زردچوبه ، ضد آماس و غیر استروئیدی

زردچوبه ، ضد آماس و غیر استروئیدی

زردچوبه ، ضد آماس و غیر استروئیدی

زردچوبه یک پودر محلول در آب به رنگ زرد – نارنجی است. این محصول در واقع پودر عصاره خشک شده ریشه گیاهی با نام Curcuma longa می باشد. این عصاره شامل ترکیبات بسیار با خواص ویژه می باشد . زردچوبه دارای ویژگی های بسیاری می باشد که به ویژه خواص ضدآماسی ، آنتی اکسیدانی ، ضدسرطانی ، و پایین آورنده کلسترول خونش بیشتر مد نظر است و بیشتر بخاطر همین خواص است که مورد توجه و مطالعه قرار گرفته است .

تاثیری که این گیاه به عنوان یک عامل ضد آماس غیراستروئیدی دارد، بسیار خاص است زیرا بدین طریق به صورت صحیح به توسعه قدرت عضلانی و حجم عضلانی کمک می کند.

بسیاری از پژوهش ها حتی بعد از بررسی این گیاه نتوانستند به همه پیچیدگی های این گیاه در مورد درمانی آگاه شوند . این گیاه قرنهاست که به جهت مداوای آماس مورد استفاده قرار می گیرد . تحقیقات نشان داده که عملکردش به عنوان یک عامل ضد آماس از طریق کاهش تجدید نیروی سلول های سفید خون به دنبال آسیب بافت های عضلانی رخ می دهد

پژوهش دیگری نشان داده که زردچوبه از عملکرد پروتئین های متفاوت و روش های بیوشیمی پیچیده ای که منجر به آماس می شوند به شدت جلوگیری می کند . بررسی های مختلف نشان می دهد که زردچوبه روی ژن ها به صورت کاملاً دقیقی تاثیر می گذارد

ساختار عضله ، آسیب پذیرترین محل به منظور ایجاد آسیب و جراحات در اثر ایجاد زخم ، نفوذ باکتری یا آلودگی های ویروسی یا جراحی می باشد . لیفت با وزنه در واقع یک فرم آسیب رساننده به بافت هاست که بدنسازان به راحتی از آن آگاه هستند به ویژه که همه آنها طی تمرین های مقاومتی شدید اغلب دچار آسیب های عضلانی شده اند . و در این زمان ( زمان آسیب ) هیچ مداوای موثری نمی توان یافت تا بدین وسیله منجر به تحریک احیای عضله در بافت های آسیب دیده شود.

اگر هنوز حیران هستید که عوامل ضد آماس به چه صورت به حمایت از رشد عضله می پردازند به روند ذیل فکر کنید . کاهش حجم آماس به ریکاوری عضله سرعت می دهد ، بنابراین فرد را به سمت یک ریکاوری بهینه و مطلوب هدایت می کند . در نتیجه به یک بدنساز اجازه داده می شود تا بدین طریق منجر به افزایش برنامه تمرینی خود شود . مطالعات بسیاری نشان می دهد که فعالیت زردچوبه بسیار گسترده است . به ویژه زمانی که ۲۵۰ الی ۵۰۰ میلی گرم از آن در دو یا سه وعده روزانه مصرف شود .

منبع : مجله تخصصی فلکس

۲ Comments
 1. اتوبار شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ at ۹:۳۲ ق.ظ - تکرار

  مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

  • احسان اخلاق منش شهریور ۱۱, ۱۳۹۶ at ۲:۲۷ ب.ظ - تکرار

   سلام
   ممنون و متشکر از اینکه به ما لطف دارید .
   ممنون میشم تلگرام ما و اینستاگرام مارو دنبال کنید .

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.