منچستر یونایتد - اورتون

منچستر یونایتد مقابل اورتون

منچستر یونایتد - اورتونشیاطین سرخ در ۲۰ بازی اخیر خانگی شان برابر اورتون نباخته اند اما پسران روبرتو مارتینس هم در شش بازی اخیرشان هنوز طعم شکست را تجربه نکرده اند.
دیوید مویس سرمربی سابق اورتون و حال حاضر منچستر یونایتد چهارشنبه عصر در ورزشگاه اولدترافورد برای نخستین بار به مصاف شاگردان سابقش می رود.
این مرد اسکاتلندی در جولای گذشته پس از ۱۱ سال حضور بر روی نیمکت سرمربی گری اورتون به عنوان جانشین سرالکس فرگوس راهی منچستر یونایتد شد.
شروع کار در یونایتد به هیچ وجه برای مویس با کسب تنها سه پیروزی از هشت بازی نخست لیگ برتر انگلیس خوب پیش نرفت اما در حال حاضر آنها ۱۲ بازی است که در مجموع رقابت ها متحمل شکست نشدند که حدود ۲ ماه می شودو به دنبال این آمار آنها به رده ی هشتم جدول رده بندی صعود کردند.
بودن در هر رده ی در جدول به جز چهار تیم بالای جدول قطعا برای منچستر یونایتد مدافع عنوان قهرمانی قابل قبول نیست اما آنها با منچستر سیتی رقیب همشهری خود که در رده ی سوم می باشد تنها سه امتیاز فاصله دارند.
آنها در آستانه این دیدار مهم یکشنبه عصر در مصاف با تاتنهام به لطف دو گل وین رونی با حساب ۲-۲ متوقف شدند،دیداری که در وایت هارت لین برگزار شد.
رونی در ۱۶ بازی این فصل که برای یونایتد به میدان رفته موفق شده ۱۰ بار گلزنی کند و در فرم خوبی به سر می برد که قطعا در نبود رابین فن پرسی برای مویس بسیار تاثیر گذار خواهد بود.
در عین حال انتظار می رود تا دیوید مویس بتواند با شناخت کاملی که از تیم سابقش اورتون دارد به راحتی برابر این تیم پیروز شود تا ضمن کسب پیروزی اختلاف آنها با صدرنشین لیگ برتر یعنی آرسنال که ۹ امتیاز با شیاطین سرخ فاصله دارد حفظ شود.
برای یونایتد مایکل کریک مصدوم بوده در حالی که اورتون مجبور است بدون لیتون بینس،آرونا کونه و دارون گیبسون به اولدترافورد سفر کنند.غیبت لیتون بینز که یونایتد در تابستان گذشته به شدت به دنبالش بود قطعا به ضرر اورتون خواهد بود اما تافی ها با قرار گرفتن در رده ی پنجم و شش بازی شکست ناپذیری بسیار آماده نشان داده اند.
آنها شنبه عصر استوک سیتی را با حساب ۴-۰ شکست دادند و تیم هاوارد دروازه بان در پنج بازی اخیرش چهارمین کلین شیت را تجربه کرد
روملو لوکاکو مهاجم قرضی چلسی در این فصل برای اورتون ۱۰ گل زده و یکی از مهره های کلیدی تیم روبرتو مارتینس محسوب می شود.
اورتون طی چند سال گذشته آمار نسبتا خوبی برابر یونایتد داشته،آنها از هفت بازی اخیرشان با منچستر یونایتد دو برد و دو تساوی کسب کردند.شیاطین سرخ هرگز در خانه طی ۲۰ بازی اخیرشان برابر تافی ها شکست نخورده اند و در دیدار خانگی فصل گذشته شان به لطف دو گل رایان گیگز و فن پرسی ۲-۰ برابر اورتون پیروز شدند

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.