متیل تستسترون

متیل تستسترون

متیل تستسترون
متیل تستوسترون دارویی قدیمی و بسیار پر قدرت است که انصافاً باید گفت که برای کبد آدمی نیز بسیار بسیار سمی و کشنده است اما در مورد این دارو باید گفت که استروژن زایی چندانی ندارد.

قدمت دارو

در اولین صفتی که در مورد این دارو به کار بردیم گفتیم که این دارو اصولا دارویی قدیمی است. به حق باید گفت که وزنه برداران روس که رکورد شکنی شان روزگاری آمریکایی ها را شگفت زده و شاید هم زمین گیر کرده بود این دارو را در اختیار داشته و آن را به همراه ودکایی که می خوردند استفاده می کردند.


دلیل اصلی پیشرفت های برق آسا و غیر قابل تصور آنها در آن سال ها که وزنه برداری جهان را غرق در حیرت کرده بود نیز قدرت همین دارو بود که در آن سال ها دارویی ناشناس و محرمانه به حساب می آمد.

برخی از این وزنه برداران حتی از وجود چنین دارویی که با نوشیدنی آنها مخلوط شده و به آنها داده می شد بی خبر بودند ولی پزشکان و مشاوران تیم که چنین وزنه بردارانی را ساپورت می کردند این دارو را به خوبی می شناخته و از آن استفاده کرده و نتایج درخشان در سطح جهانی و المپیک را نیز مدوین این دارو بودند.

قدرت دارو

در دومین صفتی که در مورد این دارو به کار بردیم در مورد قدرت این دارو مواردی را بیان کردیم.
این دارو قدرت زیادی در اتصال به گیرنده های آندروژن در بدن آدمی دارد. اتصال دارو به گیرنده ها و میزان و شدت این اتصال است که قدرت و توان دارو در تشدید فرایند عضله سازی را رقم می زند.
زمانی که دارویی در شدت های بالا و با کارایی زیاد قدرت برقراری ارتباط و قدرت اتصال به گیرنده را در خود دارد می توان امید به اثرات خارق العاده آن در بدن داشت.
داروی متیل تستوسترون از قدرت اتصال بالایی با گیرنده های آندروژنی برخوردار است و تاثیر شدید و بسیار مخربی بر کبد دارد.
در مورد قدرت و قدمت استفاده از این دارو در پرورش اندام سخن گفتیم ولی زود قضاوت نکرده و ادامه بحث را پی بگیرید و قبل از اینکه آن را که در داروخانه های ایران نیز یافت می شود تهیه کنید این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.
گیرنده های آندروژنی

گیرنده های آندروژنی هم در بافت های عضلانی وجود دارند و هم در بافت های چربی یافت می شوند.

هورمون ها و داروهای که خورده و یا تزریق می کنید با تاثیر بر این گیرنده ها و با اتصال به این گیرنده ها در بدن اثر کرده و فرایند رشد را تحریک و تشدید می کنند.

این اثر در نتیجه اتصال هورمون به گیرنده های موجود در بافت های عضلانی رخ می دهد اما زمانی که این هورمون ها با گیرنده های موجود در چربی ها اتصال پیدا می کنند چه اتفاقی رخ می دهد؟
گیرنده هایی که در بافت های چربی قرار دارند با دریافت این هورمون ها و با اتصال این هورمون ها به خود شروع به تشدید چربی سوزی در بدن می کنند.
همین تاثیر این هورمون ها نیز در مورد افرادی که از چربی زاید رنج می برند موثر واقع شده و در تشدید فرایند چربی سوزی اثرات محسوسی بر جای می گذارد.
نکته ی ظریف

باند شدن هورمون به گیرنده ها اولین گام برای تاثیر هورمون در بدن محسوب می شود ولی صد البته باید گفت که اتصال زیاد و شدید هورمون با گیرنده ها الزاما به معنی پاسخ های آنابولیک قوی تری نیز نخواهد بود و عکس این قضیه نیز صادق است.
به این معنی که پایین بودن تمایل هورمون در اتصال به گیرنده ها نیز الزاما و در همه موارد به معنی ضعیف بودن اثرات آنابولیکی دارو در بدن نیست.

متیل تستسترون

نسبت آنابولیک به آندروژن

اثرات آنابولیکی و آندروژنی داروی متیل تستوسترون را به طور مثال با خواص پایه هورمون مادر که همانا تستوسترون باشد می سنجیم.

اشاره به این مورد را نیز ضروری می دانیم که هورمون مادر اغلب استروئیدها همان هورمون شناخته شده تستوسترون است که به طور طبیعی در بدن نیز تولید می شود.

این دارو یعنی داروی متیل تستوسترون نیز نوعی تستوسترون است که گروه هایی به آن افروده شده است تا آن را در برابر تاثیرات کبد بیمه کرده و آن را از فاز متابولیسم کبدی رهانیده و مصرف خوراکی آن را امکان پذیر سازد……
همین گروه های زایدی که به این دارو افزوده شده است آن را به خوبی از فاز متابولیسم کبدی می رهاند و این دارو در فرم خوراکی نیز موثر واقع می افتد ولی همین ترفند فشار سنگینی را بر کبد وارد می کند و به همین دلیل نیز گفته می شود که این دارو برای کبد سمی بوده و استفاده های طولانی مدت و استفاده های سخاوتمندانه آن نیز خطرناک است.
گفته می شود که خواص آندروژنی این دارو در حدود ۶۰ برابر داروی تستوسترون و خواص آنابولیکی آن نیز در حدود ۱۲۰ برابر این هورمون می باشد که البته این قبیل تعین درصدها در مواردی که یک جنبه قضیه با فیزیولوژی انسانی سر و کار دارد تا حدود زیادی معدل گیری و تخمین است و تاثیر هیچ دارویی در بدن افراد را نمی توان دقیقا و با ضریب اطمینان صد در صد تعیین کرد.
عکس العمل بدن افراد مختلف در برابر داروهای مختلفی که خورده و یا به صورت تزریقی وارد بدن خود می کنند متفاوت است و ممکن است برخی دارو ها در مورد برخی از افراد کاملا بی تاثیر باشد و برخی دیگر از داروها نیز در مورد برخی از افراد به شدت موثر واقع شوند.

استفاده همزمان از چند نوع داروی خوراکی که امروزه به فراوانی در برنامه های دارویی افراد مختلف و حتی مبتدیان نیز دیده می شود از نظر اصول علمی دوره نویسی در پرورش اندام مردود است.

به همین دلیل نیز این دارو (متیل تستوسترون) را نمی توان به همراه داروهای خوراکی دیگر مصرف کرد و گفته می شود که مصرف آن به همراه تستوسترون و یا یکی دیگر از استرهای آنابولیک و آندروژن کارایی خوبی داشته است………..
به دلیل اینکه اکثر داروهای خوراکی فشار سنگینی را بر کبد وارد می کنند مصرف همزمان این داروها مردود است ولی چه می توان کرد که حتی تجویز و مصرف سه و یا حتی چهار نوع استروئید خوراکی به صورت همزمان نیز در پرورش اندام ایران به فراوانی یافت می شود و زمانی هم که به نارسایی کبدی می رسند دلایل دیگر را مسبب این بدختی و بیماری می دانند.

منبع : fitnesstips

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.