ساندو : پدر بدنسازی مدرن

ساندو : پدر بدنسازی مدرن

ساندو : پدر بدنسازی مدرن

اوژن ساندو در ۲ آوریل ۱۸۶۷ در آلمان کنونی متولد شد . او در سال ۱۸۸۵ در سن ۱۸ سالگی برای فرار از خدمت سربازی کشور خود را ترک کرده و به انگلستان رفت .او در سال ۱۸۸۹ که با انجام حرکاتی با وزنه صاحب عضلاتی حجیم شده بود در آن سال در یک سیرک روی صحنه رفت . بلند کردن وزنه های سنگین که ظاهری بزرگ داشتند و بستن زنجیر به دور سینه و پاره کردن آنها همچنین بلند کردن و قرار گرفتن انسان روی دست های ساندو باعث شد که برنامه او به سرعت تماشاگران زیادی را پیدا کند.

در سال ۱۸۹۳ساندو به شهرت زیادی دست یافت و به او لقب  << مجری عضله >>  را داده بودند . در همان سال ساندو در یک فیلم کوتاه که توسط استودیوی ادیسون ( مخترع برق ) ساخته شد بازی کرد که در آن بخشی از نمایش قدرت فیزیکی ساندو فیلم برداری شد.

او در سال ۱۸۹۷ اولین باشکاه بدنسازی را تاسیس کرد که در آن زمان علاقمندان می توانستند به تمریناتی بپردازند که به صورت اختصاصی روی افزایش حجم و قدرت عضلات تمرکز داشت .همچنین یک سال بعد او اولین ماهنامه بدنسازی را با نام  << مجله ساندو >>  تاسیس و منتشر گرد.

اولین مسابقه بدنسازی در تاریخ ۱۴ سپتامر ۱۹۰۱ یعنی ۱۱۲ سال پیش توسط ساندو در سالن رویال آلبرت در لندن برگزار شد . جالب است بدانید این رقابت توسط ساندو لوئزچارلز مجسمه ساز معروف آن زمان و دکتر آرتور کانن دویل نویسنده کتاب های شرلوک هولمز داوری شد.

ساندو در ۱۴ اکتبر ۱۹۲۵ در سن ۵۸ سالگی بر اثر سکته مغزی در گذشت و بنا به خواسته همسرش در یک گور بی نام و نشان دفن شد . اما در سال ۲۰۰۲ یک سنگ قبر به اسم ساندو و با لقب پدر بدنسازی برایش در نظر گرفتند.

مجسمه برنزی ساندو توسط << فردریک پومری >> ساخته شد و از سال ۱۹۷۷ این مجسمه به قهرمان مستر المپیا اهدا می شود.

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.