بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
مکث ۱ ثانیه‌ای و فشار کامل آرنولد شوارتزنگر

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
پنج شنبه ۱۰ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

مکث ۱ ثانیه‌ای و فشار کامل آرنولد شوارتزنگر

1663

مکث ۱ ثانیه‌ای و فشار کامل آرنولد شوارتزنگر

ضربه زدن حین اجرای خیلی از حرکات از بخش مثبت به منفی اتفاق می‌افتد. یک مثال واضح که در آن از تکنیک ضربه زدن زیاد استفاده می‌شود. حرکت پرس سینه با هالتر است.

حتماً بدنسازانی را در باشگاه دیده‌اید که با انتخاب وزنه‌های سنگین‌تر از توان خود حرکت پرسه سینه را اجرا می‌کنند و در بخش منفی حرکت به سرعت هالتر را پائین می‌برند و اجازه می‌دهند هالتر به آرامی با سینه برخورد کند مانند فنر مجدداً بلند شود.

چنین تکنیکی که ضربه زدن نام دارد نه تنها از تأثیرات حرکات می‌کاهد، بلکه باعث افزایش احتمال بروز آسیب نیز می‌گردد. وزنه در حین اجرای حرکات نباید با بدن برخورد داشته باشد.

با استفاده از ضربه زدن هیچ تأثیر خاصی در شدت تمرین به‌وجود نخواهد آورد. برای مثال در حرکت اسکوات شاید تصور کنید اگر در بخش پائین حرکت تا حدودی از ضربه زدن استفاده نکنید، نخواهید توانست وزنه را جابه‌جا کنید. اگر این چنین تصور می‌کنید در اشتباه هستید چراکه این عضلات ران شما می‌توانند با یک حرکت شوک دهنده وزنه را جابه‌جا کنند.
آیا این باور را ندارید؟ پس این کار را انجام دهید:
در حالت ایستاده پاها را به اندازه عرض شانه از یکدیگر فاصله دهید و بدون توجه خاصی حرکت اسکوات را اجرا کنید.
آیا وقتی که بخش پشت ران‌ها با ساق‌ها برخورد می‌کند ضربه به زانوها وارد نمی‌شود؟ در مورد حرکت جلوبازو لاری چه‌طور؟ شما به راحتی می‌توانید به ساعدهای خود اجازه دهید که به سرعت به بخش پائین حرکت سقوط کنند و بلافاصله بعد از باز شدن کامل بازوها هالتر را با استفاده از نیروی گرانشی موجود به بخش بالای حرکت بازگردانید.
در مورد پرس پا چه‌طور؟مکث ۱ ثانیه‌ای و فشار کامل آرنولد شوارتزنگر
اگر در بخش منفی این حرکت نفس خود را حبس کنید احتمالاً می‌توانید با هوای داخل شکم به‌عنوان یک نیروی کمکی برای پرت کردن وزنه استفاده کنید. مطمئناً هریک از مدل‌های مذکور را در باشگاه دیده‌اید، همه این‌ها ضربه زدن هستند.

تمایل عضلاتتان برای بازگشت به فرم طبیعیشان یا همان موقعیت بدون فشار به این معنا است که هر زمان که عضلات را منقبض می‌کنید شکل‌گیری یک ضربه ممکن است اتفاق بیافتد.

شما باید تقریباً در تمامی حرکات حواستان را به این مورد جمع کنید.
حرکت ضربه‌ای به جابه‌جائی وزنه کمک می‌کند، اما با این کار حرکت را ساده‌تر می‌کند و بهره‌ای نخواهید برد.

خوشبختانه شما می‌توانید به سادگی از بروز ضربه زدن جلوگیری کنید به شکلی که باید بین دو بخش منفی و مثبت حرکت حدود یک ثانیه توقف کامل حرکتی داشته باشید با این کار مطمئن هستید که جابه‌جائی وزنه کاملاً توسط نیروی عضلات انجام می‌شود نه با حرکت ضربه‌ای.

زمانی‌که بخواهید این‌چنین تمرین کنید اجرای هر تکرار برایتان سخت‌تر از قبل به‌نظر می‌رسد بنابراین اگر وزنه کاربردیتان کاهش پیدا کرد نگران نباشید چراکه کاملاً طبیعی است.

اگر می‌خواهید در طول تمرین ضربه بزنید می‌توانید رشته‌های رزمی را انتخاب کنید اما اگر می‌خواهید تمرین کنید باید هر تکرار خود را کامل و صحیح و بدون تقلب اجرا کنید.

نظر خود را بگذارید


پنج × 2 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز