سهام شرکت صهیونیستی نرم افزار ترجمه بابیلون ۶۲ درصد سقوط کرد

 به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از هاآرتص روزنامه رژیم صهیونیستی، سهام شرکت نرم افزاری صهیونیستی ارائه دهنده نرم افزار ترجمه بابیلون پس از اعلام شرکت گوگل مبنی بر قطع همکاری با آن به میزان ۶۲ درصد سقوط کرد.

تبلیغات اینترنتی مهمترین منبع درآمدی شرکت بابیلون محسوب می‌شد که پیش‌تر طی قراردادی با شرکت گوگل درآمد حاصل از آن به طور مشترک میان این دو شرکت تقسیم می‌شد.

تا انتهای ماه نوامبر ،تبلیغات اینترنتی به عنوان مهمترین منبع درآمدی بابیلون، ۴۳درصد از درآمد سه ماهه دوم این شرکت به میزان ۴۵ میلیون دلار را تشکیل می‌دهد.

قیمت سهام شرکت بابیلون از هفته پیش و از هنگامی که این شرکت اعلام کرد که شرکت یاهو که ۳۲ درصد از درآمد این شرکت در همین دوره زمانی را تامین کرده است، نقص‌هایی در توافق‌نامه های منعقد با بابیلون پیدا کرده است، دچار چالش قیمتی شد.‌

آلون کارملی (ALON Carmeli) مدیر عامل شرکت در بیانیه‌ای خطاب به بورس اوراق بهادار تل آویو گفت: «ما هنوز در حال ارزیابی وضعیت و بررسی پیامدهای این اتفاق و اعمال جایگزین شرکت هستیم».

وی افزود: هنوز خیلی زود است که درباره تاثیر کامل این اتفاقات و اینکه بابیلون چه تصمیمی خواهد گرفت، تخمین بزنیم.

سهام شرکت بابیلون در روز سه شنبه گذشته با حدود ۶۳ درصد کاهش به ۷٫۳۳ شکیل (واحد پول رژیم اسرائیل) معادل ۲٫۰۸ دلار رسید و کل ارزش سهام این شرکت از ۹۸۱ میلیون شکیل (معادل ۲۷۸ میلیون دلار) به ۳۶۳ میلیون شکیل (۱۰۳ میلیون دلار) سقوط کرد.

گوگل، غول فن آوری اینترنتی پس از دریافت تعداد زیادی از شکایات مربوط به اجرای بد و عدم سازگاری نرم افزار بابیلون با  موتور جستجوی گوگل کروم تصمیم به عدم تمدید قرارداد با این شرکت گرفت.

شرکت گوگل می‌تواند در سال ۲۰۱۴ نسبت به این تصمیم تجدید نظر کند.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.