فوتبال

سیدورف آماده قبول مربیگری میلان نیست

فوتبالسرمربی ایتالیایی تیم ملی روسیه، در واکنش به شایعات مطرح شده در خصوص احتمالی مربیگری کلارنس سیدورف در میلان، او را گزینه‌ای مناسب برای هدایت تیم پیشین خود ندانست.
فابیو کاپلو با اعلام اینکه هافبک هلندی پیشین میلان آمادگی هدایت این تیم را ندارد به او توصیه کرد برای نشستن روی نیمکت روسونری وسوسه نشود.
به نقل از تسنیم، کاپلو در گفت‌وگو با نشریه گاتزتا دلواسپورت اظهار داشت: سال پیش من به سیدورف توصیه کردم که به جای بازی در کشورهای عربی یا روسیه به لیگ برزیل برود. مشخص است که او اکنون از بازی در این لیگ کسب تجربه می‌کند اما مربیگری در میلان بحث متفاوتی است و او اکنون آمادگی این کار را ندارد.
کاپلو در ادامه گفت‌وگوی خود به بررسی شرایط موجود در سری A پرداخت و افت این لیگ از لحاظ در اختیار داشتن ستاره‌‌های با استعداد را در ناکامی‌های اخیر تیم‌های ایتالیایی در رقابت‌های اروپایی موثر دانست.
وی افزود: یوونتوس و رم در صدر جدول هستند، چون آنها در سال‌های گذشته سرمایه‌گذاری‌های بیشتری انجام داده‌اند. این اتفاق اما در مورد میلان رخ نداده است. به نظر من آلگری (سرمربی میلان) وظیفه‌اش را به نحو احسن انجام داده است و سزاوار این همه انتقاد نیست. مشکل واقعی خالی شدن لیگ از ستاره‌ها است. در روزهای حضور من در سری A ما می‌توانستیم بهترین ستاره‌های دنیا را جذب کنیم تا بازیکنان جوان‌مان را در کنار آنها پرورش دهیم و راز موفقیت‌شان را به بازیکنان داخلی بگوییم اما الان دیگر خبری از این ستاره‌ها نیست.
کاپلو درباره کورس مدعیان قهرمانی در این فصل از رقابت‌های سری Aنیز اظهار داشت: من هیچ مانع جدی برای تکرار قهرمانی یوونتوس نمی‌بینم اگرچه رم هم روند فوق‌العاده‌ای را در پیش گرفته است و ناپولی نیز سزاوار حضور در رده‌های بالای جدول بوده است. تنها مسئله این است که یوونتوس و ناپولی باید در لیگ اروپا هم انرژی صرف کنند. در فصلی که فینال لیگ اروپا در تورین برگزار می‌شود، یووه می‌تواند به قهرمانی در این رقابت‌ها چشم داشته باشد و تمرکزش از اسکودتو برداشته شود.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.