بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
فوايد توپ بدنسازي

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

فواید توپ بدنسازی

1281

فواید توپ بدنسازی

چند سالی است که پای این توپ‌ها به بیشتر باشگاه‌های ورزشی باز شده است. شما می‌دانید این توپ‌ها برای چه ورزش‌هایی مناسب‌ترند؟ می‌دانید باید آنها را بر چه اساسی خریداری کرد؟

توپ‌های ورزشی بدن‌سازی معمولا از هوا پر شده‌اند. جنس‌شان از PVC ارتجاع‌پذیر بوده و قطرشان بین ۳۵ تا ۸۵ سانتی‌متر تفاوت دارد. این توپ‌ها علاوه بر بدن‌سازی در درمان‌های فیزیوتراپی و یا ورزش‌های حرفه‌ای استفاده می‌شوند. همچنین در تمرینات کاهش وزن نیز کاربرد دارند. آنها اندکی سبک‌تر و بزرگ‌تر از توپ‌هایی هستند که در درمان‌های پزشکی استفاده می‌شوند. آنها برای نخستین بار در سال ۱۹۶۳ در ایتالیا ساخته شدند. بد نیست بدانید که نام دیگر این توپ‌ها «توپ زایمان» است و در برخی کشورها بانوان هنگام زایمان روی این توپ‌ها می‌نشینند تا نوزاد راحت‌تر و در موقعیت معین به دنیا بیاید.

برای تقویت عضلات

ورزش‌ با این توپ‌ها به شما این امکان را می‌دهد که عضلاتی مثل عضله عرضی شکم یا عضلات بین مهره‌ای‌تان را تقویت کنید. همچنین این توپ‌ها به حفظ توازن و تعادل کلی بدن شما کمک می‌کند. وقتی برای اولین بار می‌‌خواهید با این توپ‌ها ورزش کنید، باید به دیوار تکیه کنید و یا توپ‌ را به یک سطح محکم تکیه دهید تا پایداری و ثبات بیشتری داشته باشید. در ابتدا می‌توانید زمان‌های کمتری را با توپ ورزش کنید ولی در مراحل بعدی که حفظ تعادل‌تان را روی توپ یاد گرفتید، می‌توانید این مدت را افزایش دهید.

برای حفظ تعادل

مزیت توپ‌های ورزشی بدن‌سازی این است که شما را در یک وضعیت نامتعادل قرار می‌دهند. وقتی شما روی یکی از این توپ‌‌ها دراز می‌کشید، پاهای شما به صورت ناگهانی برای پیشگیری از زمین خوردن شما، درگیر ورزش ‌شده و خود به خود عضلات پاهای‌تان منقبض می‌شوند. وقتی شما با این توپ‌ها ورزش ‌کنید، مثلا آن را روی قفسه‌سینه می‌فشارید، در واقع، شما ورزش خودتان را پربارتر کرده‌اید و از فشار با درون توپ برای انقباض عضلات بدن‌تان استفاده می‌کنید. از طرف دیگر، علاوه بر کمک به عضلات پاها‌ی‌تان برای حفظ تعادل، عضلات شکم و باسن و ران‌های شما با ورزش‌ با این وسیله شکل گرفته و به تناسب اندام شما کمک می‌شود.

فواید دیگر

اگرچه این توپ‌ها یک وسیله ورزشی و بدن‌سازی به شمار می‌روند ولی به هر حال یک توپ هستند. بنابراین حتی کودکان شما می‌توانند در منزل یا در یک پیک‌نیک از آن به عنوان یک وسیله بازی استفاده کنند. کاربرد دیگر این توپ‌ها در یوگاست. شما می‌توانید از یک مربی یوگا سوال کنید که چگونه می‌توانید با این توپ تمرینات یوگا و ریلکسیشن را انجام دهید. قرار گرفتن روی توپ به شما کمک می‌کند احساس کنید وزن کمتری دارید. حتی نشستن روی توپ بدن‌سازی نیز می‌تواند تمرینی برای درست نشستن در پشت میزکار و یا کامپیوتر باشد. شما می‌توانید روی توپ بنشینید و یک پای خودتان را از روی زمین بلند کرده و برای حفظ تعادل‌تان تمرین کنید. از آنجا که شما هنگام نشستن روی این توپ تعادل ندارید، بدن مجبور است تعادل‌تان را حفظ کند و شما هنگامی تعادل بدن‌تان را به بهترین نحو می‌توانید حفظ کنید که ستون فقرات‌تان در وضعیت درست و مناسبی قرار گرفته باشد.

از توپ به جای صندلی استفاده کنید

اگر محیط کاری شما اجازه می‌دهد، می‌توانید برخی اوقات، صندلی‌تان را با یکی از این توپ‌ها عوض کنید. برای این کار لااقل ۴ دلیل موجه وجود دارد:
• این‌طوری می‌توانید صرفه‌جویی کنید: یک توپ بدن‌سازی در نهایت ۸۰ هزار تومان برای شما آب می‌خورد ولی یک صندلی ارگونومیک را باید بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان بخرید. در این صورت شما با صرف هزینه‌ای کمتر یک نشیمن‌گاه مناسب هم خریده‌اید.
• اینطوری می‌توانید ۳۵۰ کالری در روز بسوزانید: اگر شما فقط روی توپ بدن‌سازی بنشینید، نسبت به وقتی که روی صندلی معمولی نشسته‌اید، می‌توانید ۳۵۰ کیلوکالری مصرف کنید و بسوزانید. این یعنی شما می‌توانید هر ۱۰ روز ۵/۰ کیلوگرم وزن کم کنید.
• اینطوری می‌توانید در محل کارتان راحت‌تر و شادتر باشید: همه گله‌ها از پشت‌میزنشینی این است که از روی صندلی‌ تکان نمی‌خورید ولی نشستن و حرکت روی یک توپ می‌تواند کسالت یک کار اداری خسته‌کننده را از شما بزداید و کمک کند در محیط کار پرانرژی‌تر باشید.
• اینطوری می‌توانید به گردش خون‌تان کمک کنید: چون شما مجبورید دایم برای حفظ تعادل‌تان روی توپ به بدن‌تان حرکت دهید، این توپ به شما کمک می‌کند که گردش خون بهتری داشته باشید. این در حالی است که نشستن طولانی مدت پشت‌میز گردش خون را به برخی نقاط بدن مختل می‌کند.

راهنمای خرید

قبل از خرید این توپ‌ها ی ورزشی باید نکاتی را در نظر داشته باشید. حتی اگر در باشگاه بین چند توپ با اندازه‌های مختلف مانده‌اید و نمی‌دانید کدام یک را برای ورزش انتخاب کنید، می‌توانید از این راهنما کمک بگیرید: برای اینکه بفهمید که این توپ مناسب شما است یا خیر، باید روی توپ بنشینید. در این حالت باید ران‌های شما موازی زمین باشد و یا حداقل مقدار اندکی ران‌های شما در سطح بالاتری از زانوهای‌تان باشند. شاید بپرسید که اگر شما چاق و سنگین‌وزن هستید، می‌توانید روی این توپ‌ها بنشینید و ورزش کنید؟ پاسخ مثبت است چون اکثر کارخانه‌های تولیدکننده لوازم ورزشی، توپ‌هایشان را به گونه‌ای می‌سازند که بتوانند وزن تا ۳۰۰ کیلوگرم و یا حتی بیشتر را نیز تحمل کنند.

منبع : فیتنس تیپس

نظر خود را بگذارید


نُه − = 7

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز