بدنسازی|فیتنس|اخبار ورزشی|مقالات ورزشی

بدنسازی,زیبایی اندام

فیتنس|بدنسازی

ورزش برای همه

بدنسازي

بدنسازي و تناسب اندام
راز« دوپامین » و تحمل رژیم غذایی

طراحی وب سایت و بهینه سازی

مجری طراحی وب سایت های بزرگ تجاری فروشگاهی در سراسر کشور با طراحی های بسیار شکیل و پر محتوا و سایت های داینامیک و پنل مدیریت

wideweb.ir drbehzadfarokhi.comبدنسازی گاهی می توان در مورد برنامه حسابداری بحث کرد و با توجه به نرم افزارهایی که تا کنون تولید شده www.rayasepehr.com را به عنوان بهترین نمونه این نرم افزار ها قرار داد.sharp-ir نیز شرکتی می باشد که در رسته کاری تصفیه هوا فقش موثری را ایفا می کند. این سایت می تواند آموزش بسیار مناسبی در زمینه تولید نرم ادستگاه های تصفیه هوا داشته باشد. اکنون زمان آن رسیده که برخی از هاست های برتر کشور را معرفی کنیم و از میان این هاست ها ، موارد لینوکسی آن را مجزا کنیم و به بازدیدکننده نمایش دهیم. هاست لینوکس ایران هاست24 بی شک از بهترین هاست های لینوکس ایران و ارزانترین می باشدهاست لینوکس
  • با بینی زیبا و جراحی زیبایی بینی بهترین باشید جراحی بینی از بهترین جراحی های زیبایی می باشد
  • شکم خود را با رژیم آب کنید و اگر نشد بهترین گزینه جراحی لاغری شکم یا جراحی زیبایی شکم می باشد.جراحی شکم در جراحی های شکم به یک زیبایی اندام برسید
  • جراحی سینه
  • جراحی لیفت صورت می تواند به زیبا شدن صورت شما در عمل لیفتینگ کمک کند
  • جراحی پلک هم با متخصص این رشته دکتر آرش نجف بیگی به اوج خود رسیده و پلک های مراجعه کنندگان عمل می شود
  • جراحی لاغری
  • با راهبند های الکتروپارس به بهترین نحو ممکن راهبند اتوماتیک را ملاحظه کنید و بعد از دیدن قیمت راهبند های اتوماتیک تصمیم بگیرید
شنبه ۵ فروردین
جراحی زیبایی و لیزر  کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24تن ورز

راز« دوپامین » و تحمل رژیم غذایی

1014

 راز« دوپامین » و تحمل رژیم غذایی

دوپامین یک ناقل عصبی است که از غده هیپوتالاموس ترشح می شود که بلوک کننده ترشح پورلاکتین از بخش جلویی غده هیپوفیز است. یکی از عملکرد های اصلی اش این است که روی سیستم عصبی سمپاتیک اثر می گذارد تا اثراتی مثل سرخوشی ، فشار خون ، انرژی هیجانی و واکنش های هیجانی را باعث شود. وقتی کسی با دقت فراوان رژیم میگیرد تا به درصد چربی خیلی کمی برسد. با شروع کوچک شدن سلول های چربی اتفاقات خیلی زیادی شروع به رخ دادن می کنند.

ناقل های سیستم عصبی شروع می کنند به افت کردن و این روی روحیه ، اشتها و رفتارهای اجتماعی تاثیر می گذارد.یک راه برای حفظ دائم دوپامین در سطح مطلوب در رژیم های کم کالری این است که وعده های غذایی کوچک تری را به دفعات بخورید. هر ۲ الی ۳ ساعت غذا خوردن باعث می شود دوپامین در میزان خوبی حفظ شود و در عین حال قند خون نیز بالانس باقی می ماند.

دیگر روش خوب برای بالابردن سطح دوپامین این است که یک روز تقلب هفته ای یک بار در برنامه های خود جای دهید. با استفاده از این تکنیک نه تنها دوپامین را بالا نگه می دارید بلکه خروجی تیروئید را هم افزایش می دهید و ذخایر گلیکوژن و بافت های عضلاتی تان هم بازسازی می شود.

همچنین می توانید با مکمل ها نیز دوپامین را بالا ببرید. مصرف مکمل کافئین به صورت موقتی میزان دوپامین را افزایش می دهد و انرژی و هوشیاری را زیاد می کند . دیگر پیش ساز دوپامین Levodopa   است که در سبزی مناطق گرمسیری به نام باقلای مخملی ( Velvet Bean  ) یافت می شود .

داروهایی که باعث افزایش دوپامین می شوند اغلب برای درمان پارکینسون و هایپرپرولاکتینمی تجویز می شوند  .  Dostinek  و  Bromocriptine دو مورد از پرمصرف ترین داروهای دسته مذکور هستند . روش مورد علاقه ام برای افزایش دوپامین جویدن آدامس  Nicorette  بین وعده های غذایی است چرا که اثر قوی روی کنترل اشتها دارد و خاصیت ضد آروماتایز دارد . من فقط در هفته آخر قبل از مسابقه بدنسازی که درصد چربی بدن خیلی کم است از این آدامس استفاده می کنم .

در مجموع واضح است که بالا نگه داشتن سطح دوپامین در طول دوره های بلند مدت رژیم کم کالری باعث تنظیم اشتها ، بهبود حالت روحی و توانایی تحمل کردن شرایط سختی می شود که همراه با کاهش درصد چربی بدن وجود دارد . لازم به ذکر است که مکمل ال تایروسین هم روی افزایش دوپامین تاثیر دارد.

نوشته : مت پورتز بدنساز و طراح رژیم غذایی NPC

منبع : jafarpoor.com

نظر خود را بگذارید


نُه × 3 =

 کتاب اصول و سیستم های تمرینی در بدنسازیتبلیغات 24 تن ورز