سینتول چیست؟

سینتول چیست؟

سینتول چیست؟
این دارو به صورت عضلانی و در عمق عضلات تزریق می شود. با تکرار تزریق این ماده در عضله مورد نظر حجم زیادی از مایع روغنی وارد عضله شده و منجر به افزایش شدید و فوری حجم عضلانی می شود.

۸۵ درصد از دارویی که شما آن را با نام سینتول می شناسید از تری گلیسریدی روغنی با زنجیره های متوسط و  ۷٫۵ درصد آن نیز از داروی بی حس کننده موضعی موسوم به لیدوکائین و بالاخره ۷/۵ در صد از آن نیز از «بنزیل الکل» تشکیل یافته است.

این دارو به صورت عضلانی و در عمق عضلات تزریق می شود. با تکرار تزریق این ماده در عضله مورد نظر حجم زیادی از مایع روغنی وارد عضله شده و با التهابی که در محل تزریق ایجاد می کند منجر به افزایش شدید و فوری حجم عضلانی می شود به گونه ای که گویا بالنی را از هوا پر کرده باشند.

در حدود ۳۰ درصد از کل ماده ای که تزریق می شود توسط بدن تجزیه می شود. ۷۰ درصد باقیمانده نیز در داخل عضله جا خوش کرده در طول ۳ تا ۵ سال آینده تجزیه می شود. گفته می شود که این دارو حتی بیش از مدت زمان ذکر شده نیز در داخل عضله مورد تزریق باقی می ماند.

خطرات استفاده از سینتول

اگر چه گفته می شود که سینتول اصولا دارویی سالم و بی خطر بوده و ضرر و خطر خاصی را متوجه فرد نمی کند اما باید به این مهم اشاره کرد که وارد کردن عوامل خارجی و مخصوصاً داروها و ترکیبات روغنی در درون عضلات همواره با مخاطراتی همراه بوده است. با توجه به اینکه این دارو در داخل عضلات مختلف از جمله بازو، کول، سینه و غیره تزریق شده و تزریق این دارو نیز اغلب نیز توسط خود ورزشکاران انجام می شود شاید بتوان گفت که خطرناک تر از خود دارو تزریقی است که انجام می شود.

با توجه به اینکه ورزشکاران عموماً از موقعیت رشته های اصلی عصبی در بدن انسان آگاه نبوده و ممکن است که در حین تزریق دارو در داخل عضلات مختلف با برخورد سر سوزن با این رشته های بسیار حساس عصبی و با تبعات منفی شدید و کشنده از جمله با فلج اعضا مواجه شوند این دارو را می توان اصولاً دارویی خطرناک به حساب آورد.

سینتول چیست؟
گفته می شود که با تزریق نمونه هایی از این دارو آبسه های عفونی نیز در محل تزریق دیده شده است. این قبیل آبسه ها در صورتی که در بدن فرد دیده شود باید با اعمال جراحی از بدن فرد خارج شوند.

برخی از ورزشکاران که اطلاعاتی در مورد تزریق نداشته و اقدام به تزریق این دارو می کنند در برخی موارد دیده شده است که این دارو را به جای تزریق در عمق عضله به داخل سیاهرگ و یا حتی سرخرگ خود تزریق کرده اند.

زمانی که دارویی روغنی به داخل رگ تزریق می شود پس از ورود به داخل شش ها منجر به آمبولی ریوی در فرد می شود. این عارضه ؛ عارضه ای بسیار خطرناک بوده و در برخی موارد نیز با خطر مرگ فرد همراه است.

این محلول روغنی در صورتی که وارد رگ های خونی قلب فرد شود با اختلال در کارکرد طبیعی قلب همراه شده و می تواند منجر به از کار افتادن قلب و ایست قلبی شود. گفته می شود که حتی ممکن است این داروی روغنی وارد مغز شده و فرد را برای همیشه فلج کند.

منبع : fitnesstips

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.