كاتاپرس Catapres

کاتاپرس Catapres

کاتاپرس Catapres

کاتاپرس یک داروی مقابله کننده با فشار خون می باشد . در موارد پزشکی این دارو به منظور پائین آوردن فشار خون مورد استعمال قرار می گیرد .فشار خون بالا که به وسیله استروئیدها به وجود می آید به توسط این دارو می تواند پائین آورده شود . ورزشکاران از این دارو خیلی استقبال می کنند چرا که طبق بررسی های انجام شده مشخص شده است که کاتاپرس ساخت درون زای هورمون های رشد را تحریک می کند و بهتر است که این را بدانید بهترین زمان مصرف آن قبل از خواب شب و صبح دقیقا بعد از بیدار شدن است.

تعدادی از ورزشکاران ۳/۰ میلی گرم از این دارو را شب ها و ۱۵/۰ میلی گرم از آن را با معده خالی بعد از بیدار شدن مصرف می کنند . دوز شبانه این دارو غلضت هورمون های رشد را چند ساعتی طولانی بالا می برد که به وسیله ی خوردن دوز صبح ها از طرف دیگر می تواند عاملی برای تحریک هورمون های رشد باشد این غلظت سرم به دست آورده شده دارای یک ارزش نرمال است که با آن کاتاپرس اثری سازنده و قابل ملاحظه دارد .

ورزشکاران با وجود این بهتر است که به ندرت از این دارو استفاده کنند چرا که کاتاپرس عوارضی همچون اغماء ، بی حالی ، خستگی ، بیروح بودن ، اختلالات و ناراحتی های شدید را به دنبال دارد که یک فشار خون پائین و کاهش ضربان نبض را نیز همراه می آورد . پس باید بی اندازه مواظب باشید اگر می خواهید از آن استفاده کنید . ۱۰۰ قرص این دارو تقریبا در بازار آزاد ۶۰ دلار قیمت دارد.

منبع : fitnesstips

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.