بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
نقش آنتي اكسيدانها در ورزش‌هاي سنگين

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

نقش آنتی اکسیدانها در ورزش‌های سنگین

760

نقش آنتی اکسیدانها در ورزش‌های سنگین
ورزش و تمرینهای شدید و طولانی ممکن است سبب آسیب‌های عضلانی و سایر بافتها شود که این آسیب‌ها ناشی از اثر رادیکالهای آزاد و دیگر ترکیبات اکسیژنی واکنش دار است. رادیکالهای آزاد ترکیباتی شیمیایی با الکترون فرد هستند.این بدین معناست که رادیکالها بسیار فعال هستند و در تلاش برای گرفتن یک الکترون از مولکولی دیگرند و این واکنشی است که سبب شروع زنجیره‌ای از واکنشهای دیگری می‌شود.

فعالیتهای بدنی نیاز به اکسیژن را تا چندین برابر افزایش می‌دهند و در حین ورزشهای شدید اکسیژن مورد نیاز کل بدن تا ۲۰برابر افزایش می‌یابد، این در حالی است که اکسیژن مورد نیاز عضلات تا ۱۰۰برابر افزایش می‌یابد.

با فرض اینکه درصد اکسیژنی که به رادیکالهای سوپر اکسید تبدیل شده است غیرقابل برگشت و دگرگونی است، تشکیل ترکیبات اکسیژنی واکنش دار تا ۱۰۰برابر افزایش خواهد یافت.

استرسهای اکسیداتیو ناشی از ورزش ممکن است با آنتی اکسیدانها خنثی گردند.

یک آنتی اکسیدان، ماده‌ای است که حتی در هنگام حضورش با غلظت بسیار کم در کنار یک ماده قابل اکسید ، بطور مشخصی از اکسیداسیون این ماده قابل اکسید پیشگیری کرده و آن را به تاخیر می‌اندازد.

افزایش سطح رادیکالهای آزاد پس از تمرین و ورزش بطور تجربی به اثبات رسیده است. اندازه‌گیری رادیکالهای آزاد در انسان اغلب با تکیه بر علایم آسیب رادیکالهای آزاد همانند سطح پلاسمایی Malondialdehydeو هیدروپراکسید چربی سرم انجام می‌شود. مطالعات زیادی افزایش این علایم را پس از تمرین ورزش نشان داده است.

تمرینات فیزیکی شدید نه تنها با استرسهای اکسیداتیو همراه است بلکه با استرسها و فشار و سرکوب سیستم ایمنی، ممکن است سبب التهاب و افزایش خطر عفونتها گردد. مصرف مناسب و مطلوب آنتی اکسیدانها ممکن است از آثار ورزش بر سیستم ایمنی و عفونتهای بعد از ورزش بکاهد.

منبع : fitnesstips

نظر خود را بگذارید


سه + = 9

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز