اند. تحقیقاتی در این زمینه انجام شده است که توسط گیسل پاسوس استاد دانشگاه فدرال برزیل مدیریت شد.

این تحقیقات بر روی ۳۶ بیمار مبتلا به بی‌خوابی صورت گرفت و نتایج آن نشان داد که ورزش باعث کاهش بی‌خوابی می‌شود و دفعات پریدن از خواب را کم می‌کند. با انجام ورزش‌های هوازی ۳۷% به زمان خواب این افراد اضافه شد و ۷% از میزان اضطراب در این افراد کم شد.

پاسوس می‌گوید: « یافته‌ها نشان می‌دهد که راه‌هایی برای کم کردن نشانه‌های بی‌خوابی وجود دارد که بدون مصرف دارو قابل استفاده‌اند. این تحقیقات اولین مطالعات درباره تاثیر ورزش بر بی‌خوابی بود و هدف آن بالا بردن کیفیت زندگی افراد و کم کردن اختلالات خواب بود.»

بی‌خوابی عارضه‌ای است که به دلیل آن، فرد دچار اختلالات در خواب می‌شود. افراد مبتلا به این مشکل به سختی به خواب می‌روند و خیلی زود از خواب بیدار می‌شوند. حدود ۳۰ درصد افراد بزرگسال نشانه‌هایی از بی‌خوابی دارند و این مشکل در افراد مسن و به خصوص زنان بیشتر دیده می‌شود.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.