نکونام:حضور در جمع 3بازيکن‌برتر برايم افتخار است

نکونام:حضور در جمع ۳بازیکن‌برتر برایم افتخار است

نکونام:حضور در جمع 3بازیکن‌برتر برایم افتخار است
کاپیتان تیم ملی کشورمان گفت: از همه کسانی که به من کمک کردند تا به این مهم دست یابم، تشکر می‌‌کنم.
به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، به دنبال انتخاب جواد نکونام به عنوان سه بازیکن برتر آسیا، با کاپیتان تیم ملی مصاحبه‌ای داشتیم و وی در خصوص دیدار با تایلند و لبنان، مراسم انتخاب بهترین‌های آسیا و بهترین بازیکن جهان صحبت کرد.
نکونام در خصوص دیدار با تایلند گفت: بازی مقابل تیم ملی تایلند را به خوبی آغاز کردیم و توانستیم نتیجه آن را دریافت کنیم و در نیمه اول دو گل به ثمر برساندیم و البته موقعیت‌های بیشتری برای گلزنی هم داشتیم، اما این نیمه با همین نتیجه به پایان رسید و در نیمه دوم بیشتر سعی در کنترل بازی داشتیم و نهایتا با سه گل در این دیدار به پیروزی رسیدیم و خوشبختانه نتیجه خوبی را در مقابل تیم ملی تایلند و در بانکوک به دست آوردیم. معتقدم بازی سختی بود و البته همیشه بازی کردن در مقابل تیم ملی تایلند در بانکوک برای ما سخت بوده و من پیش از این هم دوبار دیگر در این کشور بازی کرده‌ام و همیشه همین شرایط برای تیم ملی ایران وجود داشته است، اما با کمک و یاری خداوند و تلاش بازیکنان و کادر فنی تیم ملی توانستیم پیروز این میدان باشیم.
وی در ادامه در خصوص دیدار مقابل لبنان افزود: پس از بازی با تایلند و استراحتی کوتاه مستقیم به لبنان آمدیم و به لحاظ دوری راه و کم بودن زمان مجبور به سفری طولانی و سخت شدیم، اما با توجه به اینکه فدراسیون فوتبال برای بازیکنان در قسمت بیزنس هواپیما بلیط خریداری کرد، توانستیم بیشتر استراحت کنیم و از این رو خستگی زیادی به بازیکنان تیم ملی منتقل نشد.
کاپیتان تیم ملی در ادامه افزود: در لبنان هم بازی سختی را در پیش داریم چرا که در همان زمین بی‌کیفیت بازی خواهیم کرد و تیم ملی لبنان در مقدماتی جام جهانی توانست یک بر صفر تیم ملی ایران را شکست دهد که همه در خصوص شرایط آن دیدار و زمین مسابقه و وقت تلف کردن بازیکنان لبنان اطلاع دارند. البته ما هم در این بازی باید باهوش باشیم و بدانیم که آخرین امید تیم ملی لبنان  برای صعود به مرحله نهایی جام ملت‌های آسیا همین مسابقه است و در صورت عدم نتیجه‌گیری هیچ شانسی برای صعود به جام ملتهای ۲۰۱۵ استرالیا ندارند و ما هم باید با دقت تمام این مسابقه را انجام دهیم و هرچند جواب آن باخت را دوبار در تهران دادیم، اما باید در بیروت این کار را انجام دهیم و برای خود من این مسابقه از اهمیت زیادی برخوردار است و امیدوارم با گرفتن سه امتیاز آن با خیال راحت به مرحله نهایی این مسابقات گام بگذاریم.
کاپیتان تیم ملی در ادامه در خصوص حضورش در جمع سه بازیکن برتر سال آسیا در سال ۲۰۱۳ گفت: این باعث خوشحالی برای من است که یک ایرانی در جمع سه بازیکن برتر آسیا قرار گرفته و من قبلا هم در جمع ده نفر و همچنین در جمع سه نفر بوده ام، ولی با توجه به اینکه در اوساسونای اسپانیا بودم، شرایط برای انتخاب من مهیا نبود چرا که این موضوع مربوط به انتخاب بازیکن سال آسیا که در یکی از کشورهای آسیایی بازی می کند اختصاص دارد.
وی در ادامه افزود: یکی از افتخارات بزرگ هر بازیکنی حضور در جمع سه بازیکن برتر و در نهایت انتخاب به عنوان بهترین بازیکن آسیاست و برای من هم باعث افتخار و مایه خوشحالی است و امیدوارم بتوانم لیاقت و شایستگی کسب این افتخار را داشته باشم و از همه مهم‌تر این است که این افتخار نصیب فوتبال ایران می‌شود.
بازیکن تیم ملی در ادامه گفت: برای بودنم در جمع سه بازیکن برتر آسیا، در ابتدا باید از باشگاه استقلال، بازیکنان و مربیان و همه کسانی که در این تیم برای من زحمت کشیدند تشکر کنم. فکر کنم یکی از مهم‌ترین دلایل حضورم در جمع این سه بازیکن همه این عزیزان هستند و دلیل دیگر آن حضور بازیکنان بسیار خوب تیم ملی در کنار من است که باید از همه آنها هم تشکر کنم، چرا که در راه رسیدن به این مهم کمک زیادی کردند و البته جا دارد از سرمربیان تیم‌های ملی و استقلال، یعنی کی‌روش و قلعه نویی تشکر کنم چرا که تلاش‌ها و کمک‌های آنها باعث کاندید شدن من برای حضور در جمع سه بازیکن برتر قاره شده است. باز هم تاکید می‌کنم که بازیکنان تیم‌های ملی و استقلال و مربیان و مسئولین تلاش کردند تا من به این مهم دست پیدا کنم.
وی در خصوص دریافت دعوتنامه برای حضور در مراسم انتخاب بهترین‌های آسیا گفت: در حال حاضر که در لبنان هستیم و از این موضوع اطلاعی ندارم.
نکونام در خصوص شانسش برای انتخاب به عنوان بهتریم بازیکن آسیا گفت: نمی‌توانم شانسی قائل باشم و امیدوارم این افتخار نصیب فوتبال ایران و بعد من شود. لازم به ذکر است که سالی هم که هادی عقیلی کاندیدای بهترین بازیکن شد و انتخاب نشد من بسیار ناراحت شدم و امیدوارم که یک ایرانی بتواند این توپ را به ایران بیاورد.
وی در پایان در مورد نظرخواهی کنفدراسیون فوتبال اسیا از وی برای انتخاب بهترین بازیکن گفت: کنفدراسیون فوتبال آسیا از ما نظرخواهی نکرد اما برای دادن توپ طلای سال جهان از من به عنوان کاپیتان تیم ملی سوال شد و من در بخش انتخاب بهترین بازیکن به لیونل مسی، فرانک ریبری و کریستیانو رونالدو رای دادم و در بخش مربیان هم به مربی سابق بایرن مونیخ، یورگن کلوب و دل‌بوسکه رای دادم.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.