بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
زیر سازی قدرت و حجم با یاماگیشی

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

زیر سازی قدرت و حجم با یاماگیشی

1430

 زیر سازی قدرت و حجم با یاماگیشی

به اعتقاد اکثر قهرمانان و مربیان قدرتی هیچ حرکاتی در تمرینات وزنه وجود ندارد که سازنده تر از حرکات اصلی پاورلیفتینگ باشد .
کسانی که برای افزایش قدرت و حجم خود در تکاپو هستند باید این حرکات را در برنامه های تمرینی خود جای دهند هیده تا یاماگیشی روی فواید و لزوم استفاده از این حرکات صحه میگذارد و درباره شکل استفاده از آنها نکاتی بیان می کند جالب است بدانید که بهترین عملکرد او در این حرکات عبارت می شود از انجام ۳ تکرار پرس سینه با ۲۲۵ کیلو وزنه ، ۱۰ تکرار اسکوات با ۲۶۵ کیلو وزنه و انجام ۳ تکرار ددلیفت با ۲۲۵ کیلو گرم .

بهترین حرکات حجم ساز

بدون شک پرس سینه ، ددلیفت و اسکوات بهترین حرکات برای تولید حجم عضلانی هستند . این ۳ حرکت اصلی پاورلیفتینگ اساس همه حرکات تمرین است چرا که اجازه می دهد سنگین ترین وزنه های ممکن را در تمرین مورد استفاده قرار دهید.

دلیل این قدرت زیاد این است که گروهای عضلانی متعددی در این ۳ حرکت درگیر می شوند . اگر بتوانید روی فرم اجرایی حرکات مذکور تسلط پیدا کنید ، می توانید هر حرکت دیگری را در بدنسازی به راحتی اجرا کنید

ددلیفت برای تمام بالاتنه

اگر بخواهم حرکتی را برای کل بالاتنه انتخاب کنم ددلیفت را معرفی می کنم . در این حرکت عضلات پا ، زیربغل ، نشیمن گاه ، سرشانه ، بازو و حتی شکم نیز در گیر می شوند .
 زیر سازی قدرت و حجم با یاماگیشی
برای کسب حداکثر نتیجه از ددلیفت به عنوان یک مبتدی ابتدا ۲ ست سبک گرم کردنی اجرا کنید و چس از آن ۳ ست اصلی ۱۰ تکراری انجام دهید که به تدریج از وزنه های سنگین تر استفاده کنید . اگر فرم حرکت خراب شد مقدار وزنه را کاهش دهید  افزایش قدرت و سایز عضلانی به سرعت با ددلیفت افزایش می یابد . بند لیفت هم خوب است اما بهتر است که فقط در وزنه های سنگین از آن استفاده نمایید .

اسکوات و فرم

اسکوات واقعاً حرکتی بسیار پیچیده است اما زمانی که فرم درست حرکت را می آموزید و رعایت می کنید در مسیر درست رشد قرار می گیرید . همچنین با ریسک کمتری درباره آسیب کمر و زانو مواجه می شوید  برای یک مبتدی توصیه می کنم از پایه های قدرت که محافظ است استفاده نماید چرا که اسکوات با وزنه آزاد نیاز به تعادل بیشتری دارد.

اطمینان حاصل کنید که پاها به عرض لگن از هم فاصله دارند و نوک پاها اندکی به طرف خارج متمایل است . تا زمانی که اسکوات با فرم صحیح را نیاموخته اید و دامنه کامل را رعایت نکردید سراغ وزنه های سنگین نروید . از وزنه های سبکتر استفاده کنید یا اینکه از میله خالی هالتر استفاده کنید تا بتوانید اسکواتی عمیق و تکنیکی انجام دهید اول خودتان را با ۲ ست میله خالی گرم نموده بعد سراغ وزنه های سنگین تر بروید

پرس سینه دمبل یا هالتر؟

برای پرس سینه دمبل را به هالتر ترجیح می دهم چرا که نیازمند تعادل بیشتری است و این باعث می شود که عضلات بیشتری درگیر شوند و کشش بزرگتری به عضلات سینه  می دهد پرس سینه دمبل برای شانه ها مدل ایمن تری است . پرس های دستگاه اغلب گزینه های ایمن تری هستند و بعضی ها مثل اسمیت می توانند بسیار موثر و سازنده باشند  مبتدی ها باید روی حرکات وزنه آزاد تمرکز کنند چرا که برای افزایش دادن حجم و قدرت عضلات این حرکات فوق العاده هستند.
 زیر سازی قدرت و حجم با یاماگیشی
همه در یک جلسه یا

اگر سابقه تمرینی شما کمتر از ۳ ماه باشد می توانید ۳ حرکت اصلی پاور را در یک جلسه تمرین اجرا کنید چرا که ست های کمتری انجام می دهید اما اگر در سطح متوسط به حساب می آیید نمی توانید هر ۳ حرکت را در یک جلسه تمرینی انجام دهید و روی هر کدام با تمرکز بالا و وزنه های سنگین کار کنید .

برای آنکه بهترین نتایج را از انجام ۳ حرکت اصلی بگیرید ، در سطح متوسط به بالا لازم است که هر کدام را در یک روز جداگانه انجام دهید تا بتوانید از هر کدام نتیجه مناسب بگیرید.

قدرت جوانی

در دهه سوم جوانی ام در قوی ترین حالت به سر می بردم . فکر نمی کنم در حال حاضر بتوانم مثل آن دوران تمرین کنم ، در حالی که خیلی بزرگتر از آن دوران هستم . زمانی که با وزنه های سنگین تمرین می کنید عضله بزرگتر می شود ، اما تکنیک فاکتوری اساسی است  من سعی می کنم که وزنه های سنگین را در تمرین استفاده کنم ، اما تمرکزم روی عضلات هدف است نه روی مقدار وزنه مبتدی ها باید روی وزنه تمرکز کنند تا زیرسازی قدرت و سایز عضلانی داشته باشند و بعد ها می توانند روی جزئیات کار کنند .

منبع : jafarpoor.com

نظر خود را بگذارید


1 × = شش

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز