بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
مصرف تن ماهی در تغذیه ورزشکاران

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
پنج شنبه ۱۰ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

مصرف تن ماهی در تغذیه ورزشکاران

2558

 مصرف تن ماهی در تغذیه ورزشکاران

این ممکن است سوال اکثر ورزشکاران رشته بدنسازی باشد که  من عاشق تن ماهی هستم ، ولی این سوال برایم به وجود آمده که چقدر مجازم از آن استفاده کنم؟ آیا اینکه گفته میشود، تن ماهی حاوی جیوه است، می تواند برای سلامتی مضر باشد؟
اگر شما یک بدنساز مرد هستید ، نیازی نیست چندان در این مورد نگران باشید ،در واقع می توانید آزادانه از تن ماهی استفاده کنید بدون اینکه مشکلی برایتان ایجاد شود.تن ماهی یک منبع پروتئین بسیار خوب برای بدنسازان به شمار می آید.

اما توصیه ما در مورد تن ماهی هم مثل تمام غذاهای دیگر این است که در مصرف آن زیاده روی نکنید وبه عنوان منبع پروتئین، تنها به آن تکیه نکنید.بهتر است نیاز بدن به پروتئین را از منابع متنوعی تاًمین کنید. تنوع در مصرف مواد غذایی ومنابع پروتئین باعث میشود تا مواد مغذی بیشتری را با مقادیر مناسبدر اختیار بدن قرار دهید.

هر چه از منابع غذایی متنوع تری استفاده کنید، می توانید تعادل بهتری بین ریز مغذی ها از جمله ویتامین ها، مینرال ها و مواد شیمیایی گیاهی در بدن ایجاد کنید واز این طریق نیازهای بدن هم از جهت سلامتی وهم از نظر بدنسازی را به بهترین وجه ممکن برآورده کنید.
 مصرف تن ماهی در تغذیه ورزشکاران

 سوال دیگر اینجاست آیا مصرف تن ماهی ساردین هم مثل ماهی تن مفید است؟ در جواب باید بگویم که ماهی ساردین مزایای زیادی دارد، و در میان ماهی های قیمت پایینی هم دارد. در واقع قیمت ماهی ساردین بسیار کمتر از ماهی تن است. ولی از دیدگاه خواص غذایی بخوبی با ماهی تن قابل رقابت است.

هر ۱۲۰ گرم از ماهی تن حاوی حدود ۳۰ گرم پروتئین است، همین مقدار از ساردین حاوی ۲۵ گرم پروتئین است، در مقابل ساردین حاوی چربی بیشتری است، یعنی حدود ۷ گرم به ازای هر ۱۰۰ گرم، ولی ماهی تن حاوی چربی ناچیزی است. اگر به دنبال منبع پروتئین کاملاٌ رژیمی هستید، ماهی تن یکی از بهترین انتخاب ها است که رقیب چندانی ندارد( اگر از کنسرو تن استفاده می کنید باید کنسروهای تن در آب را انتخاب کنید)، با این حال به یاد داشته باشید که عمده چربی موجود در ماهی ساردین هم از انواع چربی های غیر اشباع است وغنی از امگا – ۳ است که حتی در رژیم های چربی سوز قابل استفاده اند. به هر حال می توانید از ماهی ساردین به عنوان منبع ارزشمندی از پروتئین وچربی های مفید بهره بگیرید که در عین حال قیمت ارزانی هم دارد.

منبع : jafarpoor.com

نظر خود را بگذارید


+ چهار = 10

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز