بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
رژیم های سخت،خطر جدی برای کلیه ها

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

رژیم های سخت،خطر جدی برای کلیه ها

1024

رژیم های سخت،خطر جدی برای کلیه ها

مهمترین کار کلیه ها دفع مواد سمی و زائد ناشی از متابولیسم سلول های بدن است.در کنار آن این اندام های حیاطتی هورمون هایی می سازند که فشار خون و ساخت گلبول های قرمز خون را کنترل می کند.طبیعی است هر گونه بیماری و نارسایی کلیه به شدت سلامت ما را تحت تاثیر قرار می دهد.
عموامل زیادی می تواند به بافت کلیه ها آسیب برساند و سلامت و حیات آنها را تهدید کند  که از آن میان می توانیم به کم آبی بدن ،فشار خون بالا،دیابت ،تصلب شائین و مواد شیمیایی سمی اشاره کنیم.

برخی بیماری ها به ویژه عفونت های باکتریایی نیز می توانند عاملی برای بروز بیماری و نارسایی های کلیوی باشد.کلیه ها اندام های بسیار حیاتی و حساس هستند که باید به شدت از سلامت آنها مراقبت کنیم.

برای مراقبت از کلیه ها باید عوامل و بیماریهای خطر ساز را کنترل و درمان کنیم.

کم آبی بدن

بیش از ۶۰ دصداز آب بدن را تشکیل می دهد که این مقدار در عضلات به ۸۰ درصد می رسد.کلیه ها در برابر کاهش حجم اب بدن به سرعت واکنش نشان می دهند و با هر گونه کم آبی جدی اسیب میبینند.تشنگی،سردرد و خشکی دهان و زبان از اولین علائم کاهش آب بدن است.

در ورزشکاران بروز سردردو سرگیجه هنگام تمرین می تواند نشانه کم آبی بدن باشد.در کم آبی های جدی و خطر ساز،پوست بدن داغ،ادرار کم،غلیظ و تیره می شود.در این حالت توانایی های مغذی و فیزیکی به حداقل می رسد.این شرایط سلامت و خطر کلیه ها را به خطر می اندازد.ورزشکاران باید پیوسته به ذخایر آب بدن توجه داشته باشند.نوشیدن ۱۰ تا ۱۲ لیوان آب در طول روز از کاهش آب بدن جلو گیری می کند.

دیابت،فشار خون بالا

با تغذیه مناسب می توان فشار خون بالا و دیابت را به شکلی کنترل کرد که دیگر سلامت کلیه ها تهدید نشود.افرادی که از این دو بیماری رنج می برند باید به شدت از سلامت کلیه ها مراقبت کنند.دیابت و فشار خون بالا به بافت کلیه آیب می رسانند و به بروز نارسایی های کلیوی می انجامند.
رژیم های سخت،خطر جدی برای کلیه ها
پروتئین یک عامل سمی

مصرف بیش از نیاز پروتئین باعث می شود کلیه ها پروتئین بیشتری دفع کنند.این بار اضافه و فشار ناشی از آن ،همینطور مواد حاصل از پروتئین باعث می شوداندام صافی مانند کلیه ها(نفرون)به تدریج آسیب دیده و تخریب شود.

بدنسازان در مرحله رژیم باید سخت مراقب کلیه ها باشند.رژیم های کم آب و خشک کلیه ها را تحت قشار می گذارندو زمینه را برای بروز بیماری ها و نارسایی های کلیوی فراهم میکنند.بسیاری از بدنسازان در مرحله رژیم از نوشیدن آب کافی خودداری می کنند.بی تردید این گروه در دراز مدت برای بی توجهی به سلامت کلیه ها بهای سنگیتی می پردازند ،چراکه کم آبی بدن بیشترین صدمه ممکن را به کلیه ها وارد میکند و حتی کلیه های بسیار حساس را در مدتی کوتاه از کار می اندازد.

به هنگام ابتلا به هر گونه عفونت به ویژه عفونت های باکتریایی نیز باید استراحت،کافی تغذیه مناسب و مصرف دارو،هرچه سریعتر بر بیماری غلبه کنید..عفونت ها می توانند کلیه ها را نیز تخت تاثیر قرار دهند و در سطح زیادی از قدرت و توانایی های آنها کم کنند.

بهترین رژیم غذایی در طول درمان نارسایی های کلیوی یک رژیم غذایی کم پروتئین ،کم چرب،با حداقل سدیم و فسفات و بدون کلسترول است.مصرف پتاسیم برای جلوگیری از پیشرفت بیماری و نارسایی کلیوی ضروری است.

نظر خود را بگذارید


هفت + 6 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز