بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
نقش ید در بدن

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
دوشنبه ۷ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

نقش ید در بدن

913

نقش ید در بدن
ید یکی از عناصر معدنی کم مقدار است. این عنصر در ساختمان هورمون های غده تیروئید وارد می شود. کمبود ید موجب بزرگی غده تیروئید می شود که به آن گواتر می گویند. مقدار ید در بدن ۵۰-۲۰ میلی گرم است و ۸۰-۷۰ درصد آن در تیروئید ذخیره شده است.

منابع: غذا، آب، نمک یددار است. برگ ها بیش از ریشه ها ید دارند.

اهمیت ید به خاطر شرکت در هورمون های تیروئیدی است که نقش های مهمی دارند. بدن افراد بالغ بین ۳۰-۱۰ میلی گرم ید دارد که بین ۸۰-۷۰ درصد آن در غده تیروئید است.
طرق رسیدن ید به بدن

در خاک مزروعی ید وجود دارد و به مواد غذایی گیاهی وارد می شود. محصولاتی که در چنین زمینی می رویند، حاوی ید هستند. با مصرف محصولات گیاهی، ید را به بدن وارد می کنیم. حیواناتی که از این گیاهان استفاده می کنند، ید وارد بدنشان می شود و ما با مصرف محصولات دامی مقدار ید مورد نیاز را دریافت می کنیم.

ید آب کم است. دریافت روزانه از آب ۵۰-۱ میکروگرم است و نمی تواند نیاز بدن انسان را تأمین کند. ید دریافتی از سبزی ها و میوه ها به ید خاک بستگی دارد و ید شیر و لبنیات به ید موجود در خون حیوان بستگی دارد. ید موجود در تخم مرغ به ید غذای مرغ بستگی دارد.

منابع ید: بهترین منبع ید،‌ محصولات دریایی است. ید موجود در بدن ماهی های آب شیرین ۴۰-۲۰ میکروگرم در کیلو است و ماهی های آب شور ۳۰۰۰-۳۰۰ میکروگرم در کیلو ید دارند. شیر گاو میزان ید متفاوتی دارد و تخمین آن مشکل است. چون به شرایط بستگی دارد. در فصول غیر از زمستان علوفه غنی شده به گاوها می دهند و ممکن است شیر، ید بیشتری داشته باشد. ولی به طور طبیعی شیر گاو بین ۳۰۰-۲۰ میکروگرم ید در کیلو دارد.
نقش ید در بدن

میزان نیاز: حداقل نیاز به ید ۷۵-۵۰ میکروگرم در روز است ولی به نظر می رسد که این مقدار ممکن است انسان را در مرز کمبود قرار دهد.

کمبود ید و عوارض آن

کمبود ید باعث گواتر می شود. اختلالات غده تیروئید به دو دسته تقسیم می شود:

۱-کم کاری

۲-پرکاری

نقش ید: در تکامل سیستم عصبی، در رشد طولی استخوان، در متابولیسم انرژی و تحریک پروتئین سازی نقش دارد.

منبع : فیتنس تیپس

نظر خود را بگذارید


3 × = بیست چهار

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز