هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال/دورخیز قهرمان برای صعود در تهران

هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال/ دورخیز قهرمان برای صعود در تهران

هفته هشتم لیگ برتر بسکتبال/دورخیز قهرمان برای صعود در تهراندوازده تیم شرکت کننده در شانزدهمین دوره مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور روز دوشنبه برگزار کننده دیدارهای هفته هفتم این فصل از مسابقات هستند. هفته‌ای که دیدار نخست آن به دلیل موقعیت دو تیم و حساسیت رویارویی آنها یک طرف قرار دارد و دیگر دیدارها در طرف دیگر.
به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاه آزاد – پتروشیمی؛ نخستین دیدار این هفته از مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور است و البته حساس‌ترین دیدار. دو تیم در حالی برای برگزاری این دیدار آماده می‌شوند که در جدول رده‌بندی نزدیکترین موقعیت نسبت به یکدیگر را دارند و این یعنی رقابت رقبا برای حفظ جایگاه یا پیشی گرفتن از دیگری.
دانشگاه آزاد که تا چند هفته پیش صدرنشین جدول رده‌بندی بود باشکست برابر مهرام (هفته چهارم) به رده دوم سقوط کرد. شاگردان مهران شاهین‌طبع البته برای حفظ این جایگاه کار خیلی سختی نداشتند و به ترتیب با غلبه بر همیاری زنجان، هفت الماس قزوین و استقلال زرین قشم به راحتی جایگاه دوم جدول را برای خود حفظ کردند اما آنها اینبار کار به مراتب سخت‌تری برای تثبیت جایگاه خود دارند.
بعد از رقابت با مهرام که نتیجه آن شکست بود، دیدار با پتروشیمی آزمون جدی دیگری را برای دانشگاه آزاد رقم خواهد زد، تیمی که با وجود یک دیدار معوقه فعلا در رده سوم جدول رده‌‎بندی قرار دارد و شانس صعود از این رده را هم دارد اگر در دیدار روز دوشنبه پیروز میدان باشد.
در واقع دیدار با دانشگاه آزاد را می‌توان نخستین آزمون جدی شاگردان مهران حاتمی در این فصل از مسابقات تلقی کرد. آنها تا به امروز با از پیش رو برداشتن حریفانی که خیلی جدی برای آنها نبوده‌اند، موفق به کسب بردهای متوالی و قرار گرفتن در رده سومی شده‌اند اما دیدار با دانشگاه آزاد متفاوت با دیدارهای گذشته است.
در هر صورت دانشگاه آزاد و پتروشیمی روز دوشنبه دیداری تعیین کننده را در هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور برگزار خواهند کرد در حالیکه دیگر دیدارهای این هفته از مسابقات تا این حد حساس نیست به خصوص برای مهرام صدرنشین؛
در واقع دومین دیداری که در تالار بسکتبال آزادی برگزار می‌شود برای مهرام شاید خیلی مهم نباشد اما برای حریف این تیم یعنی نیروی زمینی حساسیت‌های خود را دارد چون این تیم هفته گذشته برای اولین‌بار در این فصل صاحب پیروزی شد و بدش نمی‌آید مقابل صدرنشینی فعلی لیگ هم خودی نشان دهد.
در سایر دیدارهای این هفته از مسابقات شهرداری گرگان که یکی از متزلزل‌ترین تیم‌های این فصل از مسابقات نشان داده در دیدار خانگی به مصاف صنایع پتروشیمی می‌رود که هفته گذشته در دربی ماهشهر متحمل شکست شد. تیم‌های اصفهانی ماهان و ذوب آهن به ترتیب برابر استقلال زرین قشم و هفت الماس صف آرایی می‌کنند و همیاری زنجان هم به مصاف افرا خلیج فارس می‌رود.
برنامه دیدارهای هفته هشتم مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‎های کشور و جدول رده‌‎بندی تیم‌های شرکت کننده در این مسابقات تا پیش از دیدارهای این هفته به شرح زیر است:
دوشنبه ۹۲/۹/۱۸
* دانشگاه آزاد – پتروشیمی بندرامام (ساعت ۱۵:۳۰ – تالار بسکتبال آزادی)
* شهرداری گرگان – صنایع پتروشیمی ماهشهر (ساعت ۱۶ – سالن امام خمینی (ره) گرگان)
* ماهان اصفهان – استقلال زرین قشم (ساعت ۱۶ – سالن ملت اصفهان)
* ذوب آهن اصفهان – هفت الماس قزوین (ساعت ۱۶ – سالن بسکتبال اصفهان)
* همیاری زنجان – افرا خلیج فارس (ساعت ۱۶ – سالن بسکتبال زنجان)
* مهرام تهران – نیروی زمینی (ساعت ۱۷:۳۰ – تالار بسکتبال آزادی)
جدول رده‌بندی:
۱- مهرام تهران (۷ بازی، ۷ برد، بدون باخت، ۱۴ امتیاز)
۲- دانشگاه آزاد (۷ بازی، ۶ برد، ۱ باخت، ۱۳ امتیاز)
۳- پتروشیمی بندرامام (۶ بازی، ۶ برد، بدون باخت، ۱۲ امتیاز)
۴- ذوب‌آهن اصفهان (۶ بازی، ۵ برد، ۱ باخت، ۱۱ امتیاز)
۵- ماهان اصفهان (۶ بازی، ۳ برد، ۳ باخت، ۹ امتیاز)
۶- همیاری زنجان (۷ بازی، ۲ برد، ۵ باخت، ۹ امتیاز)
۷- استقلال زرین قشم (۷ بازی، ۲ برد، ۵ باخت، ۹ امتیاز)
۸- صنایع پتروشیمی (۷ بازی، ۲ برد، ۵ باخت، ۹ امتیاز)
۹- هفت الماس قزوین (۷ بازی، ۲ برد، ۵ باخت، ۹ امتیاز)
۱۰- افرا خلیج فارس (۶ بازی، ۳ برد، ۳ باخت، ۹ امتیاز)
۱۱- نیروی زمینی (۷ بازی، یک برد، ۶ باخت، ۸ امتیاز)
۱۲- شهرداری گرگان (۷ بازی، یک برد، ۶ باخت، ۸ امتیاز)

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.