مسی

مسی، بهترین بازیکن دنیا در فهرست ۱۰۰ نفره گاردین

مسیبه نقل از گل نشریه انگلیسی گاردین مانند هر سال فهرست ۱۰۰ بازیکن برتر دنیا را اعلام کرد و دراین فهرست بار دیگر لیونل مسی، ستاره بارسا، رتبه اول را از آن خود کرد.
مسی که در چهار سال اخیر برنده جایزه توپ طلا شده، امسال هم به همراه ریبری و رونالدو، یکی از سه نامزد نهایی این جایزه است اما گفته می شود که شانس دو نامزد دیگر، بیشتر است.
در فهرست گاردین کریس رونالدو در رتبه دوم قرار دارد و زلاتان ابراهیموویچ، فرانک ریبری، آندرس اینیستا، نیمار، گرت بیل، ژاوی، لوئیس سوارس و سرخیو آگوئرو در رتبه های بعدی جای دارند.
نکته جالب این فهرست قرار گرفتن فرانک ریبری، بهترین بازیکن فصل قبل اروپا، در رتبه چهارم است. او که یکی از نامزدهای اصلی توپ طلاست، در این فهرست پشت سر زلاتان قرار گرفته است.
در این فهرست ۱۰۰ نفره، بارسا با ۱۱ نماینده بالاتر از بقیه قرار دارد و بایرن مونیخ، قهرمان آلمان و اروپا، ۹ نفر را دراین فهرست دارد.
رئال مادرید، چلسی و بوروسیا دورتموند، دیگر تیم هایی هستند که بیشترین نماینده را در فهرست ۱۰۰ بازیکن برتر سال گاردین دارند.
در رده بندی لیگ ها نیز، لیگ برتر در صدر قرار دارد و پس از آن، لالیگا، بوندس لیگا و سری آ، بیشترین نماینده را در این فهرست دارند.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.