نکاتی در مورد سلامتی پودرهای پروتئین

نکاتی در مورد سلامتی پودرهای پروتئین

 نکاتی در مورد سلامتی پودرهای پروتئین

شاید این سوال همه ورزشکارانی که به نوعی با مکمل های غذایی سرو کار دارند ، باشد که آیا احتمال فاسد شدن و زوال پودرهای پروتئین و نوشیدنی های پروتین آماده وجود دارد یا نه ؟ در جواب باید بگوییم بله ، این مسئله امکان دارد . برای احتیاط باید به تاریخ مصرف ذکر شده روی محصولات توجه کنید . همچنین همواره ایده خوبی است که نوشیدنی های پروتئین آماده را در یخچال یا جاهای خنک نگه دارید تا از گرما و تابش مستقیم خورشید دور باشد .

در مورد پودر های پروتئین که خودتان با مایعات مخلوط می کنید ، باید بدانید که پس از ترکیب با آب یا هر مایع دیگری شرایط مناسب برای تکثیر باکتری هایی در آنها فراهم می شود بخصوص اگر برای بیش از دو ساعت خارج از یخچال نگهداری شوند . اگر در این باره زمانی قصد مصرف نوشیدنی پروتئین خود را ندارید ، آن را در یخچال بگذارید .

اگر آن را همراه خود به باشگاه می برید برای اینکه پس از تمرین مصرف کنید داخل یک شیکر تمیز بریزید و درب آن را محکم ببندید و از قبل در یخچال یا فریزر بگذارید تا برای زمانی طولانی تری خنک بماند . و اگر هوا گرم است مقداری یخ هم قبل از خروج از منزل به نوشیدنی خود اضافه کنید . در فصل های سرد سال می توانید آن را در داخل ماشین خود بگذارید که هوای سرد تری نسبت به باشکاه دارد . و البته به طور کلی بهترین راه این است که پودر خود را داخل شیکر خشکی بریزید و زمانی که قصد مصرفش را دارید ، به آن آب اضافه کنید از این طریق نیازی هم نیست که در مورد احتمال فساد نوشیدنی خود نگران باشید .

منبع : مجله Muscle & Fitness

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.