جام جهاني 2022

زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ تغییر نکرده است

جام جهانی 2022اظهارات ضدونقیض ۲ مقام مسئول فیفا در خصوص زمان برگزاری رقابت‌های جام جهانی ۲۰۲۲ ، فصل جدیدی را در ماجرای جنجالی اعطای میزبانی بیست‌ودومین دوره جام جهانی به قطر ایجاد کرده است.
به گزارش تسنیم، عصر چهارشنبه برخی از رسانه‌های دنیا اقدام به انتشار خبری به نقل از ژرومه والکه، دبیرکل فیفا کردند که از برنامه فیفا برای تغییر زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از فصل تابستان به فصل زمستان حکایت داشت. در این خبرها به نقل از دبیرکل فیفا آمده بود: زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ در فاصله ماه‌های ژوئن تا جولای نخواهد بود. راستش من فکر می‌کنم که این رقابت‌ها در فاصله میان ۱۵ نوامبر تا ۱۵ ژانویه برگزار خواهد شد. اگر در فاصله زمانی ۱۵ نوامبر تا پایان ماه دسامبر بازی‌های برگزار شوند، شرایط جوی در قطر در بهترین وضعیت خود قرار دارد. دمای هوای قطر در آن مقطع زمانی مانند دمای هوای یک روز بهاری گرم در اروپا و چیزی در حدود ۲۵ درجه سانتی‌گراد است. این شرایط برای فوتبال بازی کردن ایده‌‌آل است.
هنوز ساعاتی از بازتاب اظهارات والکه در گفت‌وگو با رادیو فرانسه نگذشته بود که اخبار دیگری به نقل از جیم بویس، نایب رئیس فیفا منتشر شده که به نوعی نقض گفته‌های والکه محسوب می‌شود. بویس با تاکید بر این موضوع که گفته‌های والکه بازتاب تصمیم اتخاذ شده از سوی اعضای کمیته اجرایی فیفا نیست، به اسکای اسپورت گفت: من کاملاً بهت‌زده شده‌ام. صددرصد مطمئنم که چنین تصمیمی از سوی کمیته اجرایی فیفا گرفته نشده است. قرار بر این بوده که تمامی اعضای کمیته اجرایی فیفا با یکدیگر ملاقات کنند و در حضور آنها و با نظر آنها تصمیمی اتخاذ شود و تا آنجایی که من می‌دانم قرار نبود تا پایان سال ۲۰۱۴ تصمیمی اخذ شود.
بویس افزود: قرار بود در جلسه کمیته اجرایی فیفا در ماه مارس سال ۲۰۱۵ در مورد این موضوع تصمیم نهایی گرفته شود و خبری که امروز مطرح شده چیزی است که من امروز فهمیدم. اینکه آیا اظهارات ژرومه والکه یک ابراز عقیده شخصی بوده است یا نه را نمی‌دانم اما می‌توانم کاملاً تایید کنم که این تصمیمی نبوده که توسط کمیته اجرایی فیفا اتخاذ شده باشد.
در همین حال سایت فیفا نیز با انتشار بیانیه‌ای بر این موضوع تاکید داشته که تصمیمی در خصوص زمان برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ اتخاذ نشده است. در این بیانیه آمده است: «تاریخ دقیق برگزاری جام جهانی ۲۰۲۲ هنوز موضوعی در حال بحث است».

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.