بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
غذا و ویتامین های آنابولیک

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
سه شنبه ۸ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

غذا و ویتامین های آنابولیک

1083

غذا و ویتامین های آنابولیک

ابتدا باید بدانید که آنابولیک چیست؟
آنابولیک، به فرایندی متابولیکی گفته می شود، که با رشد مولکولی، مثل افزایش جرم عضلانی، مشخص می شود، و به زبان ساده و متداول بدنسازی، به معنی “عضله سازی” است.

بعبارت دیگر، یک محرک رشد (مثل هورمونها، مواد مغذی، …) باعث افزایش سرعت ساخته شدن پروتئین در سلول می شود. وقوع گسترده و دراز مدت این فرایند در عضلات اسکلتی، رشد عضلانی نامیده می شود.

در این مقاله دکتر خوزه آنتونیو از خواص آنابولیک یک ماده غذایی سخن می گوید که در مورد آن بحث های ضد و نقیض زیاد وجود دارد.
در کنارش از ویتامین هایی می خوانید که بسیار آنابولیک هستند اما چندان جدی گرفته نشده اند و شاید چون صرقا نام ویتامین را یدک می کشند خیلی جلب توجه نمی کنند در حالی که خواص آنها بسیار چشمگیر و مفید است.
آیا شیر مضر است؟

اگر شیر برای شما غذای بدی است چرا اطلاعات موجود در باره این ماده غذایی بر عکس این ماجرا است؟ من دوست نزدیکی دارم که پزشک است و می گوید اگر انسان از دوشیدن گاوها مقصودی داشته پس حتما نوشیدن شیر هم منظوری داشته.
سوال این است که آیا شیر کمکتان می کند یا لطمه می زند؟ بر اساس تحقیقات دکتر کوین مک گاردی : شیر رای هر کسی فایده ای دارد ( کلسترول خون بالاتر و افزایش احتمال بیماری های قلبی و سکته)
سوال این است که با این اوصاف آیا مشتاقان به تمرین آیا باید از مصرف شیر اجتناب کنند در حالی که منبع خوبی از پروتئین است؟ بیایید نگاهی به اطلاعات موجود داشته باشیم.
به عنوان مثال می دانید که تخریب عضلانی حاصل از تمرین منجر به کاهش بازدهی عضله و DOMS (درد تاخیری عضله) می شود
آیا شیرمی تواند در این رابطه کمکی بکند؟ دانشمندان یک بررسی در این زمینه انجام داده اند در آن بررسی آنها ۵۰۰ میلی لیتر شیر یا ۱۰۰۰ میلی لیتر شیر یا یک نوشیدنی جایگزین را در ۳ گروه تجویز کردند که بلافاصله بعد از تمرین آن را می نوشیدند.

آنها متوجه شدند که نوشیدن ۵۰۰ میلی لیتر شیر میزان کاهش بازدهی ایزوکنتیک عضله را محدود می کند و باعث افزایش کراتین کیناز (CK)می شود.

بنابر این نیازی به مصرف ۱۰۰۰ میلی لیتر شیر وجود ندارد چرا که مقدار بسیار زیادی است. در مورد شیر کاکائو چه می شود گفت: بی شک از طعم بهتری برخوردار است. آن مقدار قند اضافی موجود در آن باید به ریکاوری کمک کند آیا اینطور نیست؟
در یک تحقیق دیگر مردان دونده در ۲ دسته مجزا گروه بندی شدند و به مدت یک هفته تحت بررسی بودند. آنها یا شیرکاکائو خوردند یا کربو هیدرات ایزوکالریک غیرنیتروژنی نوشدنی را بعد از ۴۵ دقیقه دویدن با دقیقه دویدن با ۶۵ درصد از اوج اکسیژن دریافتی مصرف کردند.

نتیجه: مصرف شیر کاکائو بعد از تمرین باعث میزان بیشتری از سنتز پروتئین عضلات نسبت به گروه مخالف شد که صرفا نوشیدنی قندی مصرف کرده بودند.

همچنین میزان تقویت در گروه شیر کاکائو کمتر و مهم ترین موضوع استقامت عضلات در این ورزشکاران در بیشترین میزان بود.
محققان به این نتیجه رسیدند که مصرف شیر بعد از تمرین مفیدتر از نوشیدنی کربوهیدراتی است.

منبع : تک اندام

نظر خود را بگذارید


هفت − = 5

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز