باقري نخستين طلاي ايران را به نام خود ثبت کرد

مسابقات کاراته قهرمانی آسیا – امارات/باقری نخستین طلای ایران را به نام خود ثبت کرد

باقری نخستین طلای ایران را به نام خود ثبت کرددر ادامه مسابقات کاراته قهرمانی آسیا کومیته‌کای وزن ۵۴ – کیلوگرم تیم نوجوانان ایران با ارائه مبارزاتی تماشایی به مدال طلا دست یافت.
به نقل از روابط عمومی فدراسیون کاراته، نخستین روز از مسابقات کاراته قهرمانی آسیا در حالی به میزبانی شهر دبی در امارات در حال پیگیری است که ۴۸۲ کاراته کا از ۲۹ کشور در این رقابت‌ها حضور پیدا کرده‌اند. تیم های کاراته نوجوانان و جوانان ایران یک طلا، یک نقره و چهار برنز تا به این لحظه کسب کرده‌اند.
در بخش کومیته دختران و در وزن ۵۴- کیلوگرم آویشن باقری که پس از استراحت در دور نخست، در ادامه مسابقه نمایندگان چین تایپه و قرقیزستان را با نتایج ۶ بر یک و یک بر صفر شکست داد، در دیدار پایانی به مصاف حریفی از ژاپن رفت، در ثانیه‌های ابتدایی نماینده ژاپن به یک امتیاز دست یافت که نماینده کشورمان در ادامه با حملات متعدد و حساب شده خود ۶ امتیاز کسب کرد تا این مبارزه را به سود خود پایان داده و نخستین مدال طلای تیم ملی کاراته ایران را به نام خود ثبت کند.
رده سنی نوجوانان و در کاتای انفرادی بخش دختران:
امروز در ادامه مسابقات در رده سنی نوجوانان و در کاتای انفرادی بخش دختران فاطمه صادقی در دور نخست استراحت کرد، در دور دوم و سوم به ترتیب و با نتایج مشابه ۵ بر صفر حریفانی از قرقیزستان و چین تایپه را شکست داد و به فینال رسید. صادقی در دیدار فینال مقابل نماینده ژاپن شکست خورد و مدال نقره کسب کرد.
کومیته دختران:
در کومیته دختران و در وزن منهای ۴۷ کیلوگرم، مژده قاسمی پس از استراحت در دور نخست، دور دوم به مصاف نماینده سریلانکا رفت و ۸ بر صفر به برتری رسید. قاسمی در مبارزه دوم ۵ بر ۳ نتیجه را به نماینده ژاپن واگذار کرد و به مدال برنز این وزن رسید.
کاتای انفرادی جوانان:
در کاتای انفرادی جوانان و درقسمت پسران امیر بهادر تدین ابتدا نماینده هنگ کنگ را با نتیجه ۴ بر یک از پیش رو برداشت و در دومین مبارزه نماینده کره شمالی را ۵ بر صفر شکست داد. بهادر در نیمه نهایی با ۵ پرچم مغلوب حریف ژاپنی شد. وی در گروه بازنده‌ها برابر کاتارویی از امارات با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری رسید و دومین مدال برنز را از آن خود کرد.
در کاتای انفرادی دختران هم آیسان شاهی پور پس از استراحت در دور نخست، در نخستین مبارزه برابر نماینده ژاپن مغلوب شد تا در گروه بازنده ها به مبارزاتش ادامه دهد. شاهی پور در این گروه به دیدار نماینده سریلانکا رفت و به پیروزی دست یافت و صاحب مدال برنز شد.
در کاتای انفرادی پسران علی زند ابتدا محمد غلام از کویت را ۵ بر صفر شکست داد و در دور بعد نماینده سریلانکا را با همین نتیجه از پیش رو برداشت. وی در مرحله نیمه نهایی برابر حریف ژاپنی با ۵ پرچم شکست خورد تا به دیدار رده بندی برسد. کاتاروی نوجوان ایران در دیدار رده بندی حریفی از فلسطین را مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت.
کومیته پسران:
در کومیته پسران و در وزن ۵۲- کیلوگرم رضا عنایتی برابر نماینده عربستان سعودی در حالی که ۴ امتیاز از دست داده بود موفق شد ۳ امتیاز کسب کند، اما حملات پردامنه اش نتیجه ای در بر نداشت تا با حساب ۴ بر ۳ مغلوب این کاراته کا شده و در ادامه حریف عربستانی هم در نیمه نهایی نتیجه را به نماینده قرقیزستان واگذار کرد و حذف شد.
در کومیته پسران و در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم ارشیا دلاور پس از استراحت در دور نخست، دور دوم مغلوب نماینده اندونزی شد و باید در انتظار راهیابی این کاراته کا به فینال باشد تا بخت خود را در جدول شانس مجدد بیازماید.
مسابقات کاراته قهرمانی آسیا از امروز سه شنبه ۱۲ آذرماه تا روز جمعه ۱۵ آذرماه به میزبانی امارات پیگیری خواهد شد.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.