بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
رودیولا روزا (آداپتوژن)

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
 • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
 • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
 • جراحی سینه
 • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
 • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
 • جراحی لاغری
 • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
پنج شنبه ۱۰ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

رودیولا روزا (آداپتوژن)

1139

رودیولا روزا (آداپتوژن)

برای رویارویی با چالش های سریع زندگی امروزی و استرس بالای زندگی نوین،رودیولا ایده آل عمل میکند.یکی از گیاهان با منشاء تاثیر مثبت بر روی عملکرد روانی و جسمی رودیولا میباشد.سرچشمه پیدایش گیاه رودیولا از سیبری و رشته کوه های تیان شان از شمال غربی چین میباشد.تاثیرات آداپتوژن گیاه رودیولا به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته است. محافظت از بدن به طور کلی، حفظ سلامتی عمومی ،خواص ضد استرس، مبارزه با خستگی ،ارتقاءسطح انرژی ، افزایش استقامت،رودیولا را به یکی از برترین گیاهان ارزشمند سیبری در میان ورزشکاران قرار داده است..خواص مفید رودیولا در ریشه آن قرار دارد.این گیاه توسط ورزشکاران بلوک شرق برای چندین دهه به منظور ارتقاء بنیه و همچنین افزایش افزایش احساس لذت مورد استفاده قرار میگرفته است.

ترکیبات رودیولا شامل یک گروه از ترکیبات جدید میباشد که در گیاهان دیگر یافت نمیشود.این موتد عبارتند از کلوفن،روزاوین ROSAVIN  و روزارین  ROSARIN  مجموعا تحت عنوان روزاوینز  ROSAVINS  میباشند که هر کدام از این مواد در مطالعات صورت گرفته ،خواص بینظیرشان در کاهش استرس به اثبات رسیده است.

رودیولا همچنین دارای ماده سالیدروسیدSALIDROSIDE  میباشد که عامل محافظتی آنتی اکسیدانی با توانایی ممانعت از روند زوال سلولی تحت عنوان اکسیداسیون است.

یکی از پیشرفت های بزرگ در درک گسترده از عملکرد مکمل رودیولا هنگامی رخ داد که مجله گیاه شناسی امریکایی  HERBALGRAM  مطالبی راجع به تحقیقات در سال ۲۰۰۲ رلجع به رودیولا را منتشر کرد.اثرات آن بر سلامت غدد درون ریز ،سیستم عصبی ، سیستم قلبی عروقی ،باروری و اثرات ضد سرطان از نتایج این مطالعه بالینی بود.همچنین به بهبود سلامت روحی روانی با مصرف رودیولا در این تحقیق تاکید شده بود.

رودیولا روزا یکی از معدود گیاهانی است که توانایی آداپتوژن قدرتمندی دارد.(آداپتوژن ها  موادی هستند که به طیف گسترده ای از اثرات جانبی از هر نوع فیزیکی،بیولوژیکی و شیمیایی، بدن را مقاوم میکنند.

خواص قدرتمند آداپتوژنی رودیولا به فرد کمک میکند تا برای برقراری دوباره عملکرد سالن تحت شرایط استرس محیا شود.تحت استرس ، سطح بسیاری از ترکیبات مختلف در بدن افزایش میابد.از جمله آدرنالین،کاتکول آمین. افزایش سطح این مواد میتواند به سادگی به عملکرد عصبی و غده ای آسیب برساند از جمله غدد تولید کننده هورمون های اصلی.

فاکتور آزاد کننده ای به نام کورتیکوتروفین(CRF) بطور گسترده ای مورد مطالعه قرار گرفته است افزایش CRF  به عنوان یک نوع واکنش به استرس میتواند منجر به اختلال در عملکرد شود.CRF  در واقع باعث افزایش عوارض ثانویه استرس از جمله احساس کلی خستگی و خستگی روحی را در بدن ایجاد میکند.

رودیولا روزا (آداپتوژن)
در مطالعات بالینی نشان داده شده است که رودیولا با کاهش عوامل استرس زا به سطح طبیعی،باعث کاهش خستگی جسمی و روانی میشود.رودیولا با کاهش دادن سطح CRF  ذهن و بدن را قادر به یافتن نیروی تازه و ایجاد عملکرد طبیعی میکند.رودیولا میتواند افرادی را که تحت عوامل استرس روحیه خود را از دست داده اند، به زندگی پر جنب و جوش بازگرداند. شواهد مصرف عصاره ریشه رودیولا در مطالعات انسانی ،مبارزه با خستگی ، مبارزه با استرس، و دارای آنتی اکسیدان و توان ضد سرطانی میباشد.

رودیولا بدن و ذهن را در مقابل محرومیت از اکسیژن محافظت میکند.بطور کلی عملکرد سیستم ایمنی را افزایش میدهد  و باعث عملکرد بهتر*** در زنان و مردان میشود.این فعالیت ها تا حد زیادی به یک گروه از ترکیبات فعال دارویی در ریشه رودیولا به نام روزاوینز ROSAVINS نسبت داده شده است.

مطالب بالا تنها به خلاصه ای از تاثیرات شگفت انگیز گیاه رودیولا پرداخته است.مصرف کنندگان رودیولا که سابقه مصرف دارو های ضد افسردگی را داشته اند این محصول را حتی قویتر از داروی سرترالین میدانند .

طریقه مصرف رودیولا:

مصرف رودیولا معمولا بین ۳۰۰تا ۱۰۰۰ میلی گرم میباشد .بیشتر افراد این مکمل را بلافاصله بعد از بیدار شدن خواب شبانه مصرف میکنند.مصرف این مکمل در اول روز کمک به داشتن روزی پر نشاط و انرژی را فراهم میکند.رودیولا به علت افزایش انرژی و ازدیاد جنب و جوش ، نباید در طول شب مصرف شود.مصرف رودیولا در اواخر روز مانع از به خواب رفتن فرد میشود.

منبع : مکس استار

نظر خود را بگذارید


چهار × 1 =

۲ دیدگاه برای “رودیولا روزا (آداپتوژن)”

 1. امیر صحرایی می‌گه:

  سلام تویه عطاری ها کسی نمیدونه رودیولا چیه ف اینو از کجا میشه تهیه کرد و با چه اسمی ؟

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز