بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
معرفی گروه غذایی لبنیات

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
جمعه ۱۱ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

معرفی گروه غذایی لبنیات

1145

معرفی گروه غذایی لبنیات
این گروه شامل فرآورده های لبنی مانند شیر، ماست، پنیر، کشک، دوغ و بستنی می شود. هر واحد از این گروه برابر است با یک لیوان شیر یا یک لیوان ماست یا ۴۵ گرم پنیر و نصف لیوان بستنی.

مقدار مصرف توصیه شده:

برای افراد بزرگسال سالم مصرف روزانه ۳-۲ توصیه می‌شود. این گروه برای استحکام استخوان‌ها و دندان‌ها و رشد و سلامت پوست لازم است.

زنان باردار و شیرده می بایستی حداقل روزانه ۳ سروینگ از این گروه مصرف کنند.

مزایای سلامتی و مواد مغذی:
مزایای سلامتی:

– رژیم غذایی غنی از شیر و فرآورده های لبنی به ساخته شدن و حفظ توده استخوانی در سراسر دوره زندگی کمک می‌کند. بنابراین خطر پوکی استخوان در سنین سالمندی و یائسگی را کاهش می دهد.

– دریافت فرآورده‌های لبنی خصوصاً برای سلامتی استخوانها در دوران کودکی و نوجوانی زمانیکه توده استخوانی درحال ساخته شدن است، بسیار اهمیت دارد.

-افرادیکه رژیم غذایی غنی از شیر و مواد لبنی دارند، خطر کاهش توده استخوانی دردوره زندگیشان کاهش می‌یابد. لبنیات دارای ریزمغذی های مهمی مانند کلسیم، پتاسیم، ویتامین D و پروتئین هستند که در حفظ عملکرد طبیعی بدن و سلامت بسیار اهمیت دارند.

– رژیم غذایی محتوی مواد لبنی، کیفیت تغذیه‌ای بالاتری دارد.
مواد مغذی:

– کلسیم برای ساخته شدن استخوانها ودندانها مورد استفاده قرار می‌گیرد و همچنین برای حفظ توده استخوانی لازم است. محصولات لبنی از منابع اصلی کلسیم در رژیم غذایی می‌باشند. رژیم غذایی که سه لیوان شیر یا مقدار برابری از فرآورده های لبنی را در هر روز تأمین می‌کند، می‌تواند توده استخوانی را بهبود بخشد.

– رژیم غذایی غنی از پتاسیم ممکن است فشار خون را در حد سالمی نگه دارد. فرآورده‌های لبنی خصوصاً ماست وشیر تأمین کننده پتاسیم هستند.

– عملکرد ویتامین D در بدن حفظ مقدار مناسبی از کلسیم و فسفر، ودر نتیجه کمک کننده برای ساخته شدن وحفظ استخوانها می‌باشد. شیر غنی شده باویتامین D منبع خوبی از این ماده مغذی است. ازدیگر منابع غذایی این ویتامین، ماست غنی شده با ویتامین D و غلات صبحانه آماده غنی شده با ویتامین D می‌باشند.

معرفی گروه غذایی لبنیات
چرا لبنیات کم چرب را انتخاب کنیم؟

انتخاب لبنیات پر چرب که دارای چربی اشباع وکلسترول بالایی هستند می‌تواند مشکل ساز باشد.رژیم غذایی غنی از چربی اشباع، کلسترول خون را بالا می‌برد.. LDL کلسترول بالا باعث افزایش خطر بیماری عروق کرونر قلب می‌شود. بسیاری از پنیرها، شیر کامل، و محصولات تهیه شده از آنها غنی از چربی اشباع هستند. برای نگه داشتن سطح کلسترول خون در حد طبیعی ،مقدار این مواد غذایی رامحدود کنید. به علاوه دریافت بالای چربیها باعث می‌شود بیشتر از نیازتان، کالری دریافت کنید و درنتیجه موجب چاقی شوند.
نکات مهم در استفاده از گروه شیر و لبنیات:

· از شیر و لبنیات پاستوریزه شده کم‌چربی (۵/۱ درصد یا کمتر) استفاده کنید. زیرا حاوی چربی های اشباع کمتری نسبت به لبنیات پرچرب می باشد.

· در صورت دسترسی نداشتن به شیر پاستوریزه به شیر تازه مقداری آب اضافه کنید و آن را روی شعله ملایم بگذارید و هم بزنید تا جوش بیاید بعد از یک دقیقه شیر قابل استفاده است

· تا حد امکان از پنیرهای تهیه شده از شیر پاستوریزه استفاده کنید.

· پنیر تازه غیر پاستوریزه قابل اعتماد نیست، اگر مجبور به استفاده هستید حداقل ۲ ماه آن را در آب نمک نگهداری کنید و بعد از چند بار شستشو با آب سرد نمک اضافی آن را بگیرید و سپس مصرف کنید.

· از مصرف بستنی هایی که به صورت ابز یا فله به فروش می رسد بپرهیزید.

· مقدار قند بستنی بالاست . بنابراین توصیه می شود در مصرف ان زیاده روی نشود.

· حتما قبل از مصرف هر نوع کشک مقداری آب به آن اضافه کنید و حداقل ۵ تا ۱۰ دقیقه در حال به هم زدن بجوشانید.

· به دلیل بالا بودن میزان نمک استفاده شده در تهیه کشک توصیه می شود که از انواع کم نمک استفاده کنید.

منبع : فیتنس تیپس

نظر خود را بگذارید


2 × چهار =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز