باشگاه چلسي

ضرر ۴۹٫۴ میلیون پوندی چلسی در سال ۲۰۱۳

 باشگاه چلسیمسئولان باشگاه چلسی از متحمل شدن ضرری معادل ۴۹٫۴ میلیون پوندی در سال میلادی ۲۰۱۳ خبر دادند.
سال ۲۰۱۳ برای چلسی طبق گفته مسئولان این باشگاه یکی از سال‌های مالی همراه با ضرر بوده است. آبی‌پوشان لندن در فصل ۲۰۱۲-۲۰۱۱ در مرحله گروهی از گردونه رقابت‌ها حذف شدند که این ناکامی تاثیر بسزایی در کاهش درآمدهای چلسی در سال ۲۰۱۳ گذاشته است.
به گزارش تسنیم، طبق گفته مسئولان چلسی، این باشگاه در سال مالی گذشته خود که به ۳۰ ژوئن سال ۲۰۱۳ ختم شد، متحمل ضرری معادل ۴۹٫۴ میلیون پوندی شده است. چلسی با حذف از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا به اولین تیم اروپایی تبدیل شد که تنها یک فصل بعد از قهرمانی‌اش در لیگ قهرمانان، نمی‌تواند به مرحله حذفی این رقابت‌ها راه پیدا کند. با وجود ضرری که از این ناکامی به چلسی وارد شد، سران باشگاه تاکید کردند که این ضرر طبق قانون بازی جوانمردانه مالی به آنها لطمه‌ای نخواهد زد.
بروس بوک، مدیر باشگاه چلسی گفت: از ابتدای انتقال مالکیت باشگاه (به رومن آبراموویچ) هدف دراز مدتی که چلسی برای خود تعیین کرد، برقراری ثبات مالی بود و پیاده‌سازی قانون بازی جوانمردانه توسط یوفا اهمیت برقراری این ثبات مالی را برای باشگاه دو چندان کرده و آن را در اولویت قرار داده است.
بوک افزود: ما از وضعیت خود راضی و آماده پیاده‌سازی قوانین یوفا هستیم. طبق تحلیل‌هایی که انجام داده‌ایم چلسی از نظر تجاری دارای پیشرفت‌هایی بوده و این در حالی است که ما عملکرد قابل قبولی هم در مسیر اضافه کردن جام‌های دیگر به کلکسیون افتخارات خود داشته‌ایم.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.