ماده معدنی منیزیم ، درمان کننده ای قوی

ماده معدنی منیزیم ، درمان کننده ای قوی

ماده معدنی منیزیم ، درمان کننده ای قوی

ماده ای را تصور کنید که نه تنها از بروز حمله قلبی جلوگیری میکندبلکه موجب بهبودی نشانگان پیش از قاعدگی،فشار خون بالا،آریتمی های قلبی،آسم و سنگ های کلیوی نیز میشود.
این ماده که تنها راهگشای  درمان برخی از ناراحت کننده ترین بیماریها است از درون آزمایشگاه های پیشرفته بعضی از شرکت های دارویی بیرون نمی آید .این ماده، منیزیم است.هرچه محققان بیشتر مطالعه میکنند ،این ماده معدنی جذاب تر میشود.

دکتر هربرت سی.مانسمن،استاد بیماری های اطفال و دانشیار بیماری های داخلی در دانشکده پزشکی جفرسون دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا میگوید:((تردیدی وجود ندارد که امروزه منیزیم مورد توجه ترین ماده معدنی در تغذیه میباشد.مقالات تحقیقی بر روی این موضوع روز به روز در حال افزایش است.))

محققان ممکن است افق جدیدی را فرا روی ما بگشایتد،با این حال منیزیم دارای یک سابقه طولانی التیام بخش است .نمک فرنگی که اولین بار در اپسوم انگلستان کشف شد و اساسا از سولفات منیطیم تشکیل شده است -سالها ترکیب اصلی پمادهای مسکن و ضد التهاب بود.منیزیم در این شکل توانایی کشیدن آب از عضلات و نسوج ملتهب را دارد.

منیزیم در درون بدن نقش های اساسی متعددی ایفا میکند،از جمله کمک به تبدیل غذا به انرژی و کمک به انتقال تکانه های الکتریکی در طول اعصاب و عضلات.

این تکانه ها موجب انقباض عصبی- عضلانی،به عبارت دیگر موجب خم شدن عضلات،می شوند.بدون وجود منیزیم،عضلات،حتی عضلات صاف جدار عروق-دچار گرفتگی(کرامپ)خواهند شد.

منیزیم همچنین برای اطمینان از به مصرف رسیدن صحیح کلسیم ضروری است .با این حال،مصرف بیش از حد کلسیم میتواند موجب دفع منیزیم از طریق ادرار شود.نکته جالب توجه این است که منیزیم درست به مقدار کلسیم در تشکیل استخوانی سالم نقش دارد.

مواردی که باعث دفع منیزیم از بدن میشوند:

دارو های آسم،دارو های دیورتیک(مدر)، دیژیتال و سایر دارو های قلبی-عروقی،الکل و کافئین مواد شناخته شده اس هستند که موجب دفع منیزیم از بدن میشوند.افراد دیابتی که قند خون بالایی دارند،مقدار زیادی منیزیم را از طریق ادرار از دست میدهند.حتی اظطراب میتواند منیزیم را از بدن دفع کند.

دکتر مانسمن میگوید:((به دست نیاوردن مقدار کافی منیزیم و دفع آن مقدار منیزیمی که در بدن موجود میباشد به آسانی روی میدهد،و این موضوع تا زمانی که فرد دچار کمبود شدید منیزیم همراه با کاهش سطح خونی آن نشود،به ندرت قابل تشخیص میباشد.))

بیش از چهل درصد آمریکاییان کمتر از ۷۵ درصد مقدار نیاز روزانه منیزیم را به دست میاورند.هم اکنون افراد بسیاری بی جهت از کمبود منیزیم رنج میبرند-

علائم کمبود منیزیم شامل تهوع،ضعف عضلانی،تحریک پذیری و تغییرات الکتریکی در عضله قلبی هستند.

مصرف بی خطر منیزیم:

انتخاب یک مکمل منیزیم ممکن است همانند یک تصمیم مهم ،ارزش مطالعه زیادی را نداشته باشد.اما انتخاب یک مکمل نا مناسب میتواند موجب شود شما به دفعات بیشتری مجبور به استفاده از توالت شوید.طبق نظر دکتر مانسمن ،در دوز های برابر ،گلوکونات منیزیم یک سوم مقدار اسهال ناشی از اکسید منیزیم و نصف تعداد دفعات اسهال ناشی از کلرید منیزیم را موجب میشود.

ماده معدنی منیزیم ، درمان کننده ای قوی

سایر فواید گلوکونات منیزیم: این شکل از منیزیم را میتوان با معده خالی مصرف کرد ،در حالی که دو شکل دیگر منیزیم در برخی افراد موجب آشوب معده میشود.گلوکونات منیزیم سریعتر از اشکال دیگر منیزیم جذب میشود،لذا نیازی به مصرف مقدار زیادی از این شکل منیزیم ،بر خلاف اشکال دیگر،وجود ندارد.

مقدار نیاز روزانه منیزیم بدن

به عموان یک قانون کلی شما به حدود شش میلی گرم منیزیم به ازای هر کیلو گرم وزن بدن نیاز دارید.این موضوع به معنی آن است که اگر وزن شما ۱۵۰ پوند باشد،باید روزانه ۴۵۰ میلی گرم منیزیم به دست آورید.به گفته دکتر مانسمن ،چنانچه مبتلا به اسهال شدید ،کافی است مقدار منیزیمی را که مصرف میکنید به دوزهایی در طول روز تقسیم کنید،یا تا زمانیکه حرکات نرم و طبیعی روده دوباره برقرار میشود مقدار مصرف را به میزان بیست تا ۲۵ درصد کاهش دهید.

اگر مبتلا به بیماری های کلیوی یا قلبی هستید،همیشه قبل از مصرف مکمل منیزیم موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید.

منبع: کتاب درمان با ویتامین ها

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.