بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
مکمل پر طرفدار GABA

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۵ بهمن
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

مکمل پر طرفدار GABA

3445

مکمل پر طرفدار GABA

اگر خیلی به ترشح طبیعی هورمون رشد در بدن علاقه داشته باشید احتمالأ تا به حال با مکملی به نام GABA برخورد کرده اید. بعضی از سایتهای بدنسازی در مورد این مکمل تبلیغات زیادی انجام داده اند و شاید برخی مجلات هم مقالاتی در مورد اثر GABA روی ترشح هورمون رشد به چاپ رسانده اند اما آیا این داعیه ها حقیقی هستند؟ ویل برینک ، متخصص مشهور تغذیه در این باب سخن گفته است.

گاما آمینو بیوتیرک اسید یا همان GABA یک ناقل عصبی نهی کننده است که در مفز یافت می شود. .برخی از ناقلان عصبی باعث بروز تحریک در مغز می شوند در حالی که برخی دیگر از آنها اثری متضاد دارند.

بالانس بین ناقلان محرک و نهی کننده یک حامل ضروری برای حفظ عملکرد طبیعی و مناسب مغز بوده ودارای اثری مستقیم روی هریک ازعناصرفیزیولوژی،روحبه، سلامت ونشاط عمومی است.

فرض عملکردی :GABA
GABA با ریلکس شدن، کاهش استرس و خواب در ارتباط است. به عنوان یک مکمل غذایی، G ABA برای تاثیرش روی بهبود جریان خواب و ریلکس کردن ذهن شهرت یافته است. پس بدنسازان و دیگر ورزشکاران این مکمل به عنوان ترشح کننده هورمون رشد به فروش رسیده و گاهی هنوزم می رسد.

تحقیقات چه می گوید؟
برخی از تحقیقات صورت گرفته روی انسان و حیوانات می گوید که GABA می تواند ترشح هورمون رشد را افزایش دهد. به عنوان مثال در یک بررسی این مکمل سطح هورمون رشد را در بدن موشها افزایش داد. هم چنین نشان داد که باعث افزایش سنتز پروتئین در مغز کبد و عضلات ساق پای موشها می شود. هم چنین در مورد اثرش روی ترشح هورمون رشد در انسانها، بررسی های قدیمی دارای نتایج مخلوطی هستند. و در حال حاضر اخیرأ هیچ تحقیقی وجود ندارد که بخواهد اثر بخشی GABA شفاف سازی کند.
مکمل پر طرفدار GABA
GABA در دنیای واقعی

GABA برای مدت زیادی است که موجود است. من هنوز منتظرم تا کسی را پیدا کنم که بگوید با مصرف گابا در حجم عضلات، چربی بدن وکارایی فیزیکی خود به تغییرات قابل ملاحظه ای رسیده است. برخی از مصرف کننده های گابا گزارش کرده اند که دارای اثرات آرام بخشی، و توسعه دهنده خواب است، اما اطلاعاتکافی در این زمینه خیلی  محدود است.

در مورد آن چه توصیه ای می شود؟

از انجایی که بررسی های صورت گرفته روی GABA قدیمی و ناکافی هستند وازآنجای که هنوز نامشخص است که آیا این مکمل می تواند حتی از سد خونی مغزعبور کند )تنها  برخی ازمواد خاص می توانند ازاین سد عبور کنند(، گابا احتمالأ مکمل موثری برای افزایش دادن ترشح هورمون رشد به حساب نمی آید. علاوه بر این لازم به ذکرا ست که همیشه افزایش یافتن مقدار یک هورمون در بدن الزامأ و همیشه منجر به کسب حجم عضلانی بیشتر و چربی کمتر نمی شود. حتی با اینکه در تحقیقی مشخص شده که GABA هورمون رشد را افزایش می دهد اما این دلیلی برای رشد نمی شود.

منبع : ایرانی فیتنس

نظر خود را بگذارید


سه + 8 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز