بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
مردی که بدنسازی را جهانی کرد !

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

مردی که بدنسازی را جهانی کرد !

1747

مردی که بدنسازی را جهانی کرد

جو ویدر پدر پرورش اندام نوین جهان و موسس فدراسیون بین المللی پرورش اندام (IFBB) در سن ۹۳ سالگی درگذشت. ویدر که در سال های اخیر فعالیت های اجرایی نداشت همواره مورد احترام اهالی این رشته بود و نقشی انکار ناپپذیر در رشد و توسعه ورزش بدنسازی داشت. به واقع ویدر بود که تمرین با وزنه را در قالب یک رشته ورزشی به وجود آورد.

تاریخچه تمرین با وزنه به سال هایی بسیار دور برمیگردد و پیش از جو ویدر بدنسازان مشهوری مثل یونسکو وجود داشته اند اما جو ویدر به همراه برادرش بن پرورش اندام را به صورت یک رقابت ورزشی تبدیل کردند.

در دهه ۳۰ میلادی جو و برادرش بن نوجوانانی اهل مونترال بودند که در مسیر مدرسه با مزاحمت های همسایه های بی سر و پا روبرو می شدند. آن زمان جو آرزو داشت که ای کاش وزن بیشتری داشت و قدرت فزون تری تا بتواند از خودش دفاع کند.

جو و بن ویدر در همان سنین مشتری مجله قدرت و سلامت  شدند که توسط باب هافمن موسس مسابقه قوی ترین مردان منتشر می شد و از آن پس با وسایل ابتدایی در حیاط خانه مشغول تمرین با وزنه شدند.

جو در ۱۸ سالگی قوی ترین پسر محله شان شدو بود و یک سال بعد در مسابقه وزنه برداری ایالت کبک کانادابه مقام قهرمانی رسید. .یدر در آن زمان به سراغ مجلات رفن و خیلی زود متوجه شد اغلب اطلاعاتی که در آن ها منتشر می شود اشتباه است بنابر این با پولی بسیار مختصر اقدام به انتشار مجله ای ۱۲ صفحه ای بنام بدن تو کرد.

بدن تو خیلی زود به مجله ای پرطرفدار تبدیل شد و از همانجا بود که پایه های ابتدایی تاسیس فدراسیون IFBB گذاشته شد.

مردی که بدنسازی را جهانی کرد
جو ویدر برای اینکه فدراسیونش از سایر رقبا پیش بیوفتد برنامه هایی از جمله مسابقه مستر المپیا را پایه ریز کرد اما آنچه که باعث شد ویدر به اوج موفقیت برسد تصمیم درست تصمیم درست او برای دعوت از یک جوان اتریشی به نام آرنولد شوارتزنگر بود .

آرنولد جوان گمنام بود که با حمایت ویدر به ایالات متحده رفت اما بعد از چند سال هم خودش به شدت محبوب شد و هم رشته ورزشی بدنسازی را به دنیا معرفی کرد.

ویدر در آن سال ها هم موفق شد فدراسیون های رقیب را کنار بزند و هم کمک آرنولد پرورش اندام را در اقصی نقاط دنیا معرفی کرد.

یکی از اقدامات بزرگ جو ویدر مقابله با نژادپرستی در ورزش بود .

در دهه ۵۰ و ۶۰ میلادی بعضی از فدراسیون ها اجازه حضور سیاهپوستان در رویداد های ورزشی را نمی دادند و برخی رشته های ورزشی مختص سفید پوستان بود ولی جو ویدر این مرزبندی غیر انسانی را برچید و بدنسازی مثل سرجیو الیوا توانست در مسابقات او به مقام قهرمانی برسد.

منبع : تک اندام

نظر خود را بگذارید


سه + 7 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز