بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
ساختمان پوست و نقش آن در بدن

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
دوشنبه ۷ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

ساختمان پوست و نقش آن در بدن

1381

 ساختمان پوست و نقش آن در بدن

از پوست چه می‌دانیم؟ نقش پوست در بدن چیست؟ وسعت و اندازه و وزن پوست چقدر است؟ آیا اهمیت پوست بدن به اندازه قلب، مغز، کبد و … است ؟ آیا برای ورزشکاران رشته های مختلف ورزشی به اندازه اندام های دیگر اهمیت دارد؟   پوست قدیمی‌ترین (از لحاظ جنین‌شناسی)، قوی‌ترین، وسیع‌ترین، تجددگراترین، حساس‌ترین، فداکارترین و آشکارترین عضو بدن ماست که بارها در طول عمرمان ثابت نموده در مقابل همه آسیب‌های حرارتی، شیمیایی، فیزیکی و میکروبی خود اولین مدافعی است که می‌جنگد، می‌سوزد تا به اعضای داخلی بدن آسیبی نرسد.

پوست تنها عضو اخلاقی و معنوی است که پیام غم و شادی، خشم و آرامش، خستگی و نشاط، نفرت و عشق و بالاخره جوانی و پیری را با ظاهرش و بدون هیچ صدا و پیامی ‌به محیط و اطرافیان اعلام و ابلاغ می کند و تنها عضوی است که لطافت و محبت را در اوج دوستی آشکار و اثبات می‌کند و شاید به همین دلیل است که در اوج شادی یا غم همدیگر را در آغوش گرفته و یکدیگر را مورد تفقد و مهربانی قرار می‌دهیم.

پوست وسیع‌ترین ارگان بدن با ۴ کیلوگرم وزن است که مهم‌ترین مسوولیت آن محافظت اعضای داخلی بدن در مقابل عوامل میکروبی، شیمیایی و فیزیکی (نور، حرارت، ضربه، سرما و…)، ترشح مواد زائد و غیرضروری از طریق تعریق و کنترل دمای بدن و حفظ انرژی بدن در شرایط ضروری است.

به همین دلیل در محیط گرم یا فعالیت شدید بدنی منافذ پوست گشاد می‌شوند تا با تعریق فراوان گرمای داخل بدن را کاهش دهند و به عکس در سرمای شدید پوست بدن و منافذ آن منقبض و مسدود می‌شوند تا اگرچه سرمای زیادی را خود تحمل می‌کند، اما انرژی و دما را برای ارگان‌های حیاتی مانند قلب، مغز، کبد، کلیه و… حفظ کند.
انجام وظایف ذکر شده مستلزم وجود لایه‌ها و سلول‌های مختلف برای تشکیل ارگان مهمی‌ به نام پوست است که هر کدام نقش و عملکرد متفاوتی را ایفا می‌کنند. به همین لحاظ نگاه دقیق و میکروسکوپی به پوست نشان می‌دهد که این ارگان دارای ۳ لایه مهم از سطح به عمق شامل اپیدرم (سطحی‌ترین لایه)، درم (لایه میانی) و هیپودرم (لایه عمقی) است که ضخامت و نقش هر لایه در قسمت‌های مختلف بدن متفاوت است.

برای نمونه کف دست و پا به دلیل تماس مکرر با محیط و وسایل خشن دارای ضخیم‌ترین و مقاوم‌ترین لایه اپیدرم است، در حالی که پوست اطراف چشم و لب با نازک‌ترین لایه اپیدرم حساس‌ترین و ضعیف‌ترین قسمت از پوست بدن در مقابل هر عامل محیطی هستند و شاید به همین دلیل است که اولین خطوط چروک یا تیرگی در اطراف چشم آغاز می‌شود.

ساختمان پوست و نقش آن در بدن

لایه میانی یا درم دارای بیشترین رشته‌های عصبی و عروق (شریان و ورید) و ضمایم پوستی (ریشه مو، غدد عرق و سباسه) است که نقش تعیین‌کننده‌ای در تغذیه، عصب‌دهی، خونرسانی، استحکام و زیبایی پوست دارد. کلاژن و الاستین موجود در این لایه همه اجزا و ضمایم پوستی را در خود نگهداری و محافظت می‌کند که با افزایش سن میزان کلاژن این لایه کاهش و چین و چروک و پیرپوستی آغاز می‌شود و بالاخره لایه عمقی یا هیپودرم با حجم فراوانی از چربی نقش کنترل‌کننده و کاهنده فشار یا ضربه در مناطق تحت فشار بخصوص در مناطقی مانند باسن، ران، بازوها و… دارد.

مطالب مرتبط

نظر خود را بگذارید


+ نُه = 13

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز