بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
لاغری با آب، مثل آب خوردن !

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
پنج شنبه ۱۰ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

لاغری با آب، مثل آب خوردن !

503

لاغری با آب، مثل آب خوردن

آیا واقعا بدن انسان به روزانه ۸لیوان آب نیاز دارد؟ آیا باید از آب​های فیلتر شده استفاده کرد؟ نگران نباشید با مطالعه این مقاله به تمام جواب سوالات خود می​‌رسید…
آیا واقعا بدن انسان به روزانه ۸لیوان آب نیاز دارد؟ آیا باید از آب​های فیلتر شده استفاده کرد؟ نگران نباشید با مطالعه این مقاله به تمام جواب سوالات خود می​‌رسید.
پزشکان معتقدند، یک مرد بزرگسال در طول روز به حدود ۱۳فنجان (۳لیتر) مایعات و یک زن بزرگسال به ۹فنجان (۲/۲لیتر) مایعات نیاز دارد.
البته وزن و سایز بدن و میزان فعالیت و تحرک روزانه روی میزان نیاز بدن به مایعات تأثیر می​گذارد. هر چقدر فرد چاق​تر و فعال​تر باشد به مایعات بیشتری نیاز دارد.


نوشیدن آب لاغر می کند
اگر به جای نوشیدن نوشیدنی​های پرکالری آب را انتخاب کنید،​ قطعا دچار اضافه وزن و چاقی نخواهید شد، زیرا کالری کمتری مصرف می​کنید و حتی ممکن است لاغر شوید.
مطالعه بر روی افراد بزرگسال چاق که قبل از هر وعده غذایی ۲فنجان آب می​نوشند، نشان داده این افراد در وعده غذایی خود کالری کمتری مصرف می​کنند و طی ۱۲هفته نسبت به افرادی که آب نمی​نوشند وزن بیشتری کم می​کنند.
آب و هوا روی میزان آب مصرفی تأثیر می گذارد:
افرادی که در مناطق گرم که آب و هوای خشکی دارد، زندگی می​کنند، به دلیل تعریق زیاد به آب بیشتری نیاز دارند، بخصوص اگر اهل ورزش باشند. آب و هوای شرجی و مرطوب نیز آب بیشتری می​طلبد. وقتی در آب و هوای شرجی و گرم زندگی می​کنید، باید آب مصرفی خود را به ۲برابر افزایش دهید.
آب از طریق غذا نیز تأمین می شود
حدود ۲۰درصد مایعات مصرفی یا حدود ۲/۲ فنجان آب مورد نیاز روزانه بدن از طریق مصرف غذاها تأمین می​شود. تمام غذاها بخصوص میوه و سبزیجات حاوی مقادیری آب هستند. اما باید به خاطر داشته باشید که نوشیدن قهوه و چای چون ادرارآور هستند، باعث می​شود آب بیشتری از بدن دفع شود.
روش تشخیص کم آبی بدن:
راحت ​ترین راه برای اینکه متوجه شوید، میزان مایعات بدن​تان کم یا زیاد است، مشاهده رنگ ادرار است. اگر رنگ ادرار زرد روشن باشد، یعنی میزان آب بدنتان کافی است، اما اگر رنگ ادرار زرد تیره باشد مثل آب سیب، یعنی بدن در معرض خشک شدن آب بدن و کم آبی قرار دارد.
آب مورد نیاز در افراد مختلف
در مورد افراد میانسال و مسن نیز میزان آب مصرفی در روز باید همانند افراد بزرگسال باشد. اما چون با بالارفتن سن، حس تشنگی کاهش پیدا می​کند، بدن بیشتر در معرض کم آبی قرار دارد.
زنان باردار و مادرانی که از نوزادان و فرزندان خود نگهداری می​کنند به آب بیشتری نیاز دارند. مصرف برخی از داروها مثل آنتی​هیستامین​ها و برخی از داروهای ضدافسردگی نیاز بدن به مایعات را افزایش می​دهند.
عناصر موجود در آب
سدیم، پتاسیم، کلراید، کلسیم و منگنز عناصری هستند که وجودشان برای عملکردهای حیاتی بدن ضروری است، این​ها الکترولیت​هایی هستند که در اثر تعریق از بدن دفع می​شوند.
کم یا زیاد شدن این الکترولیت​ها در بدن و در صورت تخلیه جایگزین کردن بلافاصله آنها بسیار مهم است. اگر تعادل الکترولیت​ها در بدنتان بهم بخورد، بدن نمی​تواند آبی را که دریافت می​کند، جذب کند.بسیاری از الکترولیت​ها با تغذیه سالم و منظم به راحتی ذخیره و جایگزین می​شوند. با مصرف نوشیدنی​های ورزشی می​توانید کمبود سدیم خود را جبران کنید. سعی کنید در هوای خنک ورزش کنید و اگر می​دوید زمان آن کوتاه باشد.
آیا نوشیدن آب بیشتر بهتر است؟
نه این فرضیه الزاما درست نیست. ممکن است زیاده​روی در مصرف آب مضر باشد. اگر بیش از حد آب بنوشید دچار شرایطی به نام مسمومیت آب خواهید شد،​ در این شرایط در اثر تعریق طی چندین ساعت و نوشیدن مقادیر فراوانی آب میزان سدیم خون کاهش شدیدی پیدا می​کند.
این شرایط معمولا برای ورزشکارانی که سخت ورزش می​کنند، رخ می​دهد. علائم آن عبارتند از: سرگیجه، ضعف، حالت تهوع و حتی در نهایت می​تواند فرد را در کما و یا حالت مرگ قرار بدهد.
آب شیر باید فیلترگیری شود
فیلتر باعث می​شود تا کیفیت آب بهتر شود. کلراید اضافه شده  به آب توسط فیلتر گرفته می​شود و آب مزه بهتری پیدا می​کند، علاوه بر این فیلتر فلزهای موجود  درآب مثل مس را نیز می​گیرد . حتما از فیلترهایی استفاده کنید که برچسب کیفیت آب را دارند.

منبع: کنجکاو

مطالب مرتبط

نظر خود را بگذارید


نُه + = 10

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز