هفته پنجم لیگ برتر کشتی آزاد

هفته پنجم لیگ برتر کشتی آزاد/ ثامن سبزوار و شهدای زنجان به دنبال صعود

هفته پنجم لیگ برتر کشتی آزاد هفته پنجم لیگ برتر کشتی آزاد، جام ولایت از فردا (پنجشنبه) و پس فردا (جمعه) در شهرهای سبزوار، رستم‌کلا، بابل و ساری برگزار می‌شود.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گروه اول تیم‌های ثامن‌الحجج سبزوار با کفایتی مشهد در سبزوار و هیات کشتی رستم کلا با استیل آذین ایرانیان در رستم کلا به مصاف هم خواهند رفت. در گروه دوم نیز تیم‌های خونه به خونه بابل با ثامن‌الحجج مشهد در بابل و گاز مازندران با شهدای زنجان در ساری با یکدیگر پیکار خواهند کرد.
* گروه یک
ثامن الحجج سبزوار – گروه ساختمانی کفایتی مشهد
قهرمان دوره قبل با دو برد و دو باخت تیم دوم جدول گروه اول است. آن‌ها هفته گذشته برای دومین بار به استیل آذین باختند تا کارشان برای صعود به مرحله بعد به دو هفته آخر بکشد. این تیم با سه کشتی‌گیر روس (بخان گویگریف، ماگومد قربان علیف و حاجی مراد گاتسالوف) و کشتی‌گیرانی مثل مصطفی حسین‌خانی، احسان امینی، حامد تاتاری، پرویز هادی و فردین معصومی شاید کار سختی مقابل کفایتی نداشته باشد. مسابقه دور رفت دو تیم در مشهد با نتیجه ۶ بر یک به سود ثامن پایان یافته است. دو تیم پس فردا (جمعه) به مصاف هم خواهند رفت.
هیات کشتی رستم کلا – استیل آذین ایرانیان تهران
مسابقات هفته گذشته تحت تاثیر صحبت‌های مسئولان تیم رستم کلا مبنی بر شکست مشکوک کشتی‌گیران خارجی این تیم (ابراگیم آلداتوف و آلن زاسیف) مقابل ثامن سبزوار قرار داشت. آن‌ها پس از پیروزی هفته اول مقابل کفایتی، در سه هفته گذشته شکست خورده‌اند و در میان تماشاگران خود نیز وضعیت مناسبی ندارند. مسابقه رفت را استیل آذین با پیروزی ۴ بر ۳ پشت سر گذاشته و با توجه به صعود این تیم به مرحله بعد احتمالا یاران اصلی استیل این هفته استراحت کنند و رستم کلا با هدایت مراد محمدی بتواند با پیروزی مقابل تیم بدون شکست، شانس خود را برای صعود به نیمه نهایی افزایش دهد. این مسابقه فردا (پنجشنبه) در رستم کلا برگزار خواهد شد.
* گروه دوم
خونه به خونه بابل – ثامن الحجج مشهد
تیم قدرتمند خونه به خونه با هدایت رضا یزدانی هر چهار مسابقه خود را برده و خیالش از صعود به نیمه نهایی راحت است. آن‌ها هر چهار مسابقه خود را با نتیجه ۶ بر یک برده‌اند و شاید مقابل ثامن مشهد به کشتی‌گیران اصلی خود مثل میثم مصطفی جوکار، جعفر دلیری و طاها آکگول استراحت بدهند. مصدومیت صادق گودرزی، نایب قهرمان المپیک هنوز برطرف نشده ولی خونه به خونه شاید در مرحله گروهی به او احتیاجی نداشته باشد. در سوی دیگر ثامن مشهد پس از برد هفته اول، در سه هفته بعدی شکست خورده. آن‌ها امیدوارند که خونه به خونه این مسابقه را جدی نگیرد تا با پیروزی شانس صعود به مرحله نیمه نهایی داشته باشند. این مسابقه فردا (پنجشنبه) برگزار خواهد شد.
گاز مازندران – شهدای زنجان
گاز پس از بحران در نیم فصل اول و سه شکست پیاپی موفق شد اولین برد خود را هفته گذشته به دست آورد. آن‌ها با هدایت بهنام طیبی و مجید خدایی می‌خواهند با استفاده از میزبانی دومین برد خود را کسب کنند. در سوی دیگر تیم شگفتی‌ساز شهدای زنجان دو برد و دو باخت دارد. آن‌ها در دور رفت گاز را ۴ بر ۳ شکست داده‌اند و در صورت پیروزی در این مسابقه شانس زیادی برای صعود به عنوان تیم دوم این گروه خواهند داشت. این مسابقه پس فردا (جمعه) در ساری برگزار می‌شود.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.