مقایسه رونالدو و زلاتان: 9 سال رویارویی!

مقایسه رونالدو و زلاتان: ۹ سال رویارویی!

مقایسه رونالدو و زلاتان: 9 سال رویارویی!
رونالدو و زلاتان ۹ سال است که رودرروی هم قرار می‌گیرند. آنها آمار و ویژگی‌های متفاوتی از هم دارند.
کریستیانو رونالدو فاتح نبرد لیسبون شد. او با سر گل برتری پرتغال مقابل سوئد را به زیبایی به ثمر رساند و به تیمش برتری اندکی بخشید. زلاتان ایبراهیموویچ در آن شب چندان درخششی نداشت اما او می‌تواند در سولنا استعدادش را به نمایش بگذارید. مقایسه آمار این دو نفر را در ادامه می‌بینید.
قد
ایبراهیموویچ: ۱٫۹۵ متر
رونالدو: ۱٫۸۶ متر
بازیکن سوئدی در میدان قدوقامتی مسلط دارد و یک سر و گردن بلندتر از اغلب مدافعان است. تکنیک او البته تحت تاثیر این قد قرار نگرفته و کو آدریانسه، مربی‌اش در سال ۲۰۰۱ در آژاکس گفت: «او تکنیک واقعا خوبی دارد که در بازیکنان بلندقامت چندان معمول نیست. شاید این به دلیل فاصله بیشتر بین مغز و پاهای این بازیکنان باشد!» رونالدو البته اصلا کوتاه‌قامت نیست اما فیزیک بدنی او فوق‌العاده است. ژوزه مورینیو زمانی گفته بود: «او بدن یک  حیوان را دارد!»
گل‌های ملی
ایبرا: ۴۶ گل در ۹۵ بازی (۰٫۴۸ گل در هر بازی)
رونالدو: ۴۴ گل در ۱۰۸ بازی (۰٫۴ گل در هر بازی)
پس از پلی‌آف جمعه، هر دو بازیکن تنها سه گل با بهترین گل‌زن تاریخ کشورشان فاصله داشتند. رونالدو به دنبال رکورد پائولتا است و ایبرا می‌خواهد به سون ریدل برسد. هر دو نفر در سال ۲۰۰۴ اولین گل ملی‌شان را زدند. ابیرا تنها گل دیدار دوستانه با انگلیس را در ماه مارس آن سال زد و رونالدو در شکست دو بر یک مقابل یونان در یورو ۲۰۰۴ گل تسلی‌بخش تیم میزبان را به ثمر رساند.
گل‌ها در لیگ کشوری (پنج لیگ برتر) و لیگ قهرمانان از ۰۵-۲۰۰۴
ایبرا: ۲۰۸ گل
رونالدو: ۳۰۴ گل
رونالدو و ایبراهیموویچ از فصل ۰۵-۲۰۰۴ تاکنون در یکی از پنج لیگ بزرگ اروپا (انگلیس، آلمان، فرانسه، اسپانیا و ایتالیا) بازی کرده‌اند و در لیگ قهرمانان هم حاضر بوده‌اند. رونالدو در این زمان بیش از هر بازیکن دیگری در مجموع لیگ داخلی و لیگ قهرمانان گل زده و زلاتان از این حیث در رده سوم است. رتبه دوم متعلق به لیونل مسی است. رونالدو در سه فصل از چهار فصل حضور در سانتیاگو برنابئو توانسته به رکورد یک گل در هر بازی، یا حتی بهتر از آن برسد. زلاتان هم در اولین فصل خود در فرانسه در فصل ۱۳-۲۰۱۲ کفش طلا را گرفت.
گل در جام جهانی
ایبرا: ۰ گل در ۵ مسابقه
رونالدو: ۲ گل در ۱۰ مسابقه
بازیکن سوئدی هنوز در جام جهانی گل نزده. او در جام‌های ۲۰۰۲ و ۲۰۰۶ حاضر بود. البته او تنها در نیمی از دیدارهای گروهی توانست بازی کند. زلاتان ۲۰ساله در جام جهانی کره و ژاپن ذخیره بود و در آلمان هم از کشاله ران مصدوم بود. رونالدو در جام جهانی تنها در مرحله گروهی توانسته گل بزند. او در پیروزی دو بر صفر مقابل ایران در سال ۲۰۰۶ یک گل زد و گل ششم تیمش در برد هفت بر صفر مقابل کره شمالی در سال ۲۰۱۰ را به ثمر رساند.
قیمت مجموع در انتقالات
ایبرا: ۱۴۳٫۵ میلیون پوند (میانگین ۲۳٫۹ میلیون در هر انتقال)
رونالدو: ۹۲٫۲ میلیون پوند (میانگین ۴۶٫۱ میلیون در هر انتقال)
کریستیانو رونالدو رکورد انتقال دنیا را در سال ۲۰۰۹ و با انتقال از منچستریونایتد به رئال مادرید شکست. قیمت نجومی او ۸۰ میلیون پوند بود. این در حالی بود که او شش سال قبل با ۱۲ میلیون پوند به اولدترافورد رفته بود و البته در آن هنگام از گران‌ترین بازیکنان نوجوان انگلیس شده بود. اما ایبراهیموویچ چندین انتقال گران‌قیمت داشته و به یوونتوس، اینترمیلان، بارسلونا، آث میلان و پاری سن‌ژرمن رفته است. قیمت انتقال‌های او حدودا ۱۴، ۲۱، ۶۱، ۲۱ و ۱۸ میلیون پوند (به ترتیب) بوده است. ایبرا به دلیل انتقالات پیاپی دارنده عنوان گران‌ترین بازیکن تاریخ از نظر مجموع مبالغ پرداختی برای خرید ست.
قهرمانی‌های بزرگ (بدون احتساب جام‌های با تنها یک بازی)
ایبرا: ۱۰
رونالدو: ۱۰
زلاتان رکورد جالبی دارد. او در تمامی سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ با تیم‌هایش قهرمان لیگ شد و با پنج تیم این قهرمانی‌ها را کسب کرد. او همچنین با بارسلونا جام جهانی باشگاه‌ها را هم فتح کرد. رونالدو اما در دو تیم متفاوت به شهرت رسید و میراثی فوق‌العاده از خود در منچستریونایتد به جا گذاشت. او در این تیم هشت قهرمانی کسب کرد، و از جمله لیگ قهرمانان ۲۰۰۸ و جام جهانی باشگاه‌ها را فتح کرد. او در سال ۲۰۱۲ توانست با رئال قهرمانی را از بارسلونا بگیرد. باید در نظر داشت که او تازه ۲۸ سال دارد.
دیدارهای رودررو
ایبرا: ۱ برد، ۴ مساوی، ۳ باخت
رونالدو: ۳ برد، ۴ مساوی، ۱ باخت
اولین رویارویی آنها لحظه‌ای بود! دیدار دوستانه پرتغال و سوئد در سال ۲۰۰۴ بود که رونالدو به میدان آمد و ایبرا بیرون رفت. بازی هم دو بر دو مساوی شد. از آن هنگام آنها دو بار دیگر در سطح ملی با هم بازی کرده‌اند: تساوی بدون گل در مقدماتی جام جهانی، و البته بازی جمعه اخیر در لیسبون. رونالدو با یونایتد توانست در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان ۰۹-۲۰۰۸ یک بار اینتر با زلاتان را ببرد و یک بار هم با آن مساوی کند. CR7 در بازی برگشت گل هم زد. ایبرا تنها گل ال‌کلاسیکو در نوامبر ۲۰۰۹ را زد و آن تنها پیروزی‌اش مقابل رونالدو بود.
این دو نفر در سطح باشگاهی در قاره باز هم روبرو شده‌اند. این اتفاق در مرحله گروهی سال ۲۰۱۰ افتاد و رونالدو گل زد تا رئال میلان را در ورزشگاه برنابئو دو بر صفر ببرد. بازی برگشت هم دو بر دو مساوی شد.
آیا ایبرا می‌تواند در سولنا به دومین بردش مقابل رونالدو برسد؟ یا رونالدو به روند سابق ادامه می‌دهد؟ نظر شما چیست؟

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.