رونالدو بی‌تردید امسال بهتر از مسی بوده است!

رونالدو بی‌تردید امسال بهتر از مسی بوده است!

رونالدو بی‌تردید امسال بهتر از مسی بوده است!فوق ستاره رئال مادرید یکی از بهترین نمایش‌های انفرادی سال‌های اخیر را داشت و سلسائو را به جام جهانی برد.
اسمش را گذاشته بودند نبرد کریستیانو رونالدو و زلاتان ایبراهیموویچ. اما اگر نبرد رونالدو با بقیه دنیا بود هم باز رونالدو برنده می‌شد. او دیشب تا این حد عالی بود.
پرتغال در حالی به جام جهانی می‌رود که همه آنها را تیمی تک‌نفره خواهند دانست. اما زمانی که آن یک نفر رونالدو باشد چرا باید ناراحت بود؟
سوئد کمی طول کشید تا در بازی جا بیفتد. اما زمانی که رونالدو با ضربه فوق‌العاده‌اش در ضدحمله روی پاس ژوائو موتینیو در دقیقه ۵۰ گل زد، کار برای سوئد تمام شد. آنها با دو گل زلاتان درخشان به بازی برگشتند و نتیجه مجموع دو دیدار را مساوی کردند و یک گل دیگر می‌خواستند تا صعود کنند.
با این حال رونالدو اجازه نداد تیمش به مشکل برخورد کند. او گل دوم را روی پاس هوگو آلمیدا در حالی زد که ابتدا پشت به دروازه داشت. او کاری کرد که سوئد به دو گل نیاز داشته باشد. اما همین هم بس نبود. او می‌خواست هیچ کسی تردید نکند که شب، شب اوست، این بازی بازی اوست، و سال، سال اوست.
سوئدی‌ها در مهار او مشکل داشتند و رونالدو باز هم درخشید و این بار ایساکسون را جا گذاشت و توپ را به بالای دروازه زد و هت‌تریکش را کامل کرد. بازی ۳ بر ۲ شد. کار دیگر تمام شده بود. زلاتان دیگر احتمالا رنگ جام جهانی را نخواهد دید. اما رونالدو انگار بهتر و بهتر می‌شود.
این یکی از بهترین هت‌تریک‌هایی بود که می‌شود دید. آن هم در بزرگ‌ترین شب فوتبال پرتغال در طول یک سال و نیم گذشته. زمانی که آنها نیاز داشتند یکی ستاره بازی‌های بزرگ شود و رفتار مناسب بازی‌های بزرگ را داشته باشد، رونالدو آنها را کاملا راضی کرد.
کسی نباید هم به توانایی‌هایش تردید می‌کرد. رونالدو در یک سال تقویمی ۶۶ گل زده و باز هم عالی بوده. لیونل مسی در هشت ماه گذشته مشکلات فراوانی در زمینه مصدومیت داشته اما فوق ستاره پرتغالی مرتبا نمایش‌هایی سطح بالا برای باشگاه و کشورش داشته است. او سه‌شنبه به رکورد ۴۷ گل ملی پدرو پائولتا هم رسید.
البته تقصیر مسی نیست که سیستم صعود در آمریکای جنوبی به نحوی است که صعود آرژانتین به جام جهانی به آسانی انجام شد و آنها هرگز خطری حس نکردند. اما این که رونالدو در مسابقه‌ مرگ و زندگی چنین درخشید می‌تواند تفاوت این دو نفر در سال ۲۰۱۳ را به خوبی نشان دهد. نابغه بارسلونا نسبت به استانداردهای بسیار بالایش دوران آرامی را سپری می‌کند اما رونالدو در بهترین سال فوتبالی‌اش است. سه‌شنبه هم که بهترین نمایش او بود.
اگر رای‌گیری برای توپ طلا، طبق گزارش‌ها دوباره باز شده باشد، رونالدو می‌تواند با همین یک نمایش خود توپ طلا را ببرد. البته فرانک ریبری هم بخت بردن آن را دارد، اما تردیدی نیست که روی فرم‌ترین بازیکن حال حاضر دنیا، در فاصله ۲۰۰ روز تا جام جهانی کیست.
بسیاری از خود می‌پرسیدند آیا جام جهانی بدون رونالدو خواهد بود؟ اما اکنون به نظر می‌رسد در طول جام جهانی همه از رونالدو بگویند. بهترین بازیکن دنیا کاملا آماده جام جهانی است.

منبع: گل

۰ دیدگاه

پیام بگذارید.

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.